Porážka, která se urodila brankou 11 minut před koncem. Mrzí to hodně, protože proti vedoucímu celku tabulky jsme nepropadli, naopak jsme podali dobrý výkon a minimálně bod jsme si zasloužili. Škoda, že nám to lépe nestřílí.

FC Chomutov

0:1(0:0)

15. kolo Fortuna divize dospělých

11. 11. 2023

Lepšího soupeře si diváci na závěr podzimní části divizní soutěže nemohli přát. Do Štětí přijel vedoucí celek tabulky FC Chomutov. Naše mužstvo naposledy bodovalo 14. října doma s Louny a v roli favorita jsme nebyli ani  v tomto utkání. Navíc, i když to podle zápisu o utkání tak nevypadalo, tak mnohá zranění sestavu tak omezila, že na lavičce byli ve skutečnosti jen 2 hráči fit a z toho 1brankář, který dokonce na závěr vyběhl na hřiště jako hráč. Není to výmluva, ale fakt, který před zápasem byl.

Ještě než si diváci v hledišti našli to správné místo, tak na branku Chomutova vystřelil Petr Fischer. Míč byl sražen na roh. V 11. minutě se míč dostal ve vápně Štětí až na kopačky Vojtěcha Kubíka, který měl v úmyslu poslat hosty do vedení střelou na vzdálenější tyč, ale branku minul. Ve 12. vyslal kolmici na Petra Fischera  Jiří Neuman, ale u míče byl nakonec dříve hostující brankář Radim Švejda. Ve 14. minutě musel hřiště opustit zraněný hostující Tomáš Kunart. Na konci 1. čtvrthodinky si míč ke střele z velké dálky našel Vojtěch Pokorný, ale našel jen připraveného brankáře. V 19. minutě se z dobrých 22 metrů rozhodl vypálit Dominik Nobst, ale branku přestřelil. Hosté kopali vzápětí volný přímý kop. Hlavička Davida Matyáše žádné velké nesnáze naší obraně ale nenadělala. Ve 34. minutě jsme nedokázali zastavit Wilfreda Daoka, který postupoval sám na našeho brankáře. Václav Sialer vytáhl ze svého rejstříku jeden ze svých skvělých zákroků a míč za svá záda nepustil. Ve 38. minutě hráč s číslem 44 na zádech Petr Fischer vystřelil z hranice velkého vápna na branku Chomutova a podavači museli jít hledat balón do pole.  Ve 40. minutě si žlutou kartu vysloužil domácí Michal Obrtlík a o minutu později zase hostující Václav Černý. V závěru 1. půle jsme pomýšleli na gól do šatny. Volný přímý kop zahrával Tomáš Sůra. Trefil prvního stojícího obránce za zdí. Mnohem nadějněji vypadala hlavička Michala Obrtlíka ve 2. minutě nastavení. Chybělo málo, aby míč skončil v brance. 2. půlku jsme nezačali vůbec špatně. Po levé straně na branku postupoval Petr Fischer, ale příliš dlouho řešil, zda přihrát nebo vystřelit, ale ztratil optimální prostor a kopal se jen roh. Ty přišly na řadu hned 2, ale bez úspěchu. I nadále jsme byli při chuti a v 55. minutě kopali volný přímý kop. Proti střele Vojtěcha Pokorného, ale brankář zasahovat nemusel.  62. minuta. Odvahu vystřelit nenašel Tomáš Mikina, raději přihrál Vojtěchu Pokornému, který z velkého vápna brankovou konstrukci přestřelil. V 67. minutě Tomáš Mikina opět přihrával, ale učesal jen hlavu Štěpána Bechyně před brankou. Hosté útočili sporadicky, a když už se před naši branku dostali tak z toho nic nebylo. V 72. minutě kopal roh bez úspěchu hostující Daniil Doleček a v 74. minutě nevedl k úspěchu ani volný přímý kop. Velkou příležitost otevřít skóre jsme měli 15 minut před konce. Přímo proti středu branky jsme ze vzdálenosti 17 metrů kopali volný přímý kop. Střílel Vojtěch Pokorný a bohužel brankář dokázal míč vyrazit. Z dorážky neuspěl ani Petr Fischer. V 77. minutě jsme kopali další volný přímý kop, ale ani tentokrát cestu do branky nenašel.  V době, kdy naše převaha vrcholila, Chomutov v 79. minutě zaútočil, vypracoval si roh, po kterém následoval centr z naší pravé strany na hlavu kapitána Vojtěcha Kubíka, který, jak se později ukázalo, střelil rozhodující branku zápasu na 1:0.  Do konce zbývalo ještě minimálně 10 minut. Vrhli jsme vše do útoku, dokonce se na polovině soupeře objevil i brankář Václav Sailer, ale ke kýženému vyrovnání to nevedlo. Mohli jsme dokonce ještě inkasovat, když z půlky hřiště hostující hráč opuštěnou branku Štětí netrefil.

Porážka hodně mrzí, protože proti vedoucímu celku tabulky jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. První poločas měl vyrovnaný průběh. Hosté měli o nějaké to procento míč více na svých kopačkách, ale na velké šance to bylo 1:1. Wilfred Daok šel sám na branku Štětí a nedal. V nastaveném čase 1. poločasu zase chybělo hlavičce Michala Obrtlíka po rohu pár centimetrů, aby skončila v síti Chomutova. Po změně stran jsme byli lepším mužstvem, ale co je to platné, když jsme zapomněli střílet góly. Menších i větších příležitostí jsme měli hodně, ale žádná neskončila, jak jsme si přáli. Hosté byli naopak 100%. 11 minut před koncem stačil centr a hlavička Vojtěcha Kubíka, aby bylo rozhodnuto. Překvapení se nekonalo, i když tomu moc nechybělo.

Po podzimu nám s 19 body patří 11. místo. Pro srovnání minulý rok jsme měli po podzimu bodů 20, kdy jsme jich nejvíce získali právě až na závěr podzimu. Letos je to úplně obráceně. V první 7 kolech jsme získali 16 bodů a ve zbývajících  jen 3.

Následuje zimní přestávka se spoustou přátelských zápasů. Sledujte internetové stránky klubu. Začátek jara je v sobotu 9. 3. 2024 v 10:15 na hřišti ve Štětí, kdy se utkáme s FK Brandýs n.L., který jsme na podzim porazili brankou Filipa Zezuly 1:0.

Sestava: Václav Sailer – Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Jiří Neuman, Jakub Kafka – Tomáš