Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Stará garda byla blízko zisku 3 bodů. Domácí vyrovnali na 2:2 v nastaveném čase.

Stará garda byla blízko zisku 3 bodů. Domácí vyrovnali na 2:2  v nastaveném čase.

TJ Sokol

Pokratice

Sepap Štětí

2:3(0:0)

PK 2:3

okresní soutěž   Staré gardy 3. kolo 22. 9. 2023

V úvodních 2 kolech okresní soutěže stará garda slavila vítězství. Ve 3. kole na předměstí Litoměřic je čekaly Pokratice, které měly za sebou teprve 1 utkání, ale vítězné 8:0 nad Sulejovicemi. První poločas žádné branky nepřinesly, i když několik šancí se urodilo na obou stranách. Nejprve štětský tým ať už Miloš Vála nebo Jan Fibich možnost otevřít skóre měli. Pak se na pokratickém pažitu ozvali domácí, ale jejich stopkou byl Jan Suchitra v brance, který mužstvo podržel. Jestli, se v 1. části diváci branky nedočkali, tak po změně stran hned po 5 minutách skončil míč  v síti, i když to vyvolalo hodně emocí.  Nahlas jsme se dožadovali zvednutí praporku pro postavení mimo hru. Tan však zůstal dole a i v této věkové kategorii se hráči musí učit, že rozhodčí má vždy pravdu. Uklidnění do našich řad přinesla 55. minuta, kdy se podařilo skórovat na 1:1 Martinu Havnerovi, nové tváři staré gardy v letošním ročníku, po pěkné individuální akci.  V 65. minutě se nám podařilo utkání v náš prospěch otočit úplně. Po rohu Pavla Čermáka se na zadní tyči objevila hlava Josefa Pixy a šli jsme do vedení 2:1. Když už se zdálo, že domů povezeme všechny 3 body, tak se domácím podařilo v nastaveném čase srovnat na konečných 2:2. Nová věc v této sezóně. Pokud utkání skončí remízou, tak musí přijít na řadu penalty, které rozhodnou o bonusovém bodu.  První remízový zápas v dosavadním ročníku okresní soutěže staré gardy skupiny B se přihodil právě v tomto klání. Úspěch v něm nakonec slavilo naše mužstvo. Úspěšnými borci našeho  výběru byli Jan a Pavel Čermákovi, nemýlil se ani Josef Jonák. Rozhodující penaltu zlikvidoval Jan Suchitra v brance. Na příští utkání jsou diváci zváni v pátek 29. září 2023, kdy stará garda sehraje domácí zápas proti FK Libochovicím s výkopem 17:00.

Branky: Martin Havner 1, Josef Pixa 1

Sestava: Jan Suchitra – Josef, Pixa, Josef Jonák, Roman Páviš, Daniel Jerman,