23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Prvních 30 minut vypadalo skvěle a vedli jsme 2:0. Pak se to ale zkomplikovalo a zápas byl dramatický až do úplného konce.

SK STAP TRATEC Vilémov

2:3(1:2)

28. kolo Fortuna divize 27. 5. 2023

Před týdnem jsme doma v hodně vyhecovaném utkání proti favoritovi 2. celku tabulky Újezdu Praha 4 prohráli 2:0 a kromě porážky jsme také přišli v závěru utkání  o 2 vyloučené hráče Tomáše Beláka a Muamera Mešiče. Dnes chyběl i Tomáš Petr a lavička oproti minulým zápasům byla hubená. V krásné fotbalové aréně Libora Sklenáře ve Vilémově nás čekal již jistý sestupující celek, který má na svém kontě nepříjemných 14 porážek v řadě. Jistotu záchrany, ale nemá ještě ani naše mužstvo a získat body na zdejším trávníků bylo převelice důležité.

Jako první se do statistiky střeleckých pokusů zapsali domácí, již ve 2. minutě, ale se střelou Antonína Zimy si Václav Čížek v brance snadno poradil. V dalších minutách vstoupilo do zápasu naše mužstvo. Bylo nebezpečnější a začalo ohrožovat domácí branku. V 5. minutě jsme kopali hned 2 rohy za sebou, ale ani po jednom nám pšenka nekvetla. V 11. minutě využil zaváhání 2 obránců Jiří Vokoun, pohotově vystřelil, ale mladík v brance domácích Tomáš Hladík pohotově zakročil. V 17. minutě už jsme se dočkali. Krásně založený útok po levé straně, po ose Tomáš Mikina, Jiří Alberovský zakončoval s přehledem na 1:0 Jiří Vokoun. I nadále jsme byli aktivnější, i když hned po rozehrávce inkasované branky zahrávali domácí volný přímý kop z hodně nebezpečné vzdálenosti. Zkusili to signálem, který však nesehráli, jak bylo plánováno. Vilémov zahrával i roh, ale hlavička Tadeáše Vernera gólem neskončila. To už ale běžela 24. minuta, když Tomáš Mikina přenesl míč na levou stranu, kde si ho zpravoval Jiří Alberovský a střelou na zadní tyč do horní poloviny branky nedal brankáři šanci. Vedení 2:0 bylo hodně slibné. Domácí se s tím ale smířit nechtěli a hodně blízko vstřelení kontaktní branky byli ve 30. minutě, kdy se octl před brankářem Miloslav Kučera, ale jeho střelu zlikvidoval Václav Čížek. Hned o chvilku později nás domácí znova zmáčkli před brankou a řešit jsme to museli rohovým kopem. Ve 33. minutě vstřelil branku Jiří Vokoun, ale správně nemohla být uznána, protože ji předcházel ofsajd. Ve 35. minutě byl ústřední postavou utkání opět Jiří Vokoun, který postupoval sám na brankáře, chtěl ho přehodit, což se mu také povedlo, ale zároveň netrefil branku. Být to 3:0, tak už asi bylo hotovo. Nestalo a místo toho přišlo na řadu pravidlo „ Nedáš, dostaneš“. Hned 2 naši stopeři se ve 36. minutě ocitli na trávníku, toho využil Antonín Zima, a i když na dvakrát, tak přeci jenom snížil na 1:2 z pohledu domácích. V závěrečných minutách 1. poločasu naše hra ztratila už tu správnou šťávu z většiny prvního poločasu, i když kdyby Vojtěch Pokorný ve 41. minutě dokázal levačkou trefit branku, tak to mohlo být všechno jinak. Jinak to mohlo být i na začátku 2. poločasu. Na hranici pokutového kopu si Jiří Vokoun mohl vybrat, kam balón umístí, ale trefil jen prostředek branky, kde byl připraven brankář.  Pravidlo „Nedáš, dostaneš“ se dnes uplatnilo podruhé. Za další 2 minuty se totiž přesně k pravé tyči trefil Galeno Nafael Dos Santos a vyrovnal na 2:2. Domácí byl zpátky ve hře, vycítili šanci, že by mohli přerušit sérii 14 porážek v řadě a navíc výkon našeho týmu začal herně uvadat. V 51. minutě zahrávali domácí roh a ještě štěstí, že si míč odrazil do rukou našeho brankáře. V 57. minutě prosvištěl míč po krásné střele Valdemar Honců těsně vedle naší levé tyči a bylo i z tečí. Kopal se roh.  V 62. minutě kopal roh Jiří Vacek, zamýšlel poslat míč na hlavu Michala Obrtlíka, ale nedoletěl tam. V 64. minutě nám hodně zatrnulo, to když nepřesně rozehrál míč Michal Obrtlílk a ještě štěstí, že si domácí s nabídnutou příležitostí nedokázali poradit. Domácí si to mohli vynahradit v 71. minutě, kdy to zkusil Miloslav Kučera, ale cíl těsně minul. V 75. minutě už se zdálo, že po centru zprava zapadne míč k zadní tyči, kde ještě dobíhal Jiří Vokoun, ale nakonec se rozehrávalo z malého vápna. V 80. minutě jsme kopali v rychlém sledu za sebou 2 rohy, ale ani po jednom z nich míč do branky nedoputoval. V 84. minutě centroval míč do vápna z volného přímého kopu Miloslav Kučera, ale místo šance se museli domácí rychle vracet do obrany, protože následoval rychlý protiútok našeho týmu, který ale také ke zdárnému konci nevedl. To už se ale blížila 87. minuta a s ní velká radost. Jiří Vokoun přistrčil míč na Pavla Faryho a ten pod nohama brankáře poslal balón do sítě na 3:2. Pak už ho nemohl nikdo zastavit. Až lavička, kde se s hráči podělil o velkou radost. Vyhráno jsme, ale ještě neměli. Nejvíce jsme se strachovali ve 2. minutě nastavení, kdy se do vápna soupeře z obrany vydal kapitán domácích Miloslav Kučera a oddechli jsme si až v okamžiku, kdy jeho střelu zastavila noha Jiřího Neumana. Pak už přišel závěrečný hvizd a těsné, důležité vítězství bylo na světě.

Zápas jsme rozehráli skvěle, a když jsme ve 24. minutě vedli 2:0, tak to vypadalo, že už nás v cestě za vítězstvím nemůže nic nastavit. Když se pak ještě řítil sám na branku soupeře Jiří Vokoun, tak se zdálo, že se blíží definitivní tečka. Razítko ale nepřišlo, domácí začali stále více vystrkovat tykadla a ještě do poločasu stačili snížit zásluhou Antonína Zimy na 1:2. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie a šance měla obě mužstva. Hra našeho týmu působila nervózně, často jsme chybovali v rozehrávce a v rozhodujících okamžicích před brankou soupeře jsme nedokázali zachovat klid v zakončení. Domácí působili uvolněněji a na jejich hře bylo cítit, že je šance přerušit sérii 14 porážek v řadě. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na naši stranu a 3 minuty před koncem se stal hrdinou zápasu  Pavel Fary, který brankou na 3:2 zajistil našemu týmu vítězství. Zisk důležitých 3 bodů v cestě za záchranou. Do konce zbývají ještě 2 kola a naděje na záchranu je velká. Dnes odpoledne prohrál Cheb na Admiře vyskoko 6:0 a zápletka se záchranou v soutěži se ještě více zamotala.Admira Praha B je v sobotu 3. 6. 2023 naším dalším soupeřem na domácím trávníku. Výkop 10:15

Branky: Jiří Vokoun 1, Jiří Alberovský 1, Pavel Fary 1

Sestava: Václav Čížek – Pavel Fary, Michal Obrtlík (68. Jiří Neuma), Jinuk Kim, Jiří Vacek –