Zápas jsme dobře začali brankou Vojtěcha Pokorného, ale domácí šli do vedení spornou brankou v závěru poločase. Ve 2. části už střelecky kralovali domácí, aby v závěru Jiří Vokoun vysokou porážku korigoval.

SK Kosmonosy

6:3(2:1)

17. kolo 11. 3. 2023

Zápas, který jsme dobře začali a v 11. minutě šli do vedení. V jeho dalším průběhu to ale byli domácí, kteří diktovali tempo hry a na hře to bylo znát. Byla vidět větší chuť po vítězství. Souboje ve středu hřiště jsme prohrávali a dostat se zdlouhavou rozehrávkou na polovinu soupeře se nám nedařilo. Zlom nastal v poslední minutě prvního poločasu, kdy jsme po faulu na brankáře inkasovali gól na 2:1 a po změně stran už jsme se z toho nevzpamatovali. Když se k tomu přidá výkon rozhodčího, který svým jednostranným posuzováním často pomáhal domácím a ve 3x případech jsme následně inkasovali, tím nezpochybňujeme zasloužené vítězství domácích, tak zápas nemohl dopadnout jinak. Malá radost v závěru, kdy se Jiřímu Vokounovi podařilo snížit aspoň na 3:6. Další zápas nás čeká v sobotu doma 18. března. V 10:15 hrajeme proti vedoucímu celku tabulky FK Arsenalu Česká Lípa, který v tomto kole dost nečekaně klopýtl doma s Chebem, když prohrál 1:0.

Branky: Jiří Vokoun 2, Vojtěch Pokorný 1

Sestava: Václav Sailer - Tomáš Belák (46. Ondřej Kalous), Michal Obrtlík, Petr Stejskal, Jiří

Vacek – Štěpán Malý (73. Kryštof Hubený), Vojtěch Pokorný, Muamer Mešič,

Jaroslav Horák (67. Tomáš Petr), Jiří Vokoun – Tomáš Mikina

Připraveni: Milan Krčmář, Václav Čížek

Trenér: Michal Obrtlík – hrající  Asistent: Jiří Neuman  Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Lukáš Vojáček – Patrik Gunitš, Tomáš Jakl

Delegát: Pavel Bobek  50 diváků  ŽK: 0:1

První jarní zápas na hřišti soupeře, který se hrál na umělé trávě v Mladé Boleslavi, kam byl soupeřem z Kostomlat přeložen. Obě mužstva s 20 body ve středu tabulky na 9. resp. 10. místě. Oba týmy před týdnem na úvod jara prohrály. Soupeř 3:2 v Chebu a naše doma inkasovalo od Kladna 5 branek a ani jednu nevstřelilo. Na podzim jsme na domácím trávníku prohráli s Kostomlaty vysoko 5:1. Na rozdíl od nás se soupeři v zimním období v přípravných zápasech dařilo a i u sázkových kanceláří byl favoritem.

Před zápasem musela rolba odklidit sníh, ale i tak na začátku sněžilo a podmínky na fotbal nebyly zrovna ideální. Ve 3. minutě hledal Tomáše Mikinu před brankou Jiří Vokoun, ale míč mu od nohy odskočil a skončil za brankou. V 6. minutě kopali domácí roh zakončený střelou, ale Václav Sailer hlídající brankovou čáru pádem na zem pokus zlikvidoval. Hned při další akci se Michal Mašek v našem pokutovém území dožadoval penalty, ale rozhodčí ukazoval „pokračujte dál“. V 10. minutě jsme marně komunikovali s asistentem rozhodčího a dožadovali se penalty. Střelec domácích naštěstí pro nás na gól nedosáhl. Radost vypukla na hřišti v 11. minutě. Jiří Vokoun přihrál Vojtěchu Pokornému, který si našel hezky prostor k zakončení, a šli jsme do vedení 1:0.  Vstřelená branka, místo aby ještě více přinesla do našich řad pohodu a chuť se porvat o úspěšný výsledek, měla dopad přesně opačný. Byli to domácí, kteří se přestěhovali na naši polovinu a přinášelo to i brankové příležitosti. Vybojovali si několik rohů a po jednom z nich musel opět vytáhnout ze svého rejstříku úspěšný zákrok Václav Sailer v brance. Držet čisté konto se dařilo do 28. minuty.  Do vápna naběhl Tomáš Fabián, zůstal bez dozoru a levačkou poslal balón k levé tyči na 1:1. Domácí i nadále diktovali tempo hry. Míče jsme ztráceli ještě na vlastní polovině a tlak domácích se stupňoval. Ve 33. minutě kopali hned 2 rohy za sebou a velmi hezkou střelu vyslali na naší branku z dobrých 22 metrů ve 35. minutě. Brankář se musel hodně natahovat, aby míč vytěsnili na roh. Ve 37. minutě pálil z hranice velkého vápna přímo proti středu branky hráč domácích, ale Václav Sailer byl opět na svém místě. Ve 38. minutě kopal volný přímý kop Adam Pajer, ale trefil jen dobře postavenou zeď. V závěru poločasu domácí stupňovali tlak. Ve 43. minutě z dobré pozice branku překopli, ve 44. kopali nedaleko naší branky volný přímý kop, aby to vrcholilo rohem v poslední minutě před změnou stran. Ten se nakonec ukázal jako významný zlom v průběhu zápasu. Po jeho exekuci totiž jeden z hráčů domácích zasáhl rukou do obličeje našeho brankáře, rozhodčí stojící nedaleko celé situace nechal nepochopitelně pokračovat ve hře a toho ke gólu na 2:1 využil Dénis Pivazi. Hodně a po V právu jsme se zlobili na rozhodčího, který i v průběhu druhého poločasu často používal prazvláštní metr rozhodování. Do 2. poločasu místo zraněného Tomáše Beláka nastoupil Ondřej Kalous. Zápas s jednobrankovým mankem nebyl ještě zdaleka ztracen, ale nevýrazný výkon našeho týmu pokračoval i po změně stran a jeho průběh nedával moc naděje na úspěch. V 54. minutě byl na hranici nedovoleného zákroku blízko vlastního pokutového území atakován Muamer Mešič, přišel o míč a Adam Pajer zvýšil na 3:1. V 56. minutě byl blízko snížení náskoku Vojtěch Pokorný, ale z dobrého střeleckého postavení trefil jen brankáře. V 63. minutě jsme inkasovali z volného přímého kopu počtvrté. Na 4:1 se  trefil Adam Pajer. V 69. minutě další sporný moment v neprospěch našeho týmu ze strany nepřesného rozhodčího Lukáše Vojáčka z Prahy. K zemi poslán soupeřem Michal Obrtlík,  podle rozhodčího čistě, aby hned na to pískal proti nám. Volný přímý kop a Adam Pajer zvýšil už na 5:1. Ještě hrozivější to bylo v 77. minutě. Kde byli naši obránci těžko říci, ale hned 2 útočníci Kosmonos se vydali na jednoho našeho obránce a pro Vratislava Kořínka už nebylo těžké upravit už na 6:1. Poslední desetiminutovka patřila Jiřímu Vokounovi. V 80. minutě pálil zprava, ale branku netrefil. V 82. minutě ho ligově do gólovky poslal Vojtěch Pokorný. S nabídkou si poradil a snížil na 2:6. Nebyla to ale jeho poslední zápas do listiny střelců. V 1. minutě nastavení stačil ještě obejít brankáře a snížit na konečných 6:3.