V zápase mužstva dospělých proti Neratovicím-Byškovicím moc branek nepadlo,ale i tak se musel divákům líbit. Velká bojovnost a chuť po vítězství proti silnému soupeři nakonec rozhodla. Gratulujeme.

– FK Neratovice-Byškovice

1:0(0:0)

Fortuna divize 7. kolo 16. 9. 2023

Před týdnem jsme 2 brankami z konce zápasu dokázali zvítězit na hřišti posledního celku tabulky Českého Brodu 2:0. Utkání přineslo 2. místo v tabulce a také zranění Jiřího Alberovského. V průběhu týdne se k němu také přidal Jakub Kafka,  a když k tomu přičteme ještě zraněné Štěpána Bechyně a Tomáše Sůru, tak na lavičce moc borců připravených vstoupit do zápasu nebylo.  Doma nás čekal silný tým Neratovic-Byškovic, který se před sezónou netajil cíli nejvyššími a také podle toho připravoval hráčský kádr. Jednou z nových tváří byl i Jiří Vokoun, který se do Neratovic vydal v létě ze Štětí, kde dlouhé roky působil jako jeden ze základních pilířů štětského mužstva dospělých. Hosté na 7. místě tabulky venku ještě nezvítězili a do Štětí určitě přijeli s plány tuto nepříznivou bilanci změnit.

Hosté začali ve hře dopředu o něco aktivněji než domácí a už v 7. minutě to střelou z otočky zkoušel Jakub Šimkovský, jedna z letních posil týmu, ale branku přestřelil. V 11. minutě to byl zase Martin Šobr, který trefil nejdříve obránce a pak vedlejší umělou trávu. Stejný hráč, zahrávali i roh, ale byl z toho nakonec jen odkop od branky. Na konci první čtvrthodiny nasměroval do vápna z volného přímého kopu míč Vojtěch Pokorný, ale Tomáš Mikina se k míči tlačil nedovoleným způsobem. Větší poplach vyvolal před brankou hostů roh Petra Fischera o minutu později, ale míč nakonec od nohy Tomáše Beláka skončil za brankou. Naše mužstvo se před brankou hostů začal prosazovat častěji důkazem toho byl průnik Vojtěcha Pokorného přes půlku hřiště, kde ho nakonec zastavil Jan Pavlík, ale míč se ještě dostal na kopačku Tomáše Mikiny a velká škoda, že mu na ni nesedl lépe. Na 26. minutě byl na programu volný přímý kop Jiřího Vokouna, ale našel jen hlavu Michala Obrtlíka, který odpravil míč do bezpečí. Ve 26. minutě proti střele Petra Šlegla k bližší tyči zasahoval Václav Čížek za cenu rohu.  Ve 33. minutě chtěl střelou na vzdálenější tyč otevřít skóre Tomáš Mikina, ale došlo k teči, kopal se roh a málem jsme se po něm radovali. Hlavičku Matyáše Lány zablokoval obránce a dorážku stejného hráče reflexivně vyrazil Jiří Měsíček v brance. Kopal se další roh, ale po hlavičce Tomáše Beláka se Matyáš Lána ani Vojtěch Pokorný nedostali. Ve 38. minutě jsme odolávali volnému přímému kopu Jakuba Šimkovského. Zákrok Václava Čížka po hlavičce hráče čekajícího u zadní tyče byl fantastický, zachraňovat musel i Tomáš Mikina hlavou, aby konec nebezpečí udělal Michal Obrtlík.  Ve 43. minutě zahrával volňáska Vojtěch Pokorný, ale k míči Michal Obrtlík nedostal a navíc hrál nedovoleně. Těsně před koncem 1. poločasu se na hranici velkého vápna motal s míčem Jiří Vokoun a po sražené střele vybojoval roh, který se ale stal kořistí Václava Čížka. Do 2. poločasu jsme nastoupili beze změny a v jeho úvodních minutách jsme odolávali zvýšenému úsilí hostů a dostat míč za naši brankovou čáru. Hosté využívali dlouhých autů Jakuba Šimkovského, navíc v 51. minutě kopali roh, ale ani v jednom případě se z toho žádná větší šance neurodila. V 56. minutě přišla na světlo světa první žlutá karta v zápase a viděl ji po zásluze Michal Obrtlík.  V 58. minutě promarnili obrovskou Příležitost Neratovice, když před prázdnou brankou nedosáhl Martin Šobr a ani Petr Šlegl míč do sítě neprotlačil. V 62. minutě jsme přišli zbytečně o míč ve středu hřišti a ještě že hosté rychlý útok nedotáhli do vítězného konce. Běžela 67. minuta, když si Vojtěch Pokorný si na 20 metrech našel místo ke střele, a i když příliš prudká nebyla, tak ji brankář vyrazil jen před sebe, kde se ale z ničeho nic objevil Pavel Fary a šli jsme do vedení 1:0. Do konce zbývaly ještě dlouhé minuty a hosté to určitě nehodlali ještě zabalit.  69. minuta, Tomáš Mikina vyfasoval žlutou a navíc jsme museli čelit volnému přímému kopu, který ale hosté dobře nezahráli. V 71. minutě přišel na hřiště Filip Zezula a v 72. už se držel za hlavu, když levačkou trefil břevno, nebyl to ale ještě konec akce, protože z odraženého míče mohl napnout síť ještě Tomáš Belák, ale branku vysoko přestřelil. V 78. minutě střílel z hranice velkého vápna Jan Kalibis, ale branku překopnul. V 80. minutě kopaly Neratovice hned 2 rohy za sebou a po tom druhém byli k vyrovnání nejblíže, ale střídající Jakub Gombáš trefil jen břevno z vrchu. V 84. minutě si slabší chvilku při couvání vybral hostující gólman, ale nakonec míč dotlačil aspoň na roh.  V 87. minutě pálil na naši branku nepřesně Jakub Šimkovský. Minutu před koncem kopal volný přímý kop Jiří Vokoun z 18 metrů. Před několika měsíci by jsme ještě drželi palce, aby trefil branku, ale v tomto utkání už ne. Míč k naší velké radosti skončil na boční síti.  Ještě jednu příležitost měli hosté k vyrovnání v 1. minutě nastavení, když z nebezpečné vzdálenosti zahrával volný přímý kop Petr Šlegl, ale trefil jen hlavu Michala Obrtlíka. Ve 4 minutovém nastavení stačil ještě přijít na hřiště Václav Sailer do pole, který ale jinak své pravé fotbalové kvality ukazuje mezi 3 tyčemi. To už tady ale byl konec a mohli jsme začít slavit třetí domácí vítězství nad Neratovicemi v řadě. 16 bodů a 3. místo po 7. kolech.

Jízda Štětí neskončila. Nezastavily ji ani Neratovice-Byškovice. Celek s mnoha výbornými fotbalisty, který ale ani ve čtvrtém zápase na venkovním hřišti nedokázal získat 3 body. Hosté začali dobře a prvních 15 minut to vypadalo, že průběh utkání budou režírovat. Pak se ale hra vyrovnala a i naše mužstvo se několikrát dostalo do nebezpečné blízkosti branky Neratovic. 2 šance měli hosté, 2 hodně slibné jsme měli i my, ale i tak se šlo do 2. poločasu za bezbrankového stavu. Ten jako ten 1. lépe začali hosté ale ostré naboje nevytáhli ani jednou. Pak stačilo zaváhání hostujícího gólmana, ze všech nejpozornější byl Pavel Fary, který, jak se později ukázalo, zajistil Štětí 3 body. Zvýšit na 2:0 mohl Filip Zezula, ale trefil jen břevno. Stejně tak pohladil břevno 10 minut před koncem hostující Jakub Gombáš. Zápas tak skončil 1:0 a naše mužstvo se tak i nadále může slunit na krásném 3. místě. Potvrdit to jede zkusit za týden 30. 9. 2023 do Březové, kde je výkop 10:15.

Branky: Pavel Fary

Sestava: Václav Čížek – Jaroslav Horák, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Tomáš Zůza – Tomáš