Lehce nabyl, lehce pozbyl. I tak lze vystihnout porážku mužstva dospělých v Hořovicích. Už v 7. minutě jsme vedli 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že domů přijedeme s prázdnou.

SK Hořovice

- SK Štětí

4:2(3:2)

23.  7.2022 přátelské utkání

Druhý výlet v jednom týdnu, dá-li se tak nazvat přátelské utkání mužstva dospělých v Hořovicích. Před 4 dny jsme uspěli proti dorostu Dukly a Hořovice zase před 3 dny přestříleli Hřebeč na jejím hřišti 4:1. I dnes se v naší sestavě objevili nové tváře, noví mladící, kteří zažívají křest v divizní kategorii, kterou naše mužstvo i soupeř z Hořovic hrají. Stejně jako v předchozích 2 utkáních, tak i dnes museli trenéři tvořit jedenáctku z úzkého kruhu hráčů, protože je stále velká skupina základního kádru na dovolené, což z hlediska přípravy není zrovna příjemné.

Zápas jsme začali bravurně. Už v 1. minutě si sice domácí po důrazném napadání vypracovali volný přímý kop, ale ten jsme po ubránění přeměnili v rychlý protiútok a Jakub Janovský poslal míč za záda brankáře na 1:0.  V 7. minutě po centru před branku domácích brankář těsně před hlavou Rudolfa Slaničky míč vyboxoval, ale jen k nohám Ondřej Kalouse, který propálil všechno, co stálo před ním  a zvýšil už na 2:0. Domácí se do utkání přihlásili v 10. minutě, kdy střela jednoho z jejich hráčů skončila jen těsně vedle levé tyče. Ve 12. minutě to domácí zkusili střelou z velké dálky, ale moc povedený pokus to nebyl. Skvělý úvod do zápasu jsme mohli potvrdit po čtvrthodině hry, kdy jsme měli 2 velké šance. Nejprve postupoval sám na branku Jiří Vokoun, ale gólman vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a byl z toho jen roh. Sám na brankáře šel i Tomáš Petr, ale ten opět dobře zasáhl, i když bylo hodně nahlas slyšet z úst našich hráčů „Pískej, to byla penalta“. Píšťalka, ale mlčela. O dvoubrankové vedení jsme přišli v 18. minutě po váhavé rozehrávce na naší polovině hřiště. Přišli jsme o míč a domácí i s pomocí tyče snížili na 1:2. Ve 24. minutě jsme kopali roh, ale obrana domácích stála pevně na svých nohách a ubránila se. Naopak o  minutu později jsme jen přihlíželi, jak si domácí pohráli s míčem až se dostali před naší branku a srovnali na 2:2. Závěr 1. pločasu patřil Hořovicím. Ve 33. minutě jsme si při bránění dávali přednost jeden druhému, až nám byl balón málem odebrán a ještě, že jsme ho nakonec odkopli na roh. Úplný obrat ve vývoji utkání završili domácí ve 43. minutě. Po hezké individuální akci a střele z otočky k pravé tyči, se dostali do poločasového vedení 3:2. Do 2. poločasu vyběhli domácí mnohem více nabuzeni a v 50. minutě po rozborce naší obrany míč skoro lízal naší levou tyčku. Domácí hýřili mnohem větší pohybem než naši hráči, často nás zbavovali míče ještě dříve, než jsme se dostali na jejich polovinu a v mnoha případech jsme jen čekali, jak dobře   rozjetá akce dopadne. Naštěstí jsme ale brankové konto ve 2. půli drželi čisté.  Měli jsme ale také šance na vyrovnání. V 56. minutě parádně uvolnil Jiří Vokoun ve vápně Rudolfa Slaničku, ale tem míč do branky dostat nedokázal. Pak jsme kopali roh, ale ani z toho nic nebylo. Z dálky to zkoušel Jiří Vokoun v 71. minutě, ale brankář domácích zákrokem ale Plánička vyrazil míč na roh. V 77. minutě po centru  Ondřeje Kalouse zprava se v dobrém střeleckém postavení opřel do míče Rudolf Slanička a možná ještě teď hledají míč v Hořovicích v nedalekém poli. V 80. minutě se po důrazném napadání brankáře Rudolfem Slaničkou, dostal míč až k nohám Tomáše Petra, ale ten odkrytou branku netrefil. Naděje na vyrovnání zhasla v 84. minutě. Až příliš moc prostoru jsme nechali ve středu hřiště soupeři, který šikovně poslal míč do vápna, kde nabíhající útočník pohotově zasunul míč do branky na konečných 4:2 v náš neprospěch.

První letní porážka přišla ve třetím přípravném utkání. Určitou omluvou může být to, že to bylo již druhé utkání v jednom týdnu a 2x to bylo venku v poměrně vzdálených destinacích a navíc jsme moc hráčů na střídání neměli. Na výkonu to bylo znát. Domácí nás převyšovali pohybem, rychlostí a ukázali, že jejich loňská záchrana v divizní soutěži díky skvělému jaru nebyla náhodná. Do zápasu jsme sice vstoupili skvěle, a když jsme v 7. minutě vedli 2:0, tak se zdálo, že kráčíme pro výhru. Bohužel už jsme se ale potom střelecky neprosadili ani jednou a herní aktivitu přenechali domácím. Na programu teď máme ve středu v 18:00 dorost VOŠ a SOŠ Roudnice n.L., hraje se pod Lipou a určitě stojí zato se přijet podívat.  Za týden 30. července se mužstvo dospělých poprvé v novém roce představí na domácím trávníku a hned to bude naostro.  Hned to bude soutěžní zápas. Předkolo MOL Cupu. Do Štětí přijede fotbalový klub Dobrovice. Výkop 10:15.  Přijďte fandit, Dobrovice je nováček divizní soutěže a výsledky letních přípravných utkání napovídají, že nás nečeká nic lehkého. Chceme postoupit a hned 17. srpna v 1. kole MOL Copu pak doma přivítat  Fotbalový klub Ústí n.L.

Branky: Jakub Janovský 1, Ondřej Kalous

Sestava: Michal Vondrka(46. Václav Čížek)-Ondřej Kalous, Michal Obrtlík, Adam Janouš, -