Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Poločas jsme drželi s favoritem krok. Dokonce jsme mohli jít i do vedení. Po změně stran jsme brzo inkasovali a pak už to šlo s námi z kopce.

SK Štětí

-

FK Kladno

0:5(0:0)

4.3.2023  16. kolo Fortuna Divize B

Sestava: Václav Sailer – Tomáš Belák, Michal Obrtlík, Milan Krčmář, Jiří Vacek – Pavel Fary

(65. Kryštof Hubený), Muamer Mešič, Vojtěch Pokorný, Štěpán Malý, Jaroslav

Horák (71. Ondřej Kalous) – Tomáš Mikina (69. Tomáš Mikina)

Připraveni: Václav Čížek

Trenér: Michal Obrtlík-hrající Asistent: Jiří Neuman  Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Michal Pánek – Martin Linhart, Josef Šůma    ŽK:4:0

Delegát: Jan Vydra

Hlavní pořadatel: Jiří Havner    152 diváků

Kladno úlohu favorita splnilo a zaslouženě si odvezlo 3 body, i když po 1. poločase to na tak vysokou prohru nevypadalo. V první části jsme drželi před zápasové pokyny, a když ne více tak určitě stejný počet brankových příležitostí jako soupeř jsme si vypracovali. Vzpomínka ne neproměněnou šanci Vojtěcha Pokorného ještě teď mrzí. 2. poločas už byl bohužel o něčem jiném. Soupeř šel rychle do vedení, a když pak v 68. minutě po sporném okamžiku zvýšil na 2:0, tak už síly na zisk nějakého toho bodu nebyli. Naopak jsme polevili a bleskové kontry soupeře doprovázené našimi chybami v rozehrávce slavily úspěch. Z 9. místa jsme díky špatnému skóre klesli z 9. místa na 10. Vystřídaly nás zde Kosmonosy, které mají stejně jako my 20 bodů, v tomto kole prohrály v Chebu a 18. 3. 2023 jsou naším příštím soupeřem. Hraje se na umělce v Mladé Boleslavi a výkop je v 10:00 hod.

V 1. jarním kole FORTUNA Divize dospělých Skupiny B čekalo naše mužstvo na domácím trávníku SK Kladno. Třetí celek tabulky, který se v zimě netajil plány postupu do vyšší soutěže, když na vedoucí Českou Lípu ztrácí 3 body. Naše mužstvo na 9. místě s 20 body doznalo v zimě velkých hráčských změn. Mužstvo opustilo 8 hráčů ať už z důvodu přestupu, ale i jiných důvodů. Kádr byl doplněn o několik mladých nadějných fotbalistů, které na jaře čeká těžká prověrka prosadit se v divizní soutěži. Jaro určitě lehké nebude, ale mužstvo je i přes těžký úvodní los jara připraveno se o body porvat a pohybovat se mimo pásmo sestupu.

Proti favoritovi jsme začali aktivně a ve 4. minutě už jsme měli na kontě 2 rohy a zvlášť ten druhý byl Muamerem Mešičem kopnut velmi dobře. V 6. minutě se mezi 2 obránci Kladna, protáhla jedna z nových tváří našeho týmu Tomáš Mikina, a škoda, že akce nebyla dotáhnuta do úplného závěru.   Hosté se ale postupně dostávali také do hry a začali ukazovat, proč jsou na 3. místě tabulky. V 11. minutě se do míče opřel Vladimír Procházka, ale branku domácích vysoko přestřelil. Hned ve 14. minutě soupeře využil naší váhavou rozehrávku středu hřiště hráč Kladna a v brance se poprvé představil navrátilec po půl roce Václav Sailer. Míč vyrazil a dobíhající hráč Kladna a trefit branku už nedokázal. V 16. minutě jsme čelili další nebezpečné střele soupeře, ale brankář Štětí si dokázal opět poradit. Po pěkné narážečce v pokutovém území soupeře se do střelecké pozice dostal Pavel Fary, ale koncovka šťastná nebyla.  Ve 23. minutě postupoval sám na brankáře hráč hostů, ale do koncovky ho nepustil Milan Krčmář, i když se hosté dožadovali nedovoleného zákroku. Ve 24. minutě zahrával volný přímý kop Jakub Kolářský, ale našel jen připravenou náruč brankáře Štětí. Ve 29. minutě se po pravé straně řítil na naši branku Matěj Šnobl, ale Václav Sailer stál opět na svém místě. Hosté pokračovali ve snaze dostat se do vedení i ve 31. minutě, ale i v tomto případě zasahoval za cenu rohu strážce štětské branky.  První střelu, po které mířil míč poprvé na branku soupeře, jsme přichystali ve 33. minutě. Pokusu Jaroslava Horáka, ale chyběla větší razance. Posledních 11 minut prvního poločasu, aspoň co se brankových příležitostí týče, patřilo našemu mužstvu.  Ve 34. minutě si balón zpracovával až moc dlouho Pavel Fary a obrance mu stačil do střely v čas zasáhnout. Ve 37. minutě mířil míč mezi 3 tyče Kladna, ale v tom  posledním okamžiku hosty zachránila teč a kopal se jen roh. Kopali jsme dokonce hned 3  rohy za sebou, ale ani jeden k úspěchu nevedl. Ve 44. minutě stál sám před brankářem Filipem Pettíkem Tomáš Mikina, ale branku minul. Hned z protiútoku zahrozil soupeř, ale byl nachytán v postavení mimo hru. V závěru 1. poločasu jsme měli další tutovku, ale míč po centru Pavla Faryho Vojtěch Pokorný před samotným brankářem netrefil. Do 2. poločasu lépe vstoupili hosté. Nejprve ve 49. minutě kopali volný přímý kop, ten jsme ještě ubránili, ale pak jsme už bohužel smutnili. Míč po centru zprava ještě brankář vyrazili, ale S dorážkou Antonína Holuba na 1:0 do prázdné branky už nešlo nic dělat. Hosté byli i nadále aktivnější a nebezpečnější. V 54. minutě kopali roh bez šance, ale o 3 minuty později si soupeř vypracoval další velkou příležitost. Prostot po střele k bližší tyči ucpal Václav Sailer. V 62. minutě si tisíciprocentní příležitost ke zvýšení náskoku vypracoval Lukáš Pihrt. Prázdná branka úplně otevřená, hráč už se asi i radoval, ale k údivu všech jen trefil břevno. Nejdůležitější okamžik zápasu, který přinesl zlom v zápase, se odehrál v 68. minutě. Na chvilku jsme přestali hrát, protože jsme očekávali, že rozhodčí odpíská ruku soupeře, ale ten nechal ve hře pokračovat a rozhozená obrana už jen stačila sledovat Dominika Šímu, jak zvyšuje na 2:0. Sporný okamžik, po kterém jsme cítili křivdu. Projevilo se to i na hře a nejenom, že jsme byli až moc nervózní, tak šel dolů i náš výkon a soupeř začal trestat jednou brankou za druhou. V 76. minutě jsme nestačili zachytit rychlý protiútok a David Čížek mohl slavit vedení 3:0.  Za dalších 5 minut už to bylo 4:0. Akce podobná té při předchozí brance. Rychlý brejk a přečíslení obrany s úspěšnou koncovkou. Tečkou za nevydařeným 2. poločasem byla branka Matěje Šnobla na 5:0. Milan Krčmář chyboval, přihrál protihráči a pak už to pro Kladno bylo snadné.