Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, Ne 16.06 10:00

MSK Trmice

Z Košťan jsme se vraceli nejenom s první porážkou v soutěži, ale také s divným pocitem řízení utkání ze strany rozhodčího.

TJ Sokol Košťany

6:1(3:1)

4. kolo Ústecký přebor dorostu  24.9.2022

Do Košťan, které v předchozích 3 kolech 2x vyhráli a to na domácím trávníku vždy přesvědčivým výsledkem,  jsme odjížděli  také v dobré formě, protože v dosavadních 3 kolech jsme vždy vyhráli.  Určitou komplikací bylo, že jsme odjeli bez 2 hráčů základní sestavy. Miloslava Hromeho, kterého skolila viróza a Břetislava Kafky, který  z neznámého důvodu nemohl jet. Dobrý výkon v posledním kole proti Varnsdorfu nám dával sílu a odjeli jsme s cílem vyhrát, i když jsme věděli, že zde se lehce body nezískávají.

Nezačali jsme ale vůbec dobře. V 7. minutě si až příliš snadno zaběhl za obranu Adam Matějovský a domácí poslal do vedení 1:0. Výhodu volného přímého kopu měli domácí v 16. minutě, kdy před hranicí velkého vápna fauloval Petr Hůrka a navíc viděl žlutou kartu. Faulovaný hráč musel ze hřiště odstoupit a podrobit se lékařskému vyšetření.  Nešťastníkem se ale stal i Petr Rutterle v sestavě Štětí. Ve snaze míč odkopnout, ho dostal za záda vlastního brankáře a prohrávali jsme 2:0. Stále jsme ale věřili v úspěch a o to více, když ve 24. minutě jeden z domácích obránců ve vlastním vápně uklouzl Jakub Vejl toho využil ke snížení náskoku na 1:2 z našeho pohledu.  Pak se ale začaly dít na hřišti věci, které velkou měrou průběh zápasu ovlivnily. Ve 29. minutě Michael Miga ve skluzu zasáhl míč a přes jeho nohu protihráč přepadl. Kromě faulu rozhodčí udělil i žlutou kartu. Ve 32. minutě stejný viděl 2. žlutou a tedy i červenou. O to horší, že faul viděl jen rozhodčí a hráč Štětí včetně realizačního týmu mohli jen kroutit hlavou  a divit se prazvláštním výrokům rozhodčího. Museli jsme zvednout hlavy a zkusit nepříznivý průběh utkání otočit. Začínalo to být ale velmi složitě. Ve 37. minutě naším vápnem proběhl hráč domácích a nikým neatakován se skácel k zemi.  Rozhodčí se ale nerozpakoval a ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu využil Jakub Černý a poločas skončil 3:1 pro domácí.  Hráče jsme  v kabině v poločasové přestávce uklidňovali a nabádali ke klidu. Hlavně utkání dohrát. V 54. minutě se Petr Hůrka dokonce dostal do slibné šance, ale nevyšlo to, navíc neudržel nervy na uzdě a v přerušené hře míč odkopl. Protože už jednu žlutou měl, tak mu rozhodčí Ivan Čupka, který to z nedalekého Duchcova do Košťan neměl daleko, udělil 2. žlutou a hráč musel pod sprchy. Více klidu by bylo příště potřeba. Zápas tím byl vlastně rozhodnout, protože otáčet výsledek v 9 fotbalistech za stavu 1:3 už bylo nemožné. Naopak domácí toho využili ke vstřelení dalších 3 branek  v 57., 78. a 88. minutě a stanovili konečný výsledek 6:1.

V tabulce nám po 4 kolech patří  v Ústeckém přeboru s 9 body 7. místo a nyní nás v sobotu 1. října od 11:00 na domácím trávníku čeká FK Slavoj Žatec.

Miloslav Hromy – trenér Štětí

Hráčům, kteří dohrávali jen v 9 se klaním. I v tomto počtu jsme byli fotbalově lepší. Chtěl bych se také zastat kluků, kteří viděli červené karty po předchozích žlutých. Jedna žlutá karta možná byla, ale ostatní byly vymyšlené.  Pan rozhodčí si je vědomě vymýšlel a poškodil tak naše mužstvo. Ano jsem plný emocí, ale když se celý týden poctivě připravujete na zápas a když to potom takový arbitr zkazí s cílem vám ublížit a poškodit, tak musíte hodně těžce sbírat síly do další práce ve fotbale a to platí nejenom pro trenéry, ale hlavně pro ty mladé kluky, přijeli do Košťan hrát fotbal a pokusit se vyhrát.  Hoďme to za hlavu, věřme, že to byla jen výjimka a upřeme síly na další domácí utkání proti Žatci v sobotu 1. října.

Branky: Jakub Vejl

Sestava: Jan Chromý – Jakub Vejl, Adam Vích,  Petr Rutterle, Radim Paďour, Jakub Jeník, Petr Hůrka (54.

ČK), Miroslav Novotný, Michael Miga (32.ČK), Milan Kačo, Aleš Kafka, Jan Kroupa, Miroslav