Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Sepap Štětí – SK Velemín 9:0(3:0) okresní soutěž A staré gardy 2. kolo 15. 9.2023 Do desítky chyběl kousek, I tak to staré gardě v pátek večer střílelo.

Sepap Štětí – SK Velemín 9:0(3:0)   okresní soutěž A staré gardy  2. kolo  15. 9.2023   Do desítky chyběl kousek,  I tak to staré gardě v pátek večer střílelo.

Sepap Štětí

SK Velemín

9:0(3:0)

okresní soutěž A staré gardy  2. kolo  15. 9.2023

V pátek v podvečer čekala starou gardu domácí premiéra letošního ročníku okresní soutěže, která měla potvrdit dobrý vstup do soutěže, kdy v 1. kole zvítězila na hřišti v Bohušovicích n.O. Soupeř byl pro nás neznámou, protože jsme s ním v této kategorii ještě neměli tu možnost s ním změřit síly. Jediné co jsme věděli, že před týdnem prohrál s Prackovicemi 2:1. Soupeř přijel v počtu 11 a v tomto směru jsme měli výhodu hned od začátku. Kdo si potřeboval odpočinout, tak šel na lavičku, kde byl dostatečný počet náhradníků

Prvních 20 minut bylo víceméně poznávacích, ve kterých naše mužstvo získávalo tu správnou herní tvář a postupně získávalo převahu. V 9. minutě prubnul pozornost hostujícího gólmana Jan Fibich, který míč vyrazil před sebe, akce pokračovala a získali jsme výhodu rohového kopu, který zůstal nevyužit. Stejný hráč střílel z hranice velkého vápna i ve 13. minutě, ale branka pro něj byla malá. V 17. minutě dostal narýsovanou kolmici do běhu od Davida Mencla, který se mimochodem poprvé objevil v sestavě staré gardy, Jan Arazim, ale balón podebral takovou silou, že skončil blízko prostor místních kabin. Skóre se nám podařilo otevřít ve 20. minutě. Před brankou Vilémova se nejrychleji zorientoval Jan Fibich, o kterém ještě hodně uslyšíme a to hned v další větě,  a poslal Sepap do vedení 1:0. Další nepřehledná situace před brankou Velemína se odehrála ve 22. minutě a byl to opět Jan Fibich, který byl u míče poslední a upravil na 2:0. Ve 24. minutě jsme zaregistrovali i ojedinělý útok soupeře, ale Martin Flór v brance s ním starosti neměl.  Do konce 1. poločasu zbývalo 10 minut, když po krásné přihrávce přes celou branku dopravil míč do prázdné branky na 3:0 Vladimír Jung. Těsně před koncem 1. půle dokázal vstřelit gól i Tomáš Burda, který se po týdnu vrátil do sestavy, ale mohutné protesty soupeře, že hrál rukou, donutily rozhodčího branku odvolat, i když Tomáš Burda, tak vehementně nesouhlasil, že mu věřím, že rukou nehrál. Druhý poločas začal jako ten první. Hra se odvíjela na polovině soupeře a v 50. minutě už se také zvyšoval výsledek na 4:0. Předcházela tomu skvělá nabídka Miloše Vály Janu Fibichovi na hattrick. Ten samozřejmě neodmítl. Miloš Vála se hned o minutu později mohl také zapsat do listiny střelců, byl sám před brankářem, ale  vedlo to  jenom ke střele mimo branku. Místo střelce se z něj ale stal dvorním nahrávačem Jana Fibicha a potvrdil v 53. minutě, kdy  pláchnul všem po pravé straně a pro Jana Fibicha už to byla snadná záležitost upravit na 5:0. Honza byl při chutí a hned za další 3 minuty vymetl pavučinku hostující branky a bylo to 6:0. Pětiminutovku hrůzy pro hosty završil Miloš Vála a dočkal se také branky 7:0. Do kolonky střelců se zapsal David Mencl nechytatelnou střelou na zadní tyč, která na ukazateli skóre rozsvítila výsledek 8:0. 5 minut před koncem si největší šanci zápasu i hosté. Hráč s číslem 2 na zádech, ale svoji šanci propásl a čestného úspěchu se Velemín nedočkal. Naopak 5 vteřin před tím než rozhodčí Jiří Vlašič zápas ukončil, tak se Janu Arazimovi podařilo skórovat na konečných 9:0.

První 2 kola naznačily, že i letos bude stará garda patřit k týmům, které budou bojovat o příčky nejvyšší. Potvrdit to bude chtít hned další pátek 22.9.2023 v 17:30 na hřišti v Pokraticích.

Branky: Jan Fibich 5, Vladimír Jung 1, Miloš Vála 1, David Mencl 1, Jan Arazim 1

Sestava: Martin Flór – Petr Kindl, Daniel Jerman, Petr Kindl, Václav Guzi, Jan Arazim, David