23. kolo, So 20.04 10:15

Na Kladně jsme v dosavadní historii odehráli 13 mistrovských zápasů. Ani v jednom z nich jsme nedokázali vyhrát. Platilo to i dnes. Škoda vysoké porážky, ale na druhou stranu patří mužstvu za celoroční výkony a 7. místo velké poděkování.

Na Kladně jsme v dosavadní historii odehráli 13 mistrovských zápasů. Ani v jednom z nich jsme nedokázali vyhrát. Platilo to i dnes.  Škoda vysoké porážky, ale na druhou stranu patří mužstvu za celoroční výkony a 7. místo velké poděkování.

SK Kladno

5:0(3:0)  30. kolo   18.  6. 2022

Poslední zápas letošního ročníku už nemohl nic změnit na našem 7. místě v konečném pořadí divizní soutěže. Naše sestava, jako již tradičně v posledních kolech, byla ovlivněna mnoha zraněními a oproti poslednímu utkání přibyl ještě pilíř zadních řad Michal Obrtlíka, který v týdnu absolvoval operaci kotníku, a na stadionu Františka Kloze, kde se zápas  hrál, byl vidět s berlemi a zastával funkci hlavního trenéra. Ani náš soupeř SK Kladno se v tabulce nemohl ze 4. místa posunout, ať už nahoru nebo dolů.

Hrálo se za velkého vedro, která v průběhu utkání vyšplhalo na 30 stupňů. Už ve 2 minutě jsme málem splakali nad výdělkem.  Za obranu si zaběhl útočník domácích, marně jsme se domnívali, že to bude ofsajd, který nebyl, a tak jen vynikající zákrok Václava Sailera v brance, zabránil nejhoršímu. Ve 4. minutě jsme se dopracovali k prvnímu rohovému kopu, který zahrával Jiří Vacek, ale míč skončil za brankou. Stejnou výhodu měli domácí o 3 minuty  později, ale ani oni se  s úspěchem nepotkali. Nesoustředěný a nekoncentrovaný vstup do zápasu našeho mužstva potvrdila 9. minutě. Školácká malá domů Marka Poláka, když přihrála balón Dominiku Šímovi, pro kterého už nebylo těžké obejít brankáře a vstřelit vedoucí branku Kladna. I v dalších minutách to byl domácí tým, z jehož kopaček hrozilo nebezpečí. Oku diváku se mohlo zdát, že máme míč více na kopačkách, ale bylo to jen tím, že jsme zdlouhavě kombinovali od vlastního pokutového území a často se nedostali na polovinu soupeře. Určitou naději jsme pocítili při rohu ve 22. minutě, když po centru Jiřího Vacka proletěl míč malým vápnem, ale nikdo z našich hráčů nestál na tom správném místě. Ve 28. minutě jsme byli svědky dalšího dárku, který jsme na Kladno přivezli. Z nedůrazného odkopu se stala spíše přihrávka na gól na 2:0, který zařídil Daniel Dostál. První střela, kterou jsme poslali na branku domácích, se odehrála ve 31. minutě. Jiří Vokoun po záběhu za obránce zkoušel prostřelit domácího gólmana Filipa Pettíka, ale ten míč vyrazil na roh. Další vrásky na tvářích hostujících fanoušků se objevily ve 34. minutě, která jen dokreslila naše rozpačité vystoupení na Kladně. Po nepřesvědčivé hlavičce pryč z vápna, obrana jen sledovala, jak kolem nich krouží Jakub Balšánek a levačkou posílá míč na vzdálenější tyč na 3:0. Ve 35. minutě nastoupil místo Marka Poláka Pavel Fary. Ve 39. minutě zahrávali domácí volný přímý kop a naštěstí pro nás skončila hlavička vedle. Na úplný závěr 1. poločasu si domácí celek vypracoval další tutovku. Rychlý útok a střela z velmi výhodného postavení. Václav Sailer  v naší brance se ale skvělým zákrokem pomalu začínal stávat hráčem utkání, v naší sestavě určitě a ještě k tomu  s velikým náskokem před ostatními. Kdo by se domníval, že naběhne na 2. poločas Štětí s jiným herním projevem, tak se mýlil. V 50. minutě zahrávali domácí roh  a zachraňovat musela hlavička Davida Čady. V 52. minutě jsme ve středu nedokázali dostat balón pod kontrolu a výsledkem byl další samotný únik hráče domácích a ještě, že byl dnes v brance Václav Sailer, který nepustil míč za svá záda. Jednou z mála hezkých akcí v provedení našeho týmu byl volný přímý kop Jiřího Vacka v 58. minutě, kdy z dobrých 25 metrů těsně přestřelil branku. V 59. minutě domácím stačilo vykopnout míč brankářem, hlavičkou přihrát na nabíhajícího útočníka a rázem z toho byla šance jako hrom. V naší brance ale stál kdo? Václav Sailer a zlikvidoval další stoprocentní tutovku. Na druhé straně hned z protiútoku vystrašil domácího brankáře Jiří Vokoun, ale střela přes hlavu nevyšla.  Domácí nelenili a při dalším útoku se snadno k zakončení dostal Matěj Šnobl. Václav Sailer měl další práci. Inkasovali jsme v 70. minutě. Na polovině soupeře lehce odevzdal míč Rudolf Slanička, následoval rychlý protiútok, přečíslení naší obranné dvojičky a domácí už po brance Matěje Šnobla vedli 4:0.  Určitou náplastí na výkon našeho mužstva mohla být penalta v 75. minutě po faulu Jakuba Janovského. Kopal ji Jiří Vacek, ale bohužel si vybral stranu, kam, přesně čekal brankář a nedal. O minutu později to mohl napravit Jiří Vokoun, který se dostal před brankáře, obešel ho, ale z těžkého střeleckého úhlu  branku minul. Poslední desetiminutovka zápasu patřila opět domácím. Po obléhání našeho pokutového území přišla přihrávka hlavou na volného hráče, ale ten se naštěstí ukopl a branku netrefil. Další neskutečnou šanci měli domácí 5 minut před koncem. Hráč se ocitl úplně sám před brankářem Sailerem, ale tem míč za svá záda nepustil. 3 minuty před koncem přišlo na řadu velké střídání. Za potlesku tribun hřiště upustili dva velcí hráči našeho týmu. Brankář Václav Sailer a hráč Jiří Vacek. Borci, kteří se po skončení této sezóny rozhodli ukončit fotbalovou kariéru. Za předvedené výkony a fotbalovou práci, kterou pro štětský fotbal vykonali, jim patří velké poděkování. Pak už tu byl závěr zápasu, který patřil znova domácím a střídající Michal Vondrka v brance se nenudil. Před tím si ještě kopnul na druhé straně volný přímý kop Muamer Mešič. Branku minul a přišel protiútok, kdy se do bezprostřední blízkosti Michala Vondrky dostal hráč domácích, ale gól nedal. Ten přišel o pár vteřin později v 1. minutě nastavení. Po jednoduchém přečíslení naší obrany přišla přihrávka dopředu, kde byl opět Matěj Šnobl, pohrál si s obranou a upravil na konečných 5:2

Nejvyšší porážka v letošním pro nás úspěšném ročníku přišla na závěr sezóny. Je to škoda, protože na následné dokopné mohlo být ještě veseleji. Od začátku jsme hráli ale až ve velkém klidu a zdlouhavá rozehrávka nevedla nikam. Střel bylo hodně málo. Ta první až ve 31. minutě. Domácí spoléhali především na rychlost a obranná činnost nám vázla od první minuty. Absence Michala Obrtlíka byla až moc znát. Když se k tomu přičtou chyby, kterých jsme se dopouštěli v rozehrávce a soupeři nabízeli šance, ze kterých padaly i góly, tak to s námi lépe dopadnout nemohlo. Že to byl zápas „ blbec“ dokresluje i neproměněná penalta Jirkou Vackem. Je tu konec sezóny. Mužstvo a celý realizační tým zaslouží velkou pochvalu. 7. místem divizi, 4. nejvyšší soutěži, dosáhli velkého úspěchu. Vzorně reprezentovali oddíl i město Štětí. Dík.

Sestava: Václav Sailer (87. Michal Vondrka)- David Čada, Marek Polák (36. Pavel Fary),

1987/1988 Česká fotbalová liga 13 07.11.1987 Venku Kladno 1:1 Jaroslav Tymich 1
1988/1989 Česká fotbalová liga 3 27.08.1988 Venku Kladno 1:3 Jiří Trutnovský st. 1
1990/1991 Divize sk.B 2 26.09.1990 Venku Kladno 0:1
1998/1999 Divize sk.B 7 19.09.1998 Venku Kladno 1:2
1999/2000 Divize sk.B 7 18.09.1999 Venku Kladno 0:1
2002/2003 Divize sk.B 30 21.06.2003 Venku Kladno 0:4 7
2013/2014 Divize sk.B 19. 29.03.2014 Venku Kladno 2:4 Jiří Šimral 1, Lukáš Stejskal 1
2016/2017 Divize sk.B 17 18.03.2017 Venku Kladno 0:1 PK
2021/2022 Divize sk.B 30 18.06.2022 Venku Kladno 0:5