23. kolo, Dnes 10:15

V přátelském duchu a tréninkové pohodě sehrálo mužstvo dospělých přátelský zápas proti FK Litoměřicku. V závěru se rozstřílel Jiří Vokoun a dopracoval se až k hattricku.

V přátelském duchu a tréninkové pohodě sehrálo mužstvo dospělých  přátelský zápas proti FK Litoměřicku. V závěru se rozstřílel Jiří Vokoun a dopracoval se až k hattricku.

FK Litoměřicko

– SK Štětí

0:6(0:1)

přátelské utkání 10.8.2022

Narychlo dohodnutý přátelák s účastníkem Ústeckého přeboru, který se chystá na nový ročník a v sobotu 20. srpna hraje v Brné. Naše mužstvo nabídku zahrát si tréninkový zápas  před sobotním mistrákem doma s Kosmonosy přijalo a  ve středu odpoledne se vydalo na fotbalový stadion do Litoměřic.

Začali jsme aktivním napadáním soupeře a vytvořili jsme si převahu, která ale dlouhou dobu vycházela naprázdno a střelecká efektivita byla nulová. Pojďme postupně. V 7. minutě nenápadně zpoza šestnáctky vystřelil Muamer Mešič. Míč se vydal na cestu a zastavilo ho až břevno. V 11. minutě zahrávali domácí volný přímý kop zakončený hlavičkou mimo brankovou konstrukci. O minutu později po pravé straně všem utekl Jiří Alberovský, před brankou hledal ještě Jakuba Janovského, ale brankou to neskončilo. V 16. minutě využil ofsajdového postavení ke vstřelení branky Tomáš Petr a tak byl výsledek stále 0:0. Domácí měli v polovině poločasu výhodu dalšího volného přímého kopu. Zkusili to centrem k bližší tyči, ale zde našli jen připravenou obranu.  Ve 27. minutě měl gól na noze Muamer Mešič, ale míč ho pozlobil a skončil daleko vedle branky. V 39. minutě rozvlnil míč hlavou po centru zprava Tomáš Belák, ale ani v tomto případě branka pro postavení mimo hru neplatila.  Oslava nebyla ani ve 43. minutě, když Tomáš Petr trefil břevno. Už se zdálo, že poločas skončí bez branek, když po pravé straně všem opět utekl Jiří Alberovský a i s pomocí teče jednoho z bránících hráčů se mu podařilo dostat míč za brankovou čáru na 1:0. Ve 2. poločase se v naší sestavě objevilo 5 nových hráčů a v 51. minutě jeden z nich Jiří Vokoun dostal míč do běhu za obranu, u míče byl o chloupek dříve než gólman a bylo to 2:0. Pak se dlouhé minuty na hřišti nic zvláštního nedělo. Udržovali jsme si sice převahu, ale když už jsme dali gól tak to bylo zase z postavení mimo hry. Dnešní den už potřetí. Brankový pytel se začal trhat v 76. minutě. Vojtěch Pokorný, který přišel na hostování z FK Teplice a byla to pro něj zápasová premiéra v dresu Štětí,  si dokázal najít volný prostor k zakončení a zvýšil na 3:0. V 78. minutě poslal Jiří Vokoun do české uličky na výlet Rudolfa Slaničku a přesné zakončení už znamenalo naše vedení 4:0. Tato dvojička řídila závěr zápasu i nadále. V 84. minutě předal Jiří Vokoun balón Rudolfovi Slaničkovi, ten si ho nenechal a rychle mu ho vrátil. Pak už zbývalo jen zakončit na 5:0. Tečkou za utkáním byla velká paráda. Matěj Slaviček s velkým přehledem poslal za obranu míč mezi několika obránci na Jiřího Vokouna a ten svým hattricek završil výsledek utkání na 6:0.

Branky:   Jiří Vokoun 3, Rudolf Slanička 1, Jiří Alberovský 1,  Vojtěch Pokorný 1

Sestava:  Václav Čížek (46. Michal Vondrka) – David Čada, Michal Obrtlík, Ondřej Kalous –

Jiří Alberovský, Muamer Mešič, Vojtěch Pokorný, Jakub Janovský, Tomáš Belák –

Petr Tomáš

2. poločas: Jiří Neuman, Rudolf Slanička, Jiří Vokoun, Lukáš Janovský, Matěj Slavíček

Trenér: Josef Jarolím    Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Jiří Vlašič  -Pavel Hrbáček, Jiří Řezníček