Stará garda vybojovala bronzové medaile v okresním přeboru. Rozhodl zápas v Malých Žernosekách. 3 branky Miloše Vály. Přeborníkem jsou Žitenice

SK Sokol Malé Žernoseky – Sepap Štětí

2:4(1:2)

Stará garda zápas o 3. místo okresního přeboru

10.6.2022

V pátek 10. června dospěl  okresní přebor staré gardy do svého finále. Soutěž, která byla celoročně hrána ve 2 základních skupinách, měla na programu utkání vítězů skupin o 1. místo a mužstva, která skončila na 2. místech, z nichž jedno bylo právě naše, čekal zápas o 3. místo. Soupeřem byly Malé Žernoseky a hrálo se na jejich hřišti, protože měly v základní skupině lepší bodový koeficient.

Začali jsme parádně a už v 5. minutě jsme šli do vedení. Jiří Vokoun, samozřejmě starší, našel na pravé straně velkého vápna Miloše Válu, který svým béčkem, teda levačkou poslal balón nechytatelně k zadní tyči na 1:0. Domácí se zpátky do utkání dostali ve 20. minutě, když autorem vyrovnávací branky na 1:1 byl Jan Neruda. Ještě do poločasu šel ale do vedení opět Sepap. Skvělou levou kopačku nazul v pátek podvečer Miloš Vála. 5 minut před změnou stran vystřeli svoji druhou branku na 2:1. A aby toho nebylo málo tak hned v 5 minutě druhé půle zvyšoval už na 3:1 a tentokrát pravou nohou završil svůj hattrick. Vyhráno ale ještě nebylo. Uběhlo 7 minut a domácí Tomáš  Janda ukázal, že ze svých střeleckých dovedností, mnozí si možná pamatuji, že střílel i ligové branky, nic nezapomněl a snížil na rozdíl jedné branky 3:2. Tečku a jistotu 3. místa v okresním přeboru dal Jaroslav Pěkný. V průběhu hokejového střídání ho hrající trenér Jan Tyle poslal místo do útoku na levou zálohu a to soupeře tak zmátlo, že střelec Jaroslav Pěkný se najednou objevil na pravé straně v těžkém střeleckém úhlu a i přesto dokázal dopravit míč za záda domácího brankáře na 4:2. Tím bylo rozhodnuto a stará garda Sepap Štětí se mohla začít radovat a pomalu se  chystat na zakončení výborné sezóny pečetěné 3. místem  v areálu Long beach u Labe ve Štětí. Gratulujeme.

Jan Tyle – hrající trenér Sepap Štětí

Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Soupeř měl velmi početný kádr, příležitost dostávali všichni hráči a myslím, že tím byl výkon domácích ovlivněn. Máme s tím sami vlastní zkušenost z domácích zápasů. My jsme měli 3 hráče na střídání a výkon tím šel nahoru. Všechny hráče za předvedený výkon chválím.

Branky: Miloš Vála 3, Jaroslav Pěkný 1

Sestava: Martin Flór-Zbyněk Brzek, Josef Jonák, Daniel Jerman, Jan Tyle, V.Guzi-Milan

Mazanec, Pavel Čermák, Jan Čermák, Pavel Kratochvíl-Jaroslav Pěkný, Miloš Vála,

Jiří Vokoun, Pavel Božík

Manager: Jan Suchitra  Hrající trenér: Jan Tyle

Rozhodčí: Petr Lisec-David Németh

Současně s tímto utkáním se hrálo finále okresního přeboru, ve kterém kraloval vítěz naší základní skupiny Žitenice. Dle očitých svědků nastoupily Žitenice do finálového utkání ve velmi silné sestavě a soupeře jasně přehrály.