Dorostenci mají po 3 kolech 9 bodů. 2x museli otáčet výsledek s Varnsdorfem

FK Varnsdorf

4:3(1:2)

3. kolo Ústecký přebor dorostu 17.  9.2022

Zápas po 2. kolech neporažených mužstev byl šlágrem 3. kola Ústeckého přeboru a jeho průběh očekávání splnil. Hosté přijeli se skórem 16:2, z toho šel určitý strach, ale naše mužstvo se na zápas poctivě připravilo a na svém kontě mělo také 2 vítězná tažení. Hosté začali aktivněji. Vypracovali si hlavně výhodu několika rohových kopů a po jednom z nich to s námi dobře nevypadalo, ale nakonec jsme míč dopravili do bezpečné vzdálenosti od branky. Naše chvíle přišla v 16. minutě. Petr Hůrka si počkal na ten správný moment, kdy zaběhnout za obranu, tam dostal báječnou přihrávku, stačil ještě obejít brankáře a do prázdné branky příběh gólem na 1:0 uzavřít.  Hodně blizoučko vyrovnání byl soupeř v 19. minutě, ale báječným zákrokem vstoupil do zápasu Jan Chromý. Pak se zdálo, že hosté stupňují tlak na naši branku a snaží se o vyrovnání. Odpověděli jsme ale tím správným způsobem. Jen tomu chyběla ta třešnička na vrch. Ve 30. minutě kopal volný přímý kop Daniel Hromy, který se sice moc nepovedl, ale míč se vrátil zpátky do vápna a moc nechybělo, aby jsme ho na několikátý pokus dostali až za brankovou čáru Sám na brankáře o 3 minuty později postupoval Jakub Jeník, Jakuba Vorlíčka brankáře hostů chtěl přehodit ala Poborský, ale nakonec minul o pár centimetrů. Kopali jsme i roh, ale ani po něm se nám náskok nepodařilo navýšit. V závěru 1. půle přišel bohužel pro nás nečekaný obrat ve vývoji zápasu.  Ztráta koncentrace na hru, více povídání s rozhodčím a toho soupeř využil k bleskurychlému útoku, na jehož konci srovnal na 1:1 David Grafek. A  aby,  jsme si kalich hořkosti vypili v 1. půli až do dna, tak stejný hráč udeřil ještě jednou o 2 minuty později a do kabin jsme šli za stavu 1:2  z našeho pohledu.  Co, udělá s naším dobrým výkonem v 1. poločase jeho nepodařený konec, bylo pro 2. půlku otazníkem. Naše mužstvo to ale nezlomilo a i nadále pokračovalo v bojovném výkonu, který byl odměněn brankou na 2:2 v 60. minutě. Po rohu se mezi spoustou hráčů objevila noha Petra Hůrky a z ní míč doskákal i s pomocí tyče do branky. Chvíle radostného pocitu nám ale dlouho nevydrželi, protože hned za další minutu jsme rozehrávku řešili špatným způsobem a Jiří Plachý zajistil Varnsdorfu opět vedení. 3:2. Už podruhé v zápase jsme museli dotahovat. Když se pak v 68. minutě zachvělo břevno naší branky, tak jsme fotbalovému štěstí poděkovali.  Vyrovnání na 3:3 v 70. minutě přinesla na jedničku zahraná kombinace zakončená střelu Patra Hůrky, která byla navíc okořeněna hattrickem. Ještě větší radost vypukla v 75. minutě. Chyby v rozehrávce soupeře využil Milan Kačo a umístěnou střelou k levé tyči dostal naše mužstvo do vedení 4:3. Čekalo nás perných 15 minut k udržení vedení. Soupeř nás přitlačil na naši polovinu a toužil po vyrovnání. Kopal volné přímé kopy, několikrát se i kombinačně dostal na dostřel naší branky, ale branku nedal. Nakonec mohl Radim Paďour ještě vedení pár minut před koncem pojistit, ale proti byl hostující brankář. Pak už vypukla obrovská  a zasloužená radost našeho týmu.

Výhra 4:3 po velmi dobrém výkonu. Mužstvo celý zápas hrálo jako jeden tým, i když někdy by to chtělo trochu více rozvahy v slovních výrazech, protože to klidu ve hře nepřidává a spíše to škodí. Mužstvo ale za předvedenou hru chválíme. Divákům předvedli skvělou fotbalovou podívanou, a kdo se dnes dopoledne nepřišel podívat na hřiště ve Štětí může jen litovat. Za týden 24. září se jede do Košťan, které v tomto kole nasázely Žatci 8 branek.

Branky: Petr Hůrka 3, Mila Kačo 1

Sestava: Jan Chromý – Jakub Vejl, SAdam Vích, Petr Rutterle, Radim Paďour, Jakub Jeník,

Petr Hůrka, Mirosval Novotný, Daniel Hromy, Michael Miga, Milan Kačo, Aleš Kafka,