23. kolo, Dnes 10:15

Anglický týden zakončilo mužstvo dospělých porážkou. Na Aritmě jsme 6x inkasovali. Strašně lehce góly dostáváme a těžce je dáváme.

SK Aritma Praha

6:2(3:0)

28. 1. 2023  přátelské utkání umělá tráva Aritma Praha

Branky: Tomáš Mikina 1, vlastní 1

Sestava: Václav Čížek – Pavel Fary, Michal Obrtlík, Milan Krčmář (46. Ondřej Kalous), Jiří

Vacek (62. Milan Krčmář) -  Tomáš Kvída, Muamer Mešič, Jaroslav Horák (46.

Tomáš Petr)

Trenér: Michal Obrtlík – hrající

Rozhodčí: Lukáš Císař – Pavel Chrenko, Otakar Eislt

Třetí porážka ve 4 dosavadních přípravných utkáních. Nepovedl se nám úvod a už po 10 minutách jsme prohrávali 2:0. Když už se zdálo, že jsme vzhůru, tak po půlhodině hry domácí Aritma po rohu udeřila potřetí.  Ani ve 2. části se se obraz hry moc nezměnil a i když se podařilo vstřelit branky i našemu týmu, v jednom případě to byla branka vlastní, tak si domácí vysokou výhru zaslouženě pohlídali.  Většinu branek jsme inkasovali po rychlých útocích, které následovaly po zbytečných ztrátách míče a nepřesných přihrávkách. Bylo jich až moc a to byl hlavní důvod vysoké porážky. V přípravě se nám nedaří ani moc střelecky. Chybí větší klid, moment překvapení a na každou branku se moc nadřeme.  Další přípravný zápas a to dokonce mezinárodní hrajeme v sobotu 4. února 2023 v 10:30 na umělce v Brozanech. Utkáme se s týmem FSV Oderwitz.

Místem čtvrtého přípravného zápasu mužstva dospělých v zimním období byla umělá tráva Aritmy Praha, kde jsme se utkali s domácím celkem také účastníkem divizní soutěže, který byl v loňské sezóně dokonce i naším protivníkem. Pro letošek byl  přeřazen do skupiny A. V tomto týdnu to bylo naše druhé utkání, když ve středu 25.1.2023 jsme v Brozanech na umělce jen remizovali s dorostenci VOŠ a SOŠ Roudnice n.L.

Nezačali jsme vůbec dobře a už v 10. minutě jsme tahali míč ze sítě podruhé. V 6. minutě zůstala nehlídána levá strana obrany, následovala přihrávka  a střela, která domácím zajistila vedení 1:0. V 8. minutě zahrávali domácí volný přímý kop, ale naštěstí se nechali nachytat v ofsajdovém postavení. V 10. minutě jsme ale stejně kapitulovali podruhé. Rychlý brejk domácích zakončený přihrávkou na volného hráče a po brance na 2:0 jsme rozehrávali ze středového kruhu. Až pak jsme se dostali ke slovu i my. Jiří Vokoun si při rohu vyměnil míč nakrátko s Muamerem Mešičem a prvně jmenovaný to zkusil střelou na zadní tyč. Metřík chyběl. I nadále jsme kopali spoustu rohů, ale největší nebezpečí si způsobili domácí sami, když si jeden z jejich hráčů málem vstřelil vlastní gól. Ve 26. minutě vyrazil domácí brankář míč po volném přímém kopu zahrávaného Jiřím Vackem jen před sebe, ale z dorážky jsme ho dopravit do sítě nedokázali.  V těchto okamžicích se zdálo, že se dostáváme do správného herního rytmu. Zdání je ale jedna věc a skutečnost druhá. Ve 30. minutě kopali domácí roh, zdaleka jich nekopali tolik jako my, ale i tak jim to stačilo, aby vstřelili gól na 3:0. Stačila přihrávka na bližší tyč a Václav Čížek v brance byl bezmocný. Po centru Muamera Mešiče ve 32. minutě hlavičkoval Milan Krčmáč, ale přesný nebyl. Ve 38. minutě postupoval útočník Aritmy úplně sám na našeho brankáře. Zkusil kličku, ale dostal se do těžkého střeleckého úhlu a neuspěl. Tak jako první poločas, tak i druhou půlku začali lépe domácí. Ve 46. minutě kopali volný přímý kop, s tím si brankář Štětí poradil, ale s nádhernou střelou z 20 metrů ve 49. minutě, která skončilo přesně mezi spojnicí tyče a břevna už ne 0:4. Blízko k opravě nepříznivého výsledku jsme byli v 53. minutě. Střelou z velké dálky rozezvučel tyč Jiří Vokoun a odražený umístil do branky Tomáš Belák. Do hry ale zasáhl i asistent, který zvedl praporek a upozornil na postavení mimo hru. Takže gól neplatil. V 58. minutě byl hodně nešetrně faulován Jiří Vacek a vrátit do hry se musel o poločas střídající Milan Krčmář. Nepříjemné chvilky sobotního dopoledne,  pro naše mužstvo, pokračovaly v 65. minutě. Ve středu hřiště přišel o míč Ondřej Kalous a domácí toho využili na 100 procent. Zvýšili totiž už na hrozivých 5:0. V 67. minutě měla Aritma další velkou šanci, ale zneškodnil ji Václav Čížek v brance. V 73. minutě se dočkalo i Štětí, i když nás vlastně zastoupili domácí. Ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí ho domácí hráč zasáhl tak nešťastně, že ať dělal gólman, co mohl, tak mu nezbylo nic jiného než si pro něj dojít do sítě (1:5). Branky padaly i nadále. Do kličky s dobrodružným nádechem se v 79. minutě pustil Pavel Fary. Se zlou se potázal a domácí snadno zvýšili na 6:1. V 81. minutě si Aritma vůbec ne špatně vyzkoušela exekuci volného přímého kopu, ale skóre se neměnilo. Konečnou podobu výsledku dala až 86. minuta. Na konečných 2:6 z našeho pohledu upravil pohotově jediný střelec našeho mužstva z posledních 2 utkání, pokud nepočítáme vlastní branky, Tomáš Mikina.