26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Mužstvo dospělých se raduje. Po brankách z úvodu a konce první půle vedlo 2:0, když hosté 15 minut před koncem snížili na 1:2, tak to bylo ještě drama s úspěšným koncem.

– FK SEKO Louny

2:1(2:0)

11. kolo Fortuna Divize  14. 10. 2023

3 prohry našeho mužstva v posledních 3 utkáních a k tomu infarktový konec v tom posledním proti Admiře B, který se stal hitem  tvcom v minulém týdnu, přikazovaly jasně „Vyhrát“. S tím, že by to ale takto mělo dopadnout, náš soupeř do Štětí nepřijel. Louny na předposledním místě s 5 body 3 dny před utkáním změnily trenéra. Místo Libora Klíče převzal žezlo Pavel Schettl. Tým z města chmele nehraje špatný fotbal, ale ztroskotává na neproměňování brankových příležitostí a všichni jeho fanoušci stále věří, že až to tam začne padat, tak se výsledkově průběh sezóny začne měnit.

FK SEKO Louny začaly ofenzivně a už ve 3. minutě se po střele Martina Myšky natahoval Václav Sailer, ale objednal si správné postavení tyček a míč se od jedné z nich odrazil zpět do pole. Domácí Štětí se na polovinu soupeře na delší čas vypravilo až v 7 minutě a hned jsme se mohli radovat. Zdeněk Skokan posunul balón na Vojtěcha Pokorného, který ho s velkou pohodou poslal do polo vysoka k tyči na 1:0. Neuběhly ani 2 minuty a už mohlo být srovnáno. Do české uličky se vypravil hráč tmavé pleti, který naší obraně v průběhu utkání dělal velké starosti, krkolomné jméno, budeme vyslovovat, jak je napsáno Ademuwagun, a ještě, že se vyznamenal Václav Sailer v brance. Ve 13. minutě zkusil volný přímý kop hostující Marek Jungman, ale trefil jen zeď. První roh jsme získali v 15. minutě. Míč se dostal k Jaroslavu Horákovi, který při střele v tísni branku netrefil. Pak si s diváky zalaškoval Václav Sailer, který po dlouhém autu míč neudržel, i když se asi dal pískat faul, ale Vladimír Hradecký branku minul. Ve 23. minutě hledal hlavu Matyáše Lány ve vápně Tomáš Sůra, ale k cíli chyběl kousek. Ve 29. minutě míč po nahrávce Ademuwaguna a střele Martina Myšky do branky zastavilo tělo vlastního hráče Vladimíra Hradeckého. Následoval rychlý protiútok, kdy Tomáš Mikina poslal před branku nabídku Filipovi Zezulovi, ale ten se zastavil a míč proletěl k autové čáře. Vyrovnat 10. minut před změnou stran se volného přímého kopu chystal vyrovnat kapitán hostů Petr Fiřt, ale byla to jen pochoutka pro našeho brankáře. Ve 36. minutě se z velké dálky opřel do míče Tomáš Mikina, ale že to bude snadná práce pro gólmana, bylo vidět už hodně dopředu. Tomáš Belák předložil míč předpisově Tomáši Mikinovi ve 39. minutě, následovala střela a jen báječný zákrok brankáře uchránil hosty od druhé pohromy.  Hromy blesky zazněly ještě v závěru poločasu. Nejprve před brankou Štětí po přihrávce Zdeňka Švejdy Vladimír Hradecký míč do branky nenasměroval. Pak už ale byla slyšet velká rána na druhé straně. Akci rozjel Vojtěch Pokorný, zapojili se do ní Tomášové Sůra a Mikina, míč se pak vrátil k Vojtěchu Pokornému, který přesně věděl, kam ho poslat a bylo to poločasových 2:0. Na začátku poločasu jsme úspěšně odolali volnému přímému kopu Vladimíra Hradeckého, kdy hostující hráči nabíjeli jeden za druhým, ale vždy trefili jen hradbu těl před sebou.  Po 50. minutách si vzal míč Vojtěch Pokorný, zamířil z volného přímého kopu ze vzdálenosti dobrých 31 metrů na branku, ale trefil jen dobře postavenou zeď. Pak si hned 2x za sebou koply Louny roh, z jedné i druhé strany, ale jednou se stal kořistí gólmana a jednou jsme míč odkopli z vápna pryč. Po hodině hry jsme byli blízko zvýšení náskoku na 3 branky. Střídající Petr Fischer přistrčil míč nejprve na Tomáše Beláka, ten ho ještě posunul na Tomáše Mikinu, ale ten už z poměrně těžkého úhlu branku překopl. Po hodině hry to byl opět Tomáš Mikina, kterému se nabídla možnost náskok Štětí navýšit, ale z brankové pozice trefil jen brankáře.  Útok hostů v 64. minutě vypadal zpočátku hodně nevinně, ale nakonec z toho byla šance jako hrom a ještě štěstí že levačka Martina Myšky přesná nebyla. Běžela už 75. minuta, když z dobrých 35 metrů zahrával volný přímý kop Michal Šimeček a vypořádal se s ním na jedničku. Podél zdi na vzdálenější tyč brankáře vrátil hosty gólem na 1:2 zpátky do zápasu.  Ještě lépe to s hosty mohlo vypadat v 77. minutě. Průnik do rozhozené štětské obrany z kopačky Zdeňka Švejdy, ale nakonec skončil těsně vedle. Hrdinou zápasu se 8 minut před koncem mohl stát střídající Petr Fischer, tak šťastně se k němu odrazil míč, že se dostal sám před brankářem, který ale jeho střelu vyrazil před sebe. Hosté tak stále cítili šanci na vyrovnání.  O něco menší byla 4 minuty před koncem, kdy z volného přímého kopu Michal Šimeček vstřelení branky nezopakoval. Překazil mu to Václav Sailer. V závěru hosté ještě párkrát zatlačili na pilu. Kopali roh, v době 3. minutového nastavení volný přímý kop, ale k vyrovnání už to nevedlo. Štětí po třech prohrách v řadě zvítězilo a s 19 body si upevnilo dobré postavení v horních patrech tabulky.

Do zápasu jsme zrovna nevstoupili nejlépe a byli to hosté, kdo první  zatápěl. Stálo při nás i štěstí v podobě tyče. I když. Naše první střela na branku z kopačky Vojtěcha Pokorného v 8. minutě znamenala vedení 1:0.  Hosté ale i nadále byli zcela vyrovnaným soupeřem, vytvořili si několik polo šancí a pod vedením nového trenéra Pavla Schettla se každý hráč chtěl předvést v tom nejlepším světle. I po změně stran se hrálo vyrovnané utkání s čekáním, kdo dá branku. 2 velké neproměněné příležitosti měl Tomáš  Mikina, aby tak 15 minut  před koncem z volného přímého kopu snížil na 1:2 Michal Šimeček a ze zápasu udělal drama až do úplného konce. Výsledek už se ale nezměnil a tak jsme se po 3 porážkách mohli konečně radovat z vítězství. Za týden 21. 10. 2023 jedeme na Kladno, na horkou půdu zdejšího stadionu, kde mají stále plány postupu a nám se zde v posledních zápasech nedaří. Tak proč to nezměnit. Výkop 10:15

Branky: Vojtěch Pokorný 2

Sestava: Václav Sailer – Jaroslav Horák, MichalObrtlík, Matyáš Lána, Tomáš Zůza – Tomáš