FK Dukla Praha U19

Přátelský z., So 20.07 00:00

FK Teplice U19

Přátelský z., St 24.07 00:00

Poslední venkovní utkání radost nepřineslo. V Hřebči nedaleko Kladno jsme herně vyhořeli ve 2. poločase a domů se vraceli s prázdnou.

TJ SK Hřebeč

SK Štětí

4:1 (1:1)

Fortuna divize dospělých

14. kolo  4. 11. 2023

Poslední venkovní zápas v podzimní části. Utkala se 2 mužstva, která v posledních kolech nevítězí a bodově hodně paběrkují. Domácí naposledy vyhráli v září. Obě měla také před zápasem stejný počet bodů a šlo o to, kde bude do posledního podzimního kola vstupovat lépe. V obranné sestavě jsme nastupovali bez hrajícího trenéra Michala Obrtlíka, který před týdnem v neúspěšném domácím utkání  se Slaným (1:2)  vyloučen.

Utkání začalo hodně zostra a během úvodních 15 minut bylo vidět plno zajímavých situací včetně branky. Hned na konci 1. minuty jsme se přestěhovali do vápna soupeře, kde jsme se pokoušeli najít prostor k zakončení, ale vyšli jsme naprázdno. Domácí se vydali do protiútoku ve 3. minutě a dobře provedené zakončení musel za cenu rohu odvracet Václav Sailer. Následoval dlouhý prodloužený aut, na zadní tyči zůstal neobsazený Lukáš Kitič a dělovkou pod břevno dostal domácí do vedení 1:0. Mrzet nás to nemuselo, protože hned o minutu později z hranice velkého vápna vystřelil Tomáš Mikina, míč byl tečován a skončil na horní tyči. Vzápětí jsme kopali 2 rohy za sebou, ale ani jeden z nich se neujal. V 9. minutě zahrávala volný přímý kop známá tvář v dresu domácích, Jakub Podaný, ale šanci zastavil faul domácího hráče ve vápně soupeře. Ve 14. minutě mířil z dobré pozice k bližší tyči Hřebče Tomáš Belák, ale brankář Jiří Zajíček byl na správném místě. Jeden z mnoha rohů jsme kopali ve 24. minutě, ale míč ani před branku nedoletěl. Ve 26. minutě odpustil rozhodčí za zakopnutí míče po odpískání žlutou kartu Jakubu Podanému. Asi pomohlo jméno. Stejný hráč si pak kopnul roh ve 29. minutě, ale byla to snadná práce pro Václava Sailera v brance. Hned z protiútoku se podařilo získat stejnou výhodu našemu mužstvu, ale hlavička Vojtěcha Pokorného v brance neskončila. Ve 31. minutě se za zadní stehenní sval při jednom z útoků chytil Tomáš Belák a bylo jasné, že pro něj zápas skončil a místo něho nastoupil Petr Fischer. Radost z vyrovnávací branky vypukla mezi hostujícími fanoušky ve 35. minutě. Za obráncem zůstal ukrytý Tomáš Mikina, kterému míč na hlavu posadil Vojtěch Pokorný a bylo to 1:1. Ve 39. minutě měli domácí výhodu volného přímého kopu přímo proti brance ze vzdálenosti 17 metrů. Míč si vzal Jakub Podaný a brankovou konstrukci vysoko přestřelil. Blízko vedoucí branky jsme byli ve 2. minutě nastavení, když po rohu Tomáš Mikina míč trefil a domácí brankář s velkou námahou vyrazil na další roh. Podle průběhu 1. části jsme do 2. nastupovali s vědomím, že minimálně bod se dá na zdejším hřišti získat. Hned ve 47. minutě to mohl potvrdit Petr Fischer, který šel sám na brankáře, ale místo střely podél brankáře hledal před brankou spoluhráče, kde žádný nebyl. Ve 49. minutě střílel z těžkého úhlu domácí Tomáš Lukič, ale branku netrefil. V 51. minutě ukázal rozhodčí, po 2 předchozích našim hráčům, žlutou kartu i domácímu kapitánovi Miroslavu Novákovi. Skóre se měnilo v 53. minutě. Až příliš snadno se do zakončení dostal autor prvního gólu Lukáš Tomič a střelou na vzdálenější tyč upravil na 2:1. Za další 2 minuty už to bylo 3:1 a zápas se pro nás ve 2. části začal vyvíjet úplně obráceně, než jsme si  představovali.  Co tomu předcházelo? Roh, ze kterého míč přistál na hranici malého vápna na hlavě Miroslava Nováka a od té putoval za brankovou čáru na 3:1 pro domácí. Tento moment byl rozhodujícím okamžikem zápasu, protože od této chvíle začal náš herní projev uvadat a až do konce utkání už jsme se k žádnému pořádnému zakončení nedostali. Zkusili jsme hru oživit dvojím střídáním, ale ani to k úspěchu nevedlo. V 65. minutě jsme zahrávali volný přímý kop, ale bylo to z velké dálky a míč jsme odevzdali.  Byli to naopak domácí, kteří zkoušeli využít každé příležitosti ke vstřelení další branky  jako třeba v 68. minutě Miroslav Novák, kdy musel zasahovat Václav Sailer mezi 3 tyčemi. K zakončení se domácí po dlouhém autu dostali i 4 minuty před koncem, ale Václav Sailer kontroloval míč ve svém náručí.  V 1. minutě nastavení už ale kapituloval. Po přečíslení naši obrany se přesně mezi spojnici tyče a břevna trefil Miroslav Grobár, který tak určil konečný výsledek zápasu 4:1 pro Hřebeč a současně tak našemu mužstvu uštědřil nejvyšší letošní porážku.

Utkání jsme nezačali dobře, když už ve 4. minutě jsme inkasovali. V dalších minutách 1. půle jsme ale nehráli špatně. Kombinace vycházela, dostávali jsme se na polovinu soupeře, byli tam nějaké náznaky šancí, ale využita byla jen 1, kdy Tomáš Mikina hlavou vyrovnal ve 35. minutě na 1:1. 2 minuty po změně stran, měl šanci dostat naše mužstvo do vedení Petr Fischer, ale zůstalo jen u přání a pak už to šlo s námi až do konce utkání z kopce. Brankáře domácích jsme neohrozili, byli jsme zcela neškodní. To se ale nedá říci o našem soupeři, který když se dostal na dostřel naší svatyně, tak pálil a úspěšně. Ve 2. poločase 3x. Hráči byli před utkáním upozorňováni, že silnou stránkou Hřebče jsou standardní situace, ale i tak jsme po 2 z nich inkasovali. V posledních zápasech se nám nedaří o čemž svědčí i to, že v posledních 7 zápasech jsme získali jen 3 body.  Na závěr podzimu přivítáme za týden 11. 11. 2023 FC Chomutov, jehož vizitkou je 1. místo v tabulce s 9 bodovým náskokem před Kladnem, který na podzim ještě neprohrál. Výkop je v 10:15.

Branky: Tomáš Mikina 1

Sestava: Václav Sailer – Jaroslav Horák, Jiří Neuman, Matyáš Lána, Tomáš Zůza – Jakub Kafka,

Zdeněk Skokan (59. Filip Zezula), Vojtěch Pokorný, Tomáš Sůra – Tomáš Belák (32. Petr

Fischer), Tomáš Mikina (59. Štěpán Bechyně)

Připraveni: Pavel Fary, Václav Čížek

Trenér: Michal Obrtlík   Vedoucí: David Lisec  Masér: Jiří Alberovský

Rozhodčí: Roman Žůrek – Petr Tupý, Roman Cigáň   ŽK: 3:4

Delegát: Zbyněk Poppr   100 diváků