26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Mužstvo dospělých letos poprvé nevstřelilo ani branku. Ve 2. poločase jsme si sice vypracovali několik šancí na vyrovnání. Neproměnili je a tak nakonec rozhodla penalta na 2:0.

FK Meteor Praha VIII

0:2(0:1)

9. kolo Fortuna Divize 30. 9. 2023

Před týdnem se naše mužstvo vrátilo z Březové bez bodu, kde rozhodující branku inkasovalo 10 minut před koncem. Soupeř Meteor Praha  po úspěšném vstupu do sezóny poslední 4 zápasy prohrál a v tabulce byl před zápasem na 11. místě s 8 body. Naše mužstvo zaujímalo pěkné 5. místo s 16 body a to z něj dělalo papírového favorita utkání. Kromě dlouhodobě zraněného Štěpána Bechyně, chyběl už druhý zápas nemocný Zdeněk Skokan.

Do zápasu lépe vstoupili hosté. Na nic nečekali  a od prvního hvizdu rozhodčího se snažili získat převahu. Ve 4. minutě kopal volný přímý kop Daniel Dvořák. Míč poslal do bezpečí hlavou hráč Štětí. V 6. minutě zahrával trestňák i domácí Tomáš Sůra, ale vytěžil z toho jen roh. V 10.  minutě to byl z naší strany další volný přímý kop, ale Vojtěch Pokorný trefil jen hlavu prvního stojícího obránce. Střely směrem na branku hostů jsme  se nedočkali ani jednou. Kombinace hostů byly nebezpečnější a v 15. minutě musel na poslední chvíli před zakončením Jana Krále zachraňovat Michal Obrtlík.  V 16. minutě ukázal rozhodčí žlutou kartu našemu Matyáši Lánovi. V 17. minutě odpískal rozhodčí Lánovi další faul blízko hranice velkého vápna. Daniel Dvořák, ale z volného přímého kopu nic nevytěžil. Další nepříjemnost pro naše mužstvo se odehrála ve 20. minutě, kdy další žlutou kartu viděl druhý štětský stoper Michal Obrtlík. Hodně nadějně vypadal volný přímý kop našeho mužstva po půlhodině hry. Zahrával ho Tomáš Sůra, ale trefil jen nohu Jana Krále. Ve 31. minutě jsme zahrávali ještě jeden trestný kop, ale dopadnul stejně jako všechny předchozí neúspěšně. Když už se zdálo, že by jsme mohli převzít otěže zápasu do svých rukou, tak to dopadlo obráceně a zbytek první půle patřil Meteoru. Na nervy diváků si zahrál ve 32. minutě brankář Štětí, který trefil hlavu dobíhajícího protihráče. Ve 34. minutě zase kopal volňáska Daniel Dvořák a naštěstí pro nás hosté branku netrefili. Ve 39. minutě jsme si nepohlídali rychlou rozehrávku soupeře, Jan Král dobře viděl nabíhajícího Serhii Derkacha a ten s přehledem zajistil hostům vedení 1:0. Za další 2 minuty mohlo být ještě hůř, ale tentokrát autor první Václava Čížka v brance nepřekonal. Pak ještě hosté zahrávali rohový kop a šlo se do kabin na přestávku. Do 2. části jsme vyběhli s 2 novými ofenzivně naladěnými  hráči Tomášem Mikinou a Jiřím Alberovským. Úvodní minuty naznačovaly, že by jsme se úspěchu mohli dočkat, i když jako první po změně stran vypálil hostující Derhii Derkach. Pak už byly k vidění příležitosti našeho celku. Vojtěch Pokorný si krásně vyměnil míč s Tomášem Mikinou a jen skvělý zákrok brankáře uchránil hostypřed vyrovnáním. V 55. minutě zahrával roh Tomáš Sůra, ale brankář dokázal míč vyboxovat mimo hranice pokutového území. V 57. minutě kopal roh z druhé strany Vojtěch Pokorný a tentokrát zas míč hlavu Tomáše Mikiny minul. V 63. minutě to byl zase Jakub Kafka, který mířil na zadní tyč. Zde se do cesty postavila stojná noha Michala Toma v brance.  Další a to to velkou šanci měl Matyáš Lána v 65. minutě. Po volném přímém kopu skvěle hlavičkoval, ale k naší velké nelibosti stejně tak báječně zachraňoval brankář.   Další šance na vyrovnání se urodila v 68. minutě. Zakončoval Tomáš Zůza po rohu plácírem, ale balón skončil půl metru nad brankou. Pak jakoby ale střelný prach našemu mužstvu vyschl. Byli to hosté, kteří začali stále více vystrkovat růžky do naší obrany, která začínala více myslet na útočení než na bránění. V 69. minutě střílel z dobrého postavení Derhii Derkach, ale brankovou konstrukci přestřelil oněkolik metrů. V 77. minutě zahrávali volný přímý kop hosté. Vyzkoušeli obranu soupeře překvapit zpětnou přihrávkou, ale nakonec byl z přihrávky více překvapen Matěj Chalupník než obrana Štětí. Druhou branku vstřelili hosté 11 minut před koncem z penalty. Jiří Alberovský poslal ve vlastním pokutovém území na zem hráče soupeře a  Daniel Dvořák zvýšil na 2:0. V 81. minutě mohli hosté náskok ještě navýšit, ale střídající Parpybai Makailov Václava Čížka nepřekonal. K šancím hostů musíme přičíst i břevno naší branky v úplném závěru utkání. Nic už na výsledku nezměnilo ani 5 minutové nastavení, a když si odpustíme hodnocení rozhodčího, tak si myslíme, že doba nastavení mohla být minimálně 2x tak dlouhá.

Zápas v 1. poločase přinesl z naší strany ustrašený a zakřiknutý výkon. Hosté vycítili, že nejsme ve své kůži a dokázali do změny stran získat jednobrankové vedení. Do 2. části jsme nastoupili  se 2 změnami v sestavě. Na trávník vyběhli 2  hráči spíše ofenzivnějšího ladění a 20 minut se zdálo, že se aspoň vyrovnání můžeme dočkat. Nastalo se a v závěru utkání už jsme si žádnou výraznou převahu nezískali. Navíc soupeř velmi často polehával na zemi a hru zdržoval. Na druhou stranu mu nejde upřít snahu v zakládání rychlých protiútoku, která vyvrcholila penaltou a gólem na končených 2:0. Vylepšit si náladu po 2 porážkách v řadě má mužstvo za týden v neděli 8. 10. 2023 od 14:00 hod, kdy nastoupí proti FK Admiře Praha B na jejím hřišti.

Sestava: Václav Čížek – Jakub Kafka, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Jaroslav Horák (46.

Tomáš Mikina) – Petr Fischer (45. Jiří Alberovský, Tomáš Sůra, Tomáš Zůza (75.