Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, Ne 16.06 10:00

MSK Trmice

Infarktový konec zažili diváci, kteří se přišli podívat na 1. mistrovský zápas dorostenců Štětí.

SK Štětí – TJ Proboštov

3:2(1:1)

3.9.2022  1. kolo Ústecký přebor

Před týdnem si dorostenci zastříleli v přípravném zápase na novou sezónu a dnes je čekal ostrý start nového ročníku Ústeckého přeboru. Do Štětí přijel Proboštov, který loni skončil na 6. místě o 2 místa výše než naše mužstvo. Soupeř začal bojovně naladěn a v úvodních minutách si vypracoval 3 slibné brankové příležitosti. V brance nás podržel Jan Chromý.  Jak už to ale ve fotbale bývá.  „Nedáš, dostaneš“ se k naší velké radosti naplnilo měrou vrchovatou. Miroslav Novotný poslal míč mezi 2 obránce na Jana Kroupu a ten ve 13. minutě střelou mezi nohama brankáře zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. Vstřelená branka vlila mužstvu další chuť do hry. Lépe jsme kombinovali a v rychlosti jsme zařadili na vyšší stupeň. Ve 26. minutě jsme také byli blízko dvoubrankovému vedení. Po centru zleva se před brankou ocitl Miroslav Novotný, ale svojí slabší levou nohou nedokázal dostat balón za záda brankáře. Měli jsme i další střelecké příležitosti, ale žádná z nich k úspěchu nevedla. Hosté moc nebezpeční nebyli, tedy až do 40. minuty, kdy se míč po dlouhém autu odrazil k Davidu Nykodýmovi, který střelou k tyči z velkého vápna srovnal k tyči na 1:1. Druhý poločas byl ještě více zajímavější než ten první. Soupeře jsme zmáčkli a vypracovali si velké množství brankových příležitostí. Jen Petr Hůrka spálil 3. Zahazovali jsme ale i další šance a říkali si, aby nás to po utkání nemrzelo. Jeden z klíčových okamžiků utkání přišel v 65. minutě. Hráč hostů byl nedovoleně sražen k zemi v pokutovém území a kopala se penalta. Jan Chromý si  na střelce počíhal a penaltu zlikvidoval. Naše hráče to nabudilo, a nerezignovali ani, když se hostům v 69. minutě přeci jenom podařilo dostat do vedení.  Předcházel tomu rychlý průnik Davida Nykodýma po pravé straně s přesným zakončením na 2:1. Zápas ale pokračoval a drama vrcholilo v samotném závěru. Proházeli jsme rozestavění na hřišti a vyplatilo se. Nejprve dost nešikovně zahrál hráč soupeře rukou ve vlastním pokutovém území a kopali jsme penaltu i my. To proměnil Milan Kačo a srovnal na 2:2. Běžela poslední minuta utkání, Miroslav Novotný poslal míč na rozeběhnutého Petra Hůrku, který ač atakován několika soupeři se dokázal dostat ke střele a k velké radosti nejenom hráčů, ale i domácích diváku dostal naše mužstvo do vedení 3:2. Všichni hráči se seběhli k rohovému praporku, kde na sebe naskákali a slavili blížící se vítězství. Hráči Proboštova míč rozehráli ze středového kruhu a v tu chvíli rozhodčí, který zápas řídil velmi dobře, utkání ukončil a oslava mohla pokračovat.

Miloslav Hromy – trenér SK Štětí

I když se první kolo hodnotí ještě těžko, hráči zaslouží pochvalu za bojovnost. Chyby, které tam byly, tak o nich víme a je třeba se jich příště vyvarovat.  Na druhou stranu máme hodně mladý tým, kde je hodně hráčů ještě věkem v kategorii mladšího dorostu a navíc není kádr  kompletní. Dneska určitě zaslouží velkou pochvalu Honza Chromý v brance, který nás v těžkých chvílích podržel, ale i ostatní hráči bojovali a tak to má být.

Branky: Petr Hůrka 1, Jan Kroupa 1, Milan Kačo 1

Sestava: Jan Chromý – Jakub Vejl, Adam Vích, Petr Rutterle, Radim Paďour, Břetislav Kafka,

Petr Hůrka, Miroslav Novotný, Daniel Hromy, Michael Miga, Milan Kačo, Aleš Kafka,