2 branky Davida Čady ve 2. poločase zařídily další domácí výhru mužstva dospělých.

SK Štětí – Fotbalový klub Brandýs n.L.

2:1(0:0)   27. kolo  28.5.2022

Před týdnem jsme na Aritmě v Praze prohráli 2:1. Utkání lze popsat jednou větou.  „Bez jediné střely na branku se nedá bodovat“.  Zápas jenom potvrdil, že na hřištích soupeřů se nedaří a moc bodů z venku nevozíme. Na domácím trávníku si ale daří a potvrdit jsme to chtěli i v utkání proti sousedovi v tabulce FK Brandýs n.L. Problémy a starosti nám dělaly zranění mnoha hráčů a i ti co byli na lavičce, nebyli zrovna stoprocentně fit.  Podobně na tom ale byl i soupeř.

Začali jsme s chutí. Hned v 1. minutě jsme kopali volný přímý kop, odražený balón se dostal až k Jiřímu Vokounovi a jeho pokusu chyběl metr a půl. V 8. minutě to byl zase soupeře, který udělal v naší obraně průvan po pravé straně, ale před brankou už se k míči nikdo k zakončení nedostal.  V 15. minutě mohli diváci vidět první roh utkání. Kopalo ho naše mužstvo a po jeho rozehrávce chvilku trvalo, než míč doputoval k Muameru Mešičovi, který v těžké pozici ideálně netrefil. Ve 24. minutě kopal Jiří Vokoun další roh a míč z hlavy sebral Pavlu Farymu gólman Jakub Janáček. Největší šanci do těchto chvil jsme si vypracovali ve 28. minutě. Jiří Vokoun se protlačil přes obránce, ale míč už trefoval na dlouhou nohu a trefil jen vybíhajícího brankáře. Pak už přišli na řadu hosté. Konkrétně jeden hráč ani ne dvacetiletý Tobiáš Svoboda. Jeho pěkné střele zpoza šestnáctky nelze nic vytknout až na to, že skončila těsně vedle. Ve 33. minutě sběhl stejný hráč do volného prostoru před naši branku a trefil tyč. V další obrovské příležitosti se ocitl ve 35 minutě, když dostal ideálně nabídku od spoluhráče, ale balón poslal výsoko nad branku. V závěru poločasu jsme si vypracovali také dvě slibné brankové příležitosti a zvlášť ta druhá byla obrovská. Tu první měl David Čada, který se propašoval za obranu, ale střela byla slabá. Tu druhou měl Rudolf Slanička. Předcházel ji dost nešetrný zákrok na Jakuba Janovského ve vápně, rozhodčí nechal pokračovat ve hře, až se míč dostal k Rudolfovi Slaničkovi, který z 2 metrů nedokázal rozvlnit síť za zády bezmocného brankáře.  Druhou část jsme zahájili trestným kopem a nepřesnou hlavičkou Davida Mencla. V 53. minutě jsme nadvakrát zkoušeli překonat hostujícího brankáře z hranice šestnáctky, ale Jiří Vokoun a ani Davidl Mencl neuspěli. V 57. minutě se až před branku dostal David Čada, ale dostal se do hodně velkého střeleckého úhlu a branka byla ucpána. V 60. minutě zahrávali hosté svůj první roh, ze kterého nás osvobodil Petr Kovařík odkopem míče do bezpečí. V 64. minutě hezky vystřelil na naši branku střídající Jan Pechanec, ale branka by musela být přeci jenom o něco větší.  Pak už jsme se k velké radosti dočkali. Jiří Vokoun zahrával volný přímý kop, při kterém zeď míč tak nešťastně tečovala, až se dostal k Davidu Čadovi, který s přehledem otevřel skóre zápasu na 1:0. 15 minut před koncem hlediště utichlo. Václav Sailer se vydal z branky na běžecký souboj s útočníkem hostů, ale nakonec to dobře dopadlo, i když jsme museli čelit rohovému kopu. Do konce zbývalo ještě 12 minut, když přímo z rohu mířil do branky Jiří Vokoun, míč v nouzi vyrazil brankář, ale jen na hlavu připraveného Davida Čady, který zvýšil svojí druhou brankou na 2:0 a stal se hráčem zápasu. Důvod k oslavě vítězství to ale ještě nebyl. 6 minut před koncem dost nešťastně fauloval na hranici velkého vápna Filip Turek. Hosté kopali volný přímý kop a z hlavičky Patrika Zamazala skončil míč v síti na 1:2. Žádná další branková příležitost na jedné či druhé straně už se neurodila, jen snad volný přímý kop hostujícího Serhii Honcharenka vyvolával určitou naději, ale Václav Sailer v brance byl připraven a po 4 minutách nastavení už jsme mohli slavit výhru 2:1.

Obě mužstva už starosti z pohledu postavení v tabulce nemají a na hře to bylo znát. Ne že by nechtěla hrát a bojovat o vítězství, ale utkání se neslo v přátelské atmosféře a nervozita zůstala v kabinách. V úvodu jsme byli o něco aktivnější než hosté, ale ti spoléhali spíše na rychlé brejky, ze kterých si ve 2. polovině 1. poločasu vypracovali 3 velké šance. Smutně na ně bude vzpomínat Tobiáš Svoboda, který se v nich ocitl. Po změně stran jsme se dostali do dvoubrankového náskoku a soupeř už v závěru stačil jen snížit na konečných 1:2.

Sestava: Václav Sailer-Pavel Fary, Lukáš Janovsk, Marek Polák, Petr Kovařík-David Mencl,