Ještě než diváci usedli, tak už jsme tahali míč ze sítě. V dalších minutách se toho moc nezměnilo a byl z toho poločasový výsledek 0:4 z našeho pohledu. Zlepšený výkon po změně stran stačil jen na malou korekci.

FK Neratovice- Byškovice

– SK Štětí

4:1(4:0)

26. kolo 13. 5. 2023 Fortuna divize

Po 2 výhrách na domácím trávníku v řadě jsme v sobotu 13. května zajížděli do Neratovic, kde nás čekali domácí, kteří před týdnem vyhráli v Chebu. Měli nám co vracet, protože na podzim na hřišti ve Štětí prohráli 4:0. Jinak v tabulce je náš soupeř těsně pod těmi nejlepšími, naopak naše mužstvo potřebuje k záchraně ještě získat nějaké body a proč nezačít třeba v Neratovicích, kdy zde za bezbrankovou remízu bodovalo i Slaný.

Bohužel po 2 minutách už bylo jasné, že to 0:0 už neskončí.  Po 60 vteřinách kopnul do prázdna Kim Jinuk a proti střele domácího útočníka musel za cenu rohu zasahovat Václav Čížek v brance. Po jeho zahrání zabránit hlavičce Tomáše Chlumeckého se obrana vydala pozdě a brankář mohl lovit míč jen ze sítě.   V 8. minutě mohly Neratovice-Byškovice náskok zvýšit na 2:0, ale se střelou z hranice šestnáctky si brankář poradil. Ve 13. minutě kopnul dobře roh Jiří Vacek, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nehlásil.  V 19. minutě měli stejnou výhodu i domácí, když se před tím Jiří Vacek rozčiloval, že byl okopávaný, ale domácí z něj stejně nic nevytěžili. Svědky první střely na branku domácích jsme byli ve 20. minutě, ale Jiří Vokoun  těsně minul. Ve 22. minutě měli výhodu rohového kopu domácí a skončilo to volným přímým kopem domácích, který zahrával Martin Šobr. Zda byla špatně postavená zeď nebo míč proklouzl zdí je nakonec jedno, protože tak jako tak skončil v síti a domácí se radovali z vedení 2:0, který odpovídal výkonu, který jsme na hřišti předváděli. Chyby v obraně, zdlouhavé držení míče bez další rozehrávky, a když jsme k tomu ještě přidali pozdní dostupování k soupeři, tak to měli domácí hodně lehké. Míč mezi 3 tyče Neratovic jsme nasměrovali až ve 32. minutě. Muamer Mešič nemířil vůbec špatně, ale Patrik Malina, který domácím v minulém kole v Chebu chyběl, předvedl své kvality a poslal rukou míč na roh.  Ve 36. minutě zahrávali domácí 2 rohy. Z těch ještě nic nebylo, ale černé chvilky jsme si vybrali ve 38. minutě. Předcházela tomu již zmiňovaná špatná rozehrávka, po které se domácí v přesile vydali na branku a Jakub Gombáš krásně rozvlnil síť na 3:0. Trenér Michal Obrtlík okamžitě ukazoval na střídačku a ještě do poločasu poslal na plac hned 3 nové hráče. Jakuba Pokorného, Tomáše Beláka a Štěpána Malého. Z tohoto pohledu to ale ještě v 1. části moc velký vliv na hru nemělo. Ve 42. minutě jsme mohli děkovat zákroku Václava Čížka, který reflexivně zareagoval na střelu z prostor pokutového území a byl z toho jen roh. Tečka 1. poločasu to ale ještě nebyla. Tu udělali domácí v 10. vteřině nastavení, kdy proklouzli po levé straně do našeho vápna Martin Šobr a po centru poslal hlavou míč mezi 3 tyče Jan Kalabis na poločasových 4:0. Tím měli domácí podzimní odvetu za sebou. Další 2 změny udělalo Štětí i o přestávce, když do 45 minutovky nastoupili Kryštof Hubený a Pavel Fary. A byl to právě Pavel Fary, který ve 48. minutě poslal míč do vápna soupeře a druhý střídající Kryštof Hubený levým placírem branku překopnul. V 50. minutě servíroval gólovku Jakub Pokorný, ale Štěpán Malý tutovku poslal mimo branku. To, že do 2. poločasu nastoupilo jiné mužstvo, jsme potvrdili v 51. minutě.  Dlouhý nákop, chyba Tomáše Chlumeckého a Tomáš Mikina s přehledem snižuje na 1:4. V 52. minutě kopal roj Jiří Vokoun, ale míč zůstal u brankáře. Pak přišla 55. minuta a domácí zahrávali roh. Po něm zůstal na zemi brankář Václav Čížek, objevila se i krev a na hřiště musela první pomoc. Spravil to slušivý obvaz a Tomáš mohl pokračovat. 5 minut se nehrálo. Domácí měli výhody dalších standardní situací, ať už rohu nebo volného přímého kopu Martina Šobra, ale ani jednoho nezapršelo. 20 minut před koncem už to mohlo být jen o 2 branky. Tomáš Mikina po kličce mířil k levé tyči a chyběl slabý metřík. Šanci, které by se měla proměňovat, jsme zaznamenali v 73. minutě. Šanci jak na krásném podnose servíroval Tomáš Mikina Štěpánu Malému, ale ten z několika metrů trefil jen brankáře. V 74. minutě střílel Jiří Vokoun, ale stopku udělal Patrik Malina v brance. Přímo z hranice velkého vápna jsme kopali volný přímý kop 14 minut před konce, ale Jiří Vokoun si vybral stranu, kde byl brankář, a skóre se neměnilo. V závěru zápasu se ještě střídaly volné přímé kopy na obou stranách, ale v úspěšné koncovce zabránila vždy hradba těl. Největší brankovou příležitost si domácí vypracovali ve 2. minutě nastavení, kdy nachytali obranu na švestkách, ale naštěstí trefili jen dobře postavenou zeď a zápas skončil 4:1.

Zápas se rozhodoval v 1. poločasu, kdy jsme tahali hned od začátku za kratší konec. Hned ve 2. minutě jsme inkasovali a i v dalším průběhu utkání to byli domácí, kteří měli zařazeny o 2 stupně vyšší rychlost. Chybovali jsme v rozehrávce, míč odevzdávali soupeři a tak to nemohlo dopadnout jinak než gólem na 2:0 v polovině poločasu.  Nepřesvědčivý výkon pokračoval i v dalších minutách a měli jsme našlápnuto k drtivé porážce. Trenérská lavička reagovala největším možným střídáním na přelomu poločasů a ve 2. části už to byla úplně jiné utkání.  Rychle jsme snížili na 1:4 a měli i další příležitosti. Stačí jen vzpomenout na 2 tutovky Štěpána Malého nebo volný přímý kop Jiřího Vokouna. Škoda jen, že domácí už ale měli nasbírány 4 kousky z 1. části. V úplném konci nás ještě zachránila tyč a pak už nezbylo než soupeři poblahopřát k vítězství. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Jiří Neuman.

Branky: Tomáš Mikina 1

Sestava: Václav Čížek-Jaroslav Horák, Jiří Neuman, Jinuk Kim (41. Vojtěch Pokorný), Jiří

Vacek (41. Štěpán Malý)-Jiří Alberovský (46. Pavel Fary), Muamer Mešič (41. Tomáš

Belák), Petr Stejskal, Jiří Vokoun-Tomáš Petr (46. Kryštof Hubený)

Připraveni: Václav Sailer

Trenér: Michal Obrtlík  Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Vladan Haleš-Tomáš Rychtár, Jakub Nymsa

Delegát: Jan Vydra   73 diváků   ŽK: 2:1