FK Dukla Praha U19

Přátelský z., So 20.07 00:00

FK Teplice U19

Přátelský z., St 24.07 00:00

Mužstvo dospělých přijalo na Kladně úlohu bránícího celku a málem to slavilo úspěch. Zbývaly už jen 2 minuty. Pak však zasáhl asistent rozhodčího a bylo po bodu. Domů jsme se vraceli smutní a nebylo to jenom naší vinou.

SK Kladno

SK Štětí

2:1(1:0)

12. kolo Fortuna Divize 21. 10. 2023

Naše mužstvo před týdnem po 3 porážkách naplno bodovalo doma s Louny a v hodně vyrovnané horní polovině tabulky zaujalo 5. místo s 19 body. Domácí Kladno čekalo před tímto utkáním na vítězství již 4 kola a s 18 body bylo na 8. místě. S tímto postavením mužstvo, které před sezónou posilovalo kádr a  vyhlašovalo cíl postoupit do vyšší soutěže, určitě spokojeno nebylo.

První rychlejší přechod na polovinu Štětí přichystali domácí na začátku 3. minuty, ale zastavilo je postavení mimo hru. V 8. minutě přešel snadno přes Tomáše Beláka Karel Houha, odšpuntoval nábojnici a vypustil střelou, proti které za cenu rohu úspěšně zasahoval Václav Čížek v brance. Naše mužstvo si první nebezpečnější situaci připravilo v 10. minutě z volného přímého ve vzdálenosti 21 metrů před brankou soupeře. Zkusili jsme soupeře překvapit rozehrávkou nakrátko, ale Vojtěch Pokorný trefil jen vybíhajícího obránce Antonína Holuba. Domácí byli nadále aktivnějším mužstvem, hrálo se většinou na naší polovině, a když se k tomu ještě ve 13. minutě přidala špatná rozehrávka Matyáše Lány ve vlastní šestnáctce, tak jsme mohli být rádi, že po střele domácích Václav Čížek udržel čisté konto. Po následujícím rohu zase při nás stálo štěstí, když domácí kanonýr Jaroslav Kafka otevřenou branku přestřelil. Za další 2 minuty zahrávali domácí další roh, ale ani v tomto případě Kladno radost neprožilo. Naše mužstvo se tak často do šestnáctky soupeře nedostávalo. Povedlo se to ve 20. minutě, kdy si po dlouhém autu Jakuba Kafky vystopoval míč Tomáš Belák a chyběl necelý metr, abychom se radovali z vedoucí branky. Ve 21. minutě zahrávali domácí po faulu Tomáše Beláka volný přímý kop z hranice velkého vápna po naší levé straně. Odcentroval Zdeněk Folprecht a Michal Obrtlík odklidil balón na další roh. Ve 24. minutě se Kladno dožadovalo penalty po souboji Tomáše Beláka s útočníkem domácích, ale rozhodčí rozpažil. Dvě žluté karty těsně před 30. minutou, jednu viděl kapitán domácích Antonín Holub a druhou, není těžké uhádnout Michal Obrtlík, který zatahoval ruční brzdu, byly předzvěstí smutné chvíle našeho celku. Ruční brzdu zatahoval ve 31. minutě i Tomáš Belák, ale těch ale je několik. Bylo to nedovolené, bylo to ve vlastním vápně a byl to zbytečné, protože míc by skončil v autě. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Petr Hampl a dostal domácí do vedení 1:0. Domácí se cítili na koni a jejich převaha pokračovala 2 rohy ve 33. a 35. minutě. Ve 44. minutě se sporný moment ve vápně  Kladno, kdy po centru zleva zahrál jeden z hráčů domácích ve vápně rukou, ale rozhodčí Martin Linhart pokutový kop nenařídil, i když za nás to byla jasné nedovolené hraní rukou. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým mankem. Do 2. poločasu jsme vyběhli s jednou změnou v sestavě. Místo Tomáše Beláka nastoupil Pavel Fary. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Domácí měli míč na svých kopačkách a naše mužstvo v obranném bloku chránilo branku. V 52. minutě poslal centr zleva na zadní tyč Tadeáš Pospíšil, kde byl připraven Tadeáš Pospíšil, ale branku z voleje vysoko přestřelil. V 57. minutě daroval rozhodčí roh domácím, když se míč evidentně odrazil od našeho hráče do těla soupeře a od ní za brankovou čáru. V 67. minutě trhliny ve výkonu rozhodčího začaly přibývat, a nutno podotknout, že to bylo v náš neprospěch, to když třeba právě v uvedeném čase viděl faul našeho hráče a museli jsme čelit volnému přímému kopu. Jednu trhlinu ale do historie zápasu přidalo i naše mužstvo. To když jsme se snad poprvé po změně stran v 69. minutě dostali na delší čas do vápna soupeře. Střelu Vojtěcha Pokorného Milan Švengr v brance ještě vyrazil, ale s dorážkou Zdeňka Skokany už nic dělat nemohl. 1:1 a naděje našeho celku na body ožila, i když do konce bylo ještě hodně času. Domácí se pokusili přidat další rychlostní stupeň a po rohu v 73. minutě bylo před naší brankou horko. Nutno ale poznamenat, že při něm byl faulován Michal Obrtlík, ale píšťalka byla němá. V těchto momentech už ale všem fanouškům Štětí, ale i hráčům začalo docházet, že výkon rozhodčího není v pořádku. Fauly na naše hráče nepískal, to byl jeden metr a pak měl ještě druhý, podle kterého rozhodoval o faulech na domácí, a výsledkem byla spousta volných přímých kopů proti našemu mužstvu. Jeden z nich v 79. minutě, který skončil střelou k bližší tyči, ale vedle. O minutu později přidal další, ale domácí i přes velký tlak vedoucí branku vstřelit nedokázali. Další faul viděl hlavní arbitr Martin Linhart v 86. minutě, ale ani po něm se skóre neměnilo. Když to ale nevyšlo takto, tak vzal osud zápasu do své moci asistent rozhodčího Jiří Jirák, který viděl odkop našeho hráče z brankové čáry po střele Zdeňka Folprechta už za čarou. Dílo bylo dokončeno. Marné byly naše protesty, že míč brankovou čáru zdaleka nepřešel. Jiří Jirák to ale viděl jinak, i když to bylo na vzdálenější tyči od něj. Dílo dokončil hlavní arbitr Martin Linhart, který nastavoval pouhé 3 minuty, když čas, kdy se nehrálo, hráči leželi na zemi nebo se dohadovali, byl minimálně dvojnásobný. Byl tu konec a s ním hořká chuť porážky minimálně v podobě nesprávně uznané branky domácích v 89. minutě.

Domácí byli po celý zápas aktivnějším mužstvem a brankových příležitostí si vypracovali mnohem více než naše mužstvo. My jsme vlastně moc gólovek neměli. V 1. poločase jednu, když těsně minul branku Tomáš Belák. Druhou jsme si připravili po změně stran a z ní padl gól v 70. minutě gól z kopačky Zdeňka Skokana na 1:1. Domácí nás ve zbytku zápasu přitlačili na vlastní polovinu a vítězné branky se dočkaly 2 minuty před koncem z kopačky Zdeňka Folprechta. Pokud si přečteme výše uvedené řádky, tak je vlastně vítězství domácích zasloužené. My to však ale ještě doplníme, protože výkon, který podali rozhodčí, zápas významně ovlivnil. V závěru prvního poločasu neodpískal hlavní rozhodčí  penaltu za ruku ve prospěch našeho mužstva. Po změně stran byla jednostrannost posuzování zákroků ve prospěch Kladna jasně viditelná. I tak jsme ale drželi plichtu až do 88. minuty, kdy k zisku 3 bodů pomohl Kladnu asistent Jiří Jirák zvednutím praporku, když viděl, že na zadní tyči přešel míč brankovou čáru po střele Folprechta.  Bylo to vědomé poškození  našeho týmu a fotbalu vůbec. Nezbývá, než se rychle z křivdy oklepat, i takovéto věci se dnes na hřištích dějí a také chceme věřit, že jsou jen výjimkou, a připravit se na domácí utkání proti Slanému v sobotu 28. 10. 2023. Výkop 10:15.

Branky: Zdeněk Skokan 1

Sestava: Václav Čížek – Jaroslav Horák, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Tomáš Zůza – Tomáš Sůra, Vojtěch Pokorný, Jakub Kafka (65. Petr Fischer , Zdeněk Skokan, Tomáš Belák (46. Pavel Fary) – Tomáš Mikina (80. Štěpán Bechyně)

Připraveni: Jiří Neuman, Václav Sailer

Trenér: Michal Obrtlík   Asistent: Jiří Neuman – hrající

Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Martin Linhart – Jiří Jirák, Lukáš Barcuch   ŽK: 4:5

Delegát: Zdeněk Krejčí