16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

9 branek viděli diváci v prvním utkání letošního ročníku na hřišti ve Štětí. V předkole MOL Cupu mužstvo dospělých prohrálo a v 1. kolo proti FK Ústí n.L. si nezahraje.

9 branek viděli diváci v prvním utkání  letošního ročníku na hřišti ve Štětí. V předkole MOL Cupu mužstvo dospělých prohrálo a v 1. kolo proti FK Ústí n.L. si nezahraje.

SK Štětí

Fotbalový klub Dobrovice

3:6(1:2)

30.7.2022  Předkolo MOL Cup

Po 5 letech jsme si znova zahráli MOL Cup.  V roce 2017 jsme doma porazili na penalty Turnov a vypadli v 1. kole s FK Ústí n. L., které by nás, kdybychom dnes uspěli, čekalo v 1. kole i v tomto roce. Nejprve jsme ale museli v předkole porazit nováčka divizní soutěže skupiny „C“ Fotbalový klub Dobrovice, který si svou účast zajistil 2. místem ve Středočeském přeboru. Kádr mužstva byl kompletní, některá drobná zranění hráči doléčili, na lavičce i na hřišti se objevily některé nové tváře v našem týmu, a když se umoudřilo i počasí, přestalo pršet, tak utkání mohlo začít. Kamera chyběla. Důvodem jsou pravidla MOL Cupu, která nedovolují on-line přenos a reportáž může být pouze do délky 90 vteřin a ještě k tomu se souhlasem řídícího orgánu. Na  předkolo nebyli nominováni ani delegáti.

Už ve 4. minutě zatáhl balón po pravé straně Muamer Mešič a před brankou zkoušel najít nabíhajícího Tomáše Petra, ale těsně před ním odkopl míč na roh obránce. Těch jsme za 8 prvních minut kopali hned 3. Většinou z nich míč létal na první tyč, kde byl vždy připraven soupeř a míč s přehledem uklízel do bezpečí. V 15. minutě jsme kopali volný přímý kop, ale žádné nebezpečí pro hostující branku se neurodilo. V 17. minutě jsme měli výhodu jednoho z mnoha rohů, míč nakrátko rozehrál Jiří Vokoun, ten se k němu po několika přihrávkách vrátil, tak se rozhodl vystřelit a gólman hostů Ondřej Bartoš měl plné ruce práce. Dobrovice se do šance dostala ve 24. minutě. Z těžkého úhlu k bližší tyči to zkusil Aleš Kohout, ale Michal Vondrka v brance vyrazil míč na roh. Za další 2 minuty postupoval sám na Michala Obrtlíka útočník hostů, ale akci do vítězného konce nedotáhl. Ve 27. minutě viděl žlutou kartu Jiří Vokoun, po ní následoval volný přímý kop, ale nic vážnějšího pro naši obranu z toho nebylo. O minutu později, už se skóre měnilo. Nebudeme přehánět, když řekneme, že do metrového ofsajdu naběhl Aleš Kohout. Asistent rozhodčího Vít Melichar, ale praporek nad hlavu nezvedl a k překvapení všech nechal  ve hře pokračovat. Zmiňovaný hráč soupeře zajistil hostům vedení 1:0. Nad výkonem rozhodčích se vůbec od první minuty diváci podivovali. Ne vždy jim připadlo, že řídí utkání stejným metrem.  Než jsme se ale stačili vzpamatovat, tak jsme nechali před vlastní šestnáctkou moře volného prostoru Jakubovi Novákovi a ten krásnou střelou k naší levé tyči zvýšil na 2:0. Rázem jsme stáli před nelehkým úkolem otáčet dvoubrankové manko. V rámci objektivního hodnocení musíme také zmínit, že pro nás mohlo být ještě hůře. Ve 30. minutě totiž Michal Obrtlík ve vlastní šestnáctce fauloval, ale píšťalka rozhodčího slyšet nebyla. Ještě do poločasu se nám podařilo vrátit zpátky do utkání. Krásný centr do vápna na Rudolfa Slaničku a po jeho hlavičce se na ukazateli skóre objevil výsledek 1:2  z našeho pohledu. V závěru 1. poločasu jsme měli kopat penaltu. Ve vlastním vápně zahrál rukou, která byla jasně od těla, hráč Dobrovice, ale hlavní rozhodčí Tomáš Švagr, jako již po několikáté v tomto utkání posoudil situaci v náš neprospěch. Poločas tak skončil 2:1 pro Dobrovici, ale hned po 2 minutách druhé půle mohlo být srovnáno. Hlavičce Tomáše Petra chybělo po rohu pár centimetrů. Z naděje na rychlé vyrovnání nás v 53. minutě rychle vyvedl Michal Sedláček. Před velkým vápnem si našel místo ke střele a Dobrovice vedla opět o 2 branky 3:1. Snížit jsme se pokoušeli po volném přímém kopu, ale gól z toho nebyl. Další branka přišla na řadu v 72. minutě. Bohužel na míč po střele opět Michala Sedláčka z velké dálky se Michal Vondrka stačil jen pohlédnout a vytáhnout ze sítě. 1:4 a zdálo se být definitivně rozhodnuto. Dění na hřišti ale vypadalo jinak. Hosté sice za přihlížení hlavního rozhodčího často polehávali na zemi a s rozehrávkou otáleli dlouhé vteřiny, i tak se nám během velmi krátké doby podařilo snížit na rozdíl jen jedné branky. V 75. minutě Jakub Janovský našel před brankou Rudolfa Slaničku a bylo to 2:4. V 79. minutě po pravé straně unikl Jiří Alberovský, před brankou si vybral střídajícího Tomáše Beláka a bylo to už jen 3:4. Všechno špatné pro nás v tento den, ale pokračovalo. V 83. minutě hosté kopali roh a Michal Vondrka v brance si míč srazil do vlastní sítě na 3:5 pro hosty. Nebyla to pro nás ale konečná, protože v 88. minutě do rozhozené obrany pronikl Jakub Novák a upravil na konečných 6:3 pro Dobrovici.  Na snížení náskoku už nám ale rozhodčí čas nedal. Nastavil nepochopitelně jen minutu. Minimálně 5 minut se mělo nastavovat. Zdržování hostů bylo viditelné v průběhu celého utkání a 60 vteřinové nastavení byl výsměch hráčům i divákům. Výkon rozhodčích vůbec vzbudil hned na úvod sezóny velké rozpaky. Až moc viditelné bylo rozdílné posuzování zákroků našeho mužstva a soupeře. Obavy, o kterých se před utkáním nemluvilo nahlas, proč jsou delegování rozhodčí ze stejného regionu Středočeského kraje, jako je soupeř, se naplnily. Bylo to znát už při rozcvičce. Pro informaci  Tomáš Švagr, Vít Melichar mají za sebou jako rozhodčí ligové zkušenosti. Nebuďme ale přísní na všechny. Asistent Michal Chládek řídil utkání na jedničku.

Pojďme ale k hernímu hodnocení. Ať byl předvedený výkon arbitrů jakýkoliv, tak výhra a postup hostů je zasloužený. Dokázali zvolit tu správnou herní taktiku a ukázali, že v divizní soutěži nebudou hrát druhé housle. Trestali každou naší chybu, a že jich nebylo málo. Šest branek na domácím trávníku jsme naposledy dostali 28. 5. 2011 v mistrovském zápase se Souší (1:6). Dnešní zápas prostě nevyšel. Vždy když se zdálo, že se průběh utkání začíná měnit, tak přišla rána, která nás vždy poslal o patro níže. Ať už sporná první branka nebo chyba po rohu za stavu 3:4. Je třeba rychle se oklepat a začít se soustředit na první mistrovské utkání za týden 6 8. 2022 na hřišti favorizovaného Kladna, které dnes vyřadilo z poháru 3. ligové Zbuzany 2:0 a kde jsme v posledním mistrovském utkání loňského ročníku padli 5:0. Výkop 10:15. Odjezd 7:45.

Josef Jarolím-trenér SK Štětí:

Hrál se dobrý fotbal. Hosté vytěžili z minima maximum. Střelecky byli téměř stoprocentní. Obranná činnost našeho mužstva neladila. Lehce jsme ztráceli míče a z 3 takových situací 3x inkasovali. Ve hře dopředu a snahu střílet branky je třeba pochválit. Jak už jsem ale řekl, dopouštěli jsme se velkého množství individuálních chyb. Zápas také nevyšel Michalovi Vondrkovi v brance. Výsledek je pro nás až moc krutý. Dobře se předvedli mladíci v naší sestavě. Loni ještě dorostenci, pro které je to seznámení s fotbalem dospělých, který je mnohem tvrdší. Zahráli dobře a mezi dospělými se brzy určitě prosadí.

Branky: Rudolf Slanička 2, Tomáš Belák 1

Sestava:  Michal Vondrka-Petr Kovařík (83. Ondřej Kalous), Michal Obrtlík, Marek Polák, Jiří

Vacek (83. Lukáš Janovský) - Jakub Janovský, Muamer Mešič, Jiří Vokoun (78.

David Čada), Rudolf Slanička, Štěpán Malý (46. Jiří Alberovský)-Tomáš Petr (62.