Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, So 15.06 13:00

MSK Trmice

SK Štětí – FK Jiskra Velké Březno 3:0(1:0) Dorost 7. kolo I. A Třída 7. 10. 2023

SK Štětí

3:0(1:0)

Dorost 7. kolo I. A Třída 7.10.2023

Před týdnem dorostenci ve fotbalové přestřelce v Benešově n.Pl. přišli o všechny 3 body a navíc se vrátili s pocitem, že v mnoha sporných situací bylo posuzováno ve prospěch domácích. V sobotu dopoledne je doma čekal soused v tabulce 6. bodový tým z Velkého Března.  Zápas v moc vysokém tempu nezačal a diváci, kterých  přišlo poměrně dost, si stačilo kromě sledování fotbalu popovídat i o tom, co je čeká na víkend. I přesto jsme šli poměrně brzo do vedení. Ve 12. minutě se odhodlal ke střele z velké dálky Lukáš Novotný. Míč skvěle zaplaval a skončil pod břevnem gólem na 1:0. I v dalších minutách 1. části jsme měli sice častěji míč na kopačkách, ale hře našeho celku chyběla přesná přihrávka a o míč jsme přicházeli daleko před vápnem soupeře. Chyběla střela na branku soupeře, a tak diváci zpozorněli aspoň při volném přímém kopu našeho mužstva, který však skončil bez úspěchu. Největší šanci nakonec měli, kromě naší vstřelené branky, hosté a jen díky skvělému zákroku Dragana Kosoriče jsme mohli do kabin na přestávku odcházet s dobrým pocitem jednobrankového vedení. Do 2. poločasu jsme vyběhli s velkou chutí. V jeho úvodu jsme si vypracovali mírnou převahu a chtěli vstřelit pojišťovací branku. V 52. minutě zachraňovali hosté na poslední chvíli jen za cenu rohu. V 65. minutě kopal Miloslav Hromy volný přímý kop z 22 metrů a moc nechybělo, aby míč skončil u levé tyče. Velkou příležitost ke zvýšení náskoku měl i David Bílek, který postupoval sám na brankáře, ale brankáře neprostřelil. Hosté postupně přidávali plyn a vědomi si jen jednobrankového manka se před naší brankou objevovali stále častěji. V 70. minutě jsme přišli na půlce hřiště o míč, následoval protiútok, který Velké Březno do vítězného konce nedotáhlo. Do konce zbývalo už jen 5. minut, když hosté podnikli rychlý útok, za míčem vystartoval i štětstký brankář, který byl u míče dříve než soupeř, který zůstal ležet na zemi. Hra pokračovala, vydali jsme se na branku soupeře a po pěkné přihrávce do volného prostoru zvýšil na 2:0 navrátilec z Vysoké Lukáš Širochoman. Na hřišti, ale i na hostující lavičce to vyvolalo hodně emocí, ať už, že rozhodčí neodpískal na druhé straně penaltu nebo nezastavil hru z důvodu ležícího hráče. Myslíme si ale, že vše proběhlo dle pravidel.  Konec zápasu to ale ještě nebyl, protože ve 3. minutě nastavení jsme založili bleskový protiútok. Vydal se na něj David Bílek, který si nejprve poradil s obráncem, obešel i brankáře a do prázdné branky upravil na konečných 3:0.

Utkání bylo dlouho otevřené a nakonec se rozhodovalo v úplném závěru. Příští neděli 15. 10. 2023 jedeme do Chlumce, kde nás čeká v 10:00 Chlumecká sportovní, která ještě nezískala bod. Na hřiště soupeře jedeme v roli favorita, ale největší chybou by bylo jeho podcenění, které by nás mohlo potrestat.

Branky:  Lukáš Novotný 1, Lukáš Širochoman 1, David Bílek 1

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Štěpán Malecha, Radim Paďor (K),