Málokdy vídaná přestřelka v zápase mužstva dospělých. Během 19 minut padlo 6 branek. Po změně stran už ale jen 1 a bohužel do naší sítě. Druhá domácí prohra v tomto ročníku nás tlačí do spodních pater tabulky

SK Štětí – SK Slaný

4:5(4:4)   8. kolo  24.9.2022

Zápas dvou mužstev, která potřebují body jako sůl. Hostům s 5 body patřilo 14. místo  a našemu se 7 body 11., když v posledních 2 kolech jsme získali jen bod. Mírným favoritem byl náš tým, ale potvrdit to za krásného fotbalového počasí musel na hřišti.

Hosté zahájili aktivním napadáním soupeře a ve 4. minutě se dostali k rohu zahrávaného Dominikem Dohnanským, ale žádnou větší úrodu to nepřineslo. V 6. minutě odcentroval zprava Ondřej Kalous a hosté odvraceli nebezpečí za cenu rohu. V 7. minutě zahrával roh Jiří Vacek a hlavičce Rudolfa Slaničky se do cesty postavila obranná hráz. Branková sklizeň bohužel na opačné straně hřiště se ale blížila. Pěkná střela Libora Bíby přes celou branku po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště byla výstavní a Slaný šlo do vedení 1:0. Za další 3 minuty byla nad štětským stadionem tma ještě větší. Scénář byl podobný jako při první brance. Ztráta míče uprostřed hřiště, následoval bleskový přechod soupeře na naši polovinu hřiště, kde skluz Muamera Mešiče vyšel naprázdno a na 2:0 zvýšil krásným jménem se pyšnící Michael Richard James Houdek. Ve 13. minutě navíc pro zranění musel odstoupit Tomáš Belák a tím byl slušně řečeno nepodařený úvod našeho mužstva pečetěn. Blízko snížení náskoku jsme byli v 17. minutě. Za obranou hostů se nečekaně objevil Jiří Vokoun, chtěl to poslat do sítě podél brankáře, ale ten se překonat nenechal. Za další minutu už to tam přeci jenom spadlo. Pravidlem nevíš-li co s míčem vystřel, se řídil Vojtěch Pokorný a zafungovalo to. 1:2 a střelecká převaha našeho týmu pokračovala.   Na centr Jiřího Alberovského zprava si naskočil Jiří Neuman, ale hlavičkoval nepřesně. (19:30) Hezkou střelu představil Rudolf Slanička, ale brankář Michal Sedlák míč vyrazil na roh. Zahrál ho Jiří Vokoun a tentokrát Rudolf Slanička branku hlavou netrefil. Střeleckou navštívenku poslal z velké dálky Muamer Mešič, ale brankáře střelu zlikvidoval. To už se ale blížily momenty utkání, které v dospělém fotbale mnozí z Vás ještě neviděli. To, v jakém sledu za sebou začaly branky padat, bylo neuvěřitelné.  Pravou stranou hřiště se ve 26. minutě prohnal Jiří Alberovský, našel se i prostor k zakončení a srovnal na 2:2.  Radost trvalou kraťoučkou chvilku. Po centru do vápna byla u míče první hlavička Bohumila Nádeníčka a Ondřej Kalous už míč odkopával za brankovou čarou. Hosté šli do vedení 3:2. Balón jsme rozehráli ze středu hřiště, následoval útok, přihrávka Rudolfa Slaničky zprava před branku a na 3:0 vyrovnal Jiří Vokoun.   Míč si zase na středový kruh vzali hosté a hned při prvním přesunu nanaši polovinu hřiště udeřili počtvrté. Střelou pod nohama brankáře  šli zásluhou druhé branky Libora Bíby do vedení 4:3. Diváci nechtěli věřit co se to děje na hřišti. (36:36) Nebyl to ale ještě konec. Ve 37. minutě jsme hosty zmáčkli v jejich pokutovém území a po několikeré snaze dostat míč do sítě se to nakonec povedlo Jiřímu Vokounovi 4:4. Dokonce jsme mohli jít do poločasu i do vedení. Střele Rudolfa Slaničky  6 minut před koncem chybělo pár centimetrů. 8 branek za poločas. Bude to pokračovat i po změně stran? Ptali se diváci. Ve 49. minutě se zdálo, že ano, ale zákrok Michala Vondrky ve štětské brance změnu skóre neumožnil.  Hosté stejně po 8 minutách druhé půle udeřili a našeho brankáře překonali popáté v zápase.  Nejdříve jsme nechali vystřelit Milana Pudila, brankář míč vyrazil, ale doběhl pro něj Libor Bíba  a hattrickem poslal Slaný do vedení 5:4. Opět jsme museli dotahovat, i když času bylo relativně ještě dost. Bohužel ale minuty blížící se 90 začaly až příliš rychle přibývat a aspoň vyrovnání nepřicházelo. Volný přímý kop Jiřího Vokouna skončil úspěšným zákrokem brankáře v 65. minutě. V 72. minutě chyběl krok Rudolfu Slaničkovi, aby se k němu dostal míč před prázdnou brankou. Očekávaný tlak našeho týmu ale nepřicházel. Určitě lépe šlo naložit se střelou v 77. minutě, ale Rudolf Slanička branku překopl. Hra se kouskovala a hosté pomalu kráčeli k vítězství. K vyrovnání nevedlo ani 5 minutové nastavení, kdy jsme se spíše museli bránit proti volným přímým kopům, než abychom ostřelovali branku soupeře. Očekávané vítězství se změnilo v porážku, která je již druhá v letošním ročníku na domácím trávníku.

Hrozný vstup do zápasu, kdy jsme  první čtvrthodince v rozmezí 3 minut 2x inkasovali. Snadno jsme přicházeli o míč a než se obrana, a to nejsou myšleni jen poslední 4 stopeři, stačila zformovat, tak jsme tahali míč ze sítě. První poločas to byla vůbec kapitola sama o sobě. Branky padaly do sítě v takovém sledu za sebou, že trenéři na obou stranách museli být po zápase bez vlasů. To se muselo vidět. 12. minuta 0:2, 26. minuta 2:2, 29. minuta 2:3, 30. minuta 3:3, 31. minuta 3:4, 37. minuta 4:4. Když se nám v závěru 1. poločasu podařilo vyrovnat na poločasových 4:4, tak jsme věřili, že po změně stran se to změní a vývoj zápasu otočíme na naši stranu.  Nestalo se, naopak jsme inkasovali a z mírné herní převahy ve 2. poločase jsme si žádnou gólovku nepřipravili. Ve 2. části se potvrdilo, že střílet branky není pro nás lehké věc, i když v 1. části to tak nevypadalo. Další domácí prohra nás dostala do nepříjemné situace, navíc teď hrajeme za sebou 2x venku. 1.10.2022 v 16:00 v Chebu, v neděli 9.10.2022 v 16:00 v Lounech a další domácí utkání sehrajeme 15.10.2022 v 10:15 proti FK Neratovicím-Byškovicím.

Branky: Jiří Vokoun 2, Vojtěch Pokorný 1, Jiří Alberovský 1

Sestava: Michal Vondrka-Ondřej Kalous (81. Pavel Fary), Marek Polák, Lukáš Janovský, Jiří Vacek-

Tomáš Belák (13. Jiří Alberovský), Vojtěch Pokorný, Rudolf Slanička, Muamer Mešič, Jiří