Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Zápas staré gardy vypadal dlouho nadějně. Zlomila nás sporná inkasovaná branka v závěru 1. poločasu a po změně stran už dění na hřišti řídili favorizovaní hosté.

Zápas staré gardy vypadal dlouho nadějně. Zlomila nás sporná inkasovaná branka v závěru 1. poločasu a po změně stran už dění na hřišti řídili  favorizovaní hosté.

Sepap Štětí

TJ Sokol České Kopisty

0:5(0:1)

13. kolo  12.5.2023  okresní přebor

Před týdnem stará garda překvapivě doma remizovala inkasovanou brankou v poslední minutě s posledními Lovosicemi. V dalším utkání, opět doma, je čekal soupeř v tabulce o pár stupínku výš stojící, druhé České Kopisty. Ale proč nepřekvapit, šance je vždy a stačí jen vzpomenout na utkání s Žitenicemi, kdy jsme také byli blízko zisku bodů. Na druhou stranu je ale třeba podotknout, že v posledních utkáni manageri štětského týmu skládají kompletní jedenáctku na každý zápas horko těžko a nejinak to bylo i v dnešním zápase.

Poprvé diváci, kterých oproti minulému kolu přišlo na hřiště více, zpozorněli v 5. minutě, kdy hosté zahrávali rohový kop, po kterém jsme měli hodně práce, abychom míč odpravili do bezpečí. Pak se dlouho nic nedělo. Až v 13. minutě zaběhl za obranu Miloš Vála, přehodil brankáře, ale k naší velké nelibosti se zastavil o tyčku a míč dopravit do sítě se nepovedlo ani z dorážky. V 18. minutě to zase naopak byli hosté, kteří na štětskou branku vyslali velmi hezkou střelu, ale rozštěp Martina Flóra v brance míč za záda nepustil.    Ve 21. minutě to opět byli hosté, z domácí obrany udělali přihlížející a zachraňovat musel opět brankář, který se kličkou obelstít nenechal. Ve 24. minutě posadil Pavel Čermák míč z rohu na hlavu Josefu Jonákovi, ale míč bohužel skončil nad břevnem.  Pavel Čermák pak ještě ve 31. minutě zahrával volný přímý kop, brankář míč vyboxoval, pak jsme se o něj ještě chvilku ve vápně prali, ale skončilo to jen rohem. Závěr prvního poločasu vyšel lépe hostům. První tutovku ještě neproměnili, ale pak v úplném závěru poločasu po sporném okamžiku, kdy byl hodně na hraně faulu atakován štětský brankář, míč do sítě dostali. Paradoxem byla, že diváci ani rozhlasový reportér nevěděli, zda branka platila nebo ne, protože se nerozehrávalo ze středového kruhu, ale šlo se rovnou na přestávku. Branka ale platila a byla předzvěstí nepovedeného druhé poločasu. Navíc do branky za zraněného Martina Flóra nastoupil z pole Marek Kuča. Míče ze sítě jsme začali tahat velmi rychle a už v 5. minutě druhého poločasu to bylo 2:0. Další góly následovaly v rozmezí mezi 50. až 60. minutou. Míč ze sítě jsme tahali 3x a bylo to už 0:5 z našeho pohledu. Minimálně 2 z těchto 3 zásahů, ale byly úplně zbytečné, protože jim předcházelo váhání v rozehrávce a míč jsme lehce odevzdali soupeři. Za tohoto stavu už nebylo co řešit, i tak jsme ale chtěli docílit aspoň čestného úspěchu. Nejblíže jsme tomu byli v 70. minutě, ale Pavel Čermák z volného přímého kopu trefil jen místo, kde byl připraven brankář. Na úplném konci byli blízko úspěchu ještě hosté, ale v jasné tutovce branku netrefili i tak mohli slevit vítězství, kterým potvrdili zasloužené 2. místo v tabulce. Naše mužstvo  zůstává na 5. příčce, a i když před posledním kolem za týden 19. 5. 2023, kdy hrají v Bohušovicích teoretická naděje na 4. místo stále je, tak moc velká není. . Pokratice před nimi mají o bod více a zápas k dobru.

Sestava: Martin Flór-Marek Kuča, Daniel Jerman, Josef Jonák, Roman Páviš-Jan Čermák,