FK Admira Praha B, z.s..1

Postup do divize je skutečností. Zasloužený úspěch

SK Mondi Štětí – TJ Krupka

0:0   19.5.2013     26.kolo

Postupová matematika byla před tímto zápasem jasná. První možnost byla naše výhra a jakákoliv ztráta bodů Děčína v zápase v Modré. Druhou variantou byla naše remíza a prohra Junioru Děčín. V předchozích 2 zápasech jsme soupeřům nastříleli 14 branek a i v úvodu tohoto zápasu se zdálo, že nějaké ty náboje v nábojnici ještě zbyly. V 6. minutě Kala z pozice pravého bránce vyrazil dopředu a na jeho střelecký pokus se musel brankář hostů Prokeš natahovat  seč mu síly stačily. Při našem dalším útoku se hezkým průnikem po levé straně předvedl Pícha na jehož konci chtěl pohladit míčem hlavu Tichého, ale chybělo půlmetru.  Z volného přímého kopu vystrašil hosty, obzvláště brankář míč , který dopadl těsně  vedle pravé tyče. Naše marné úsilí vstřelit rychlou branku vrcholilo v 15. minutě, kdy před Remencem stál už pouze brankář.  Dobře se postavil a příležitost nohama zlikvidoval. Stejný hráč to zkusil levou nohou o minutu později. Trefil síť ale bohužel pro nás pouze ochrannou za brankou. Kopali jsme i dost rohů, ale žádný ke kýženému gólu nevedl. Krupka přežila a pomalu začala vystrkovat drápky. První ve 21. minutě při rohu a ještě o něco ostřejší ve 27. minutě. Po přímém volném kopu se míč nenápadně odrazil od hráče Krupky a skončil na tyči. Rozhodčí Zdeněk Roháč už se díval na hodinky, kolik zbývá do poločasu, když skvělou přihrávku na Remence načasoval Tichý. Brankou to ale neskončilo. Remenec dnes svůj střelecký den neměl.  Po změně stran stadion ztichl v 50. minutě. Lehký míč vypadl z rukou Michovskému a hráč soupeře v domnění, že ho nikdo nevidí míč, rukou poslal do branky. To už ale byla slyšet píšťalka. Branka neplatila.  Hezky zakombinovala dvojice Kala, Belák, ale žádné oslavy se nekonaly ani v tomto případě. Ve druhém poločase byly akce hostů hodně nebezpečné. Pěkným obranným zákrokem se osvědčil kapitán našeho mužstva petr Tůma. Čas ubíhal a branka k vidění stále žádné. Zkoušel to Tůma z volného přímého kopu, ale brankář si na jeho míč výborně počkal. 15 minut před koncem skončil míč v naší brance, ale ani tentokrát branka platit pro postavení mimo hru nemohla.  Diváci už se pomalu začali chystat k odchodu domů, když minutu před koncem měl na noze výbornou lahůdku Tichý po přihrávce od Píchy, ale snaha tečovat míč do sítě skončila mimo.  Výsledek 0:0 z domácího trávníku je určitě zklamáním, které ale překonala zpráva z Modré, že Děčín zde padl a prohrál 3:1.  Nastala druhá varianta na úvod popisovaná.  Kabina mohla začít slavit. Postup do divize se stal skutečností.

Sestava: Michovský-Kala(62.Cibulka), Tůma, Slanička, Ransdorf-Belák(85.Kucler), Šimral,

Stejskal, Pícha-Tichý, Remenec(70. Rejman)

Připraveni: P.Vaněk, Duník, Mencl

Trenér: R.Fišer Asistent: M.Hamšík  Vedoucí: J.Havner Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí: Roháč-Ipser, Suchánek     200 diváků