Utekl nám začátek zápasu 25 minut tahalo mužstvo dospělých za kratší konec. Pak jsme hru vyrovnali a po změně stran srovnali na 2:2.Škoda závěru zápasu, kdy jsme po rohu vyrovnali. Více by zápasu slušela remíza.

FK Olympie Březová

3:2(2:1)

8. kolo Fortuna divize   23. 9. 2023

Domácí na vlastním trávníku ještě neprohráli,  naše mužstva na venkovním hřišti také ne.  Výhra jednoho nebo druhého mužstva mohla tuto skutečnost změnit. Před týdnem jsme měli velkou radost, když jsme doma porazili Neratovice-Byškovice 1:0. Březová v posledních 2 kolech získala jen bod. V tabulce nám patřilo 3. místo a Březové 10.

Lépe začali domácí a už při prvním útoku chybělo málo, aby se k míči dostal Dan Martinec a otevřel skóre. Za další pár vteřin už jsme zase čelili hezky nakrátko rozehranému volnému přímému kopu a i v tomto případě jsme se ubránili. I nadále jsme byli ve hře pasivní a v 10. minutě se po rohovém kopu tlačila do koncovky domácí jedenáctky. V 9. minutě jsme vyhlašovali stav nebezpečí po ztrátě míče ve středu hřiště. Několik hráčů domácího celku hledalo v šestnáctce prostor k zakončení, ale nakonec jsme odpálili míč do bezpečí. V 10. minutě jsme se poprvé dostali do blízkosti hostující branky a byl z toho roh, ze kterého Vojtěch Pokorný našel jen nejblíže postaveného obránce Březové. Ve 13. minutě odmával asistent rozhodčího Martin Havránek faul Tomáše Zůzy, ale Václav Čížek v brance odvrátil nebezpečí z volného přímého kopu úspěšně. Naše mužstvo v těchto momentech přenechává střed hřiště soupeři, pozdě přistupujeme k protihráčům a ve 24. minutě za to přišel trest. I když? David Peterka adresoval míč na hranici velkého vápna, kde nabíhal Rostislav Vokáč, který doběhl až na hranici pokutového území a hlavou otevřel skóre 1:0 pro domácí.  Dle svědků, kteří stáli v linii se střelcem branky se jednalo o postavení mimo hru a po zhlédnutí video záznamu se také přikláníme k tomu, že šlo ofsajd. Ale co je to platné, když praporek zůstal dole.  Nepovedený vstup našeho týmu do zápasu vrcholil ve 27. minutě, kdy se na polovině hřiště nechal zbavit míče Vojtěch Pokorný a to byla nabídka pro Dana Martince, který snadno naběhl mezi 2 obránce a stejně lehce zvýšil na 2:0 pro domácí. Až teprve po inkasované naše mužstvo procitlo a začalo také přitápět pod kotlem. Ve 32. minutě předpisově odcentroval na zadní tyč Tomáš Belák, kde správný směr k míči nabral Petr Fischer a snížil pohotově na 1:2. Zvýšit opět náskok chtěli domácí ve 36. minutě po volném přímém kopu, ale ke střele nedostali. Vojtěch Pokorný hledal z volného přímého kopu hlavu Matyáše Lány, ale ten nakonec proběhl malým vápnem naprázdno. Festival volných přímých kopů pokračoval ve 40. minutě, ale byla z toho jen střela Ludvíka Tůmy vedle branky. V závěru 1. poločasu měl rozhodčí udělit domácímu hráči žlutou kartu po nevybíravém zákroku na Vojtěcha Pokorného. Při posledním útoku 1. půle jsme domácí zatlačili v jejich šestnáctce, ale bodlo Matyáše Lány skončilo nad brankou. Do 2. půle jsme nastoupili beze změn. Hned v jejím úvodu se po trestném kopu Vojtěcha Pokorného natahoval po míči Matyáš Lána, ale jak je dlouhý tak byl krátký. Ve 49. minutě se otevřela pravá strana naší obrany a spoléhat jsme museli na báječný zákrok Václava Čížka v brance. V 51. minutě skákal po rohovém kopu na míč Matyáš Lána, ale byl krátký. Stále více jsme se dostáli před branku soupeře a vyrovnání se začalo přibližovat. Přišlo v 56. minutě. Jiří Neuman byl dost nešikovně faulován jedním z hráčů domácích ve vlastním pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Vojtěch Pokorný z penalty rutinérsky vyrovnal na 2:2. Dostali jsme se na koně a v dalších minutách jsme byli lepším celkem. Hezkou akci jsme rozehráli po pravé straně po hodině hry. Tomáš Mikina hledal Jiřího Neumana, ale ten zůstal schován za obráncem.  I nadále jsme se tlačili do vápna soupeře, ale najít ten správný prostor k zakončení se nedařilo. V 67. minutě zahrávala Březová volný přímý kop z velké dálky, ale domácí z toho vytěžili jen 2 rohové kopy za sebou bez úspěšného zakončení. V 70. minutě si před brankou Březové vyhlédl hlavu Jiřího Neumana Pavel Fary, ale balón skončil těsně vedle.  V 72. minutě se odehrál další z několika sporných okamžiků celého zápasu. Škoda, Že tuto situaci nezachytila kamera, která sledovala dění na hřišti už v jiných místech. Domácí kapitán Václav Neudert  udeřil čelem do obličeje Tomáše Zůzu, když míč už byl jinde. Hlavní to neviděl, tak to šel konzultovat s postranním, který to viděl, ale za žlutou. Když už to ale viděl, tak to musela být jasná červená. Kopali jsme aspoň trestňák, po kterém Petr Fischer trefil jen obránce.  Blízko vedoucí brance byli domácí z volného kopu v 77. minutě, když Rostislav Kováč pohladil břevno z vrchu.  V 78. minutě už jsme si ale nedokázali poradit s 2 rohy domácích za sebou. Teda spíše s tím druhým. Náběh Davida Kursy na hranici značky pokutového kopu nedokázal zachytit žádný z našich hráčů a byla z toho střela, která prošla přes několik obránců do sítě na 3:2 pro Březovou. Od další pohromy nás uchránil skvělý zákrok Václava Čížka minutu před koncem a přiživil tak ještě malou naději, že se nám v 3. minutovém nastavení podaří vyrovnat. A v jeho samotném konci tomu moc nechybělo. Dlouhý míč přilétl  do malého vápna Březové, kde se potkali brankář, obránce domácích a Jiří Neuman, který už se chystal vyrovnávat, ale v ten okamžik zazněla píšťalka rozhodčího, který viděl faul našeho hráče a bylo po radosti. Rozhodčí navíc odpískal konec a nezbylo nám nic jiného než přijmout první venkovní porážku, i když jsme se cítili minimálně v předešlé akci poškozeni.

Prvních 25 minut jsme prospali. Jestli za to mohla dlouhá cesta nebo něco jiného už je jedno, ale stálo nás to 2 branky ve vlastní síti, které jsme dohánět.  Snížit se nám povedlo ještě v 1. poločase zásluhou Petra Fischera a po změně stran srovnal z penalty na 2:2 Vojtěch Pokorný. Ve 2. poločase jsme dostali chuť do hry a domácí jsme začali přehrávat.   Najít si však ten správný prostor ke střele a úspěšně zakončit se nedařilo. Domácí se s remízou také smířit nechtěli. Polechtali břevno a 10 minut před koncem udeřili. Předcházely tomu 2 rohy a po tom druhém rozhodl David Kursa brankou na 3:2. V úplném závěru jsme byli ještě blízko vyrovnání, ale zastavila nás píšťalka rozhodčího. Remíza by zápasu slušela více. Příští týden v sobotu 30. 9. 2023 hrajeme v 10:15 proti Meteoru Praha VII.

Branky: Petr Fischer 1 , Vojtěch Pokorný 1 (z penalty)

Sestava: Václav Čížek – Jaroslav Horák, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Tomáš Zůza – Tomáš Belák (83. Jiří Alberovský) , Pavel Fary, Jiří Neuman (85. Tomáš Sůra), Petr Fischer – Tomáš Mikina (80Filip Zezula), Vojtěch Pokorný

Připraveni: Václav Sailer

Trenér: Michal Obrtlík  Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Jan Mičan – Martin Havránek, Jakub Šlajs   ŽK: 3:2

Delegát: Václav Kotyza   180 diváků