23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Mužstvo dospělých bez velkého počtu zraněných hráčů prohrálo v Praze na Aritmě 2:1

SK Aritma Praha – SK Štětí

2:1 (1:1)     26. kolo   21.05.2022

Po výhře před týdnem nad Neratovicemi 3:0 vládla v mužstvu dobrá atmosféra, kterou ale trochu chladila mnohá zranění a do Prahy na Aritmu jsme jeli pouze se 2 náhradníky, z nichž jeden byl náhradní brankář a tím druhým Filip Turek, který ale také nebyl zdravotně 100% fit. Aritma před týdnem prohrála 2 brankami ve 2. poločase v Lounech a se 37 body ztrácela na naše mužstvo na 6. místě jen bod.

Utkání jsme hned v 1. minutě zahájili volným přímým kopem, ze kterého jsme vybojovali roh, ale ten jsme podle rozehráli nepřesně. Úvod zápasu byl vyrovnaný a první větší nebezpečí se urodilo na naší polovině hřiště v 10. minutě. Jiří Junek utekl o levé straně, ale z těžkého úhlu branku netrefil. Na konci 15. minuty už domácí slavili. Asi jsme si mysleli, že bude odpískán ofsajd, obrana zůstala stát a mladík Adam Novotný toho využil ke vstřelení vedoucí branky Aritmy. Hned o 2 minuty později poslal do ulice Davida Čadu Muamer Mešič a domácí obránce Tomáš Racocha postupoval ve vlastní šestnáctce nedovoleně. Kopala se penalta. Tu zahrál Jiří Vokoun na jedničku a srovnal na 1:1. V 17. minutě kopali roh. Nic z něj nevytěžili, ale podobně to v průběhu zápasu dopadalo i s dalšími rohy, kterých měli obrovské množství a při desátém jsme to přestali do statistiky počítat. Ve 26. minutě jsme rychle rozehráli volný přímý kop na Jiřího Vokouna, který sice hezky přehodil brankáře, ale rozhodčí celou situaci vrátil, aby se rozehrávalo přesně z místa přestupku. Škoda, že nebyl také tak přesný při jednom z dalších přímých kopů ze strany domácích. Po půlhodině hry se do 2 velmi nadějných příležitostí v krátkém sledu domácích dostal Stanislav Kubr. Nejprve z hranice šestnáctky oslovil vedlejší park a o chvilku později byl mnohem přesnější, ale ani tentokrát míč mezi 3 tyče nedopravil. V další části 1. poločasu to byl domácí tým, který měl mírnou převahu v podobě již zmiňovaných rohů, které v jedné minutě kopali hned 3 za sebou a v další přidali 2. Špatná vzpomínka nám z Aritmy zůstane na moment 3 minuty před změnou stran. Jiří Vokoun už si předkopl míč, že poběží sám na branku, ale zezadu byl zápasnickým chvatem poslán na trávníky. Hlavní nepískal a postranní nemával. Jasný faul, který, když budeme  hodně milostivý, měl být oceněn aspoň žlutou kartou. Za další minutu zahrál domácí hráč ve vlastním pokutovém území rukou, ale byla to ruka nastřelená a penalta se správně nekopala. Kopal se však ještě rohový kop ve 45. minutě na opačné straně, i když i v tomto případně jsme byli hodně rozlobeni na  asistenta Vojtěch Severýna. Druhý poločas začal stejně, jako první skončil. Rohovým kopem domácích.  V 51. minutě jsme se pokusili v trojičce Slanička, Mešič, Vokoun o signál při volném přímém kopu, ale pokus nevyšel. V 55. minutě zaúřadoval v naší brance skvěle Václav Sailer, který zlikvidoval střelu Adama Novotného z bezprostřední blízkosti. V 60. minutě se už za obranu Aritmy dostával David Čada, ale byl zastaven pro postavení mimo hru. V 66. minutě byl David Čada při průniku do pokutového území stažen zezadu za dres k zemi. Kamera i diváci na protější tribuně to viděli, ale asistent Vojtěch Severýn ne. Hodnocení necháme pro jiné. To domácím se za další 2 minuty při jednom z následujících útoků zadařilo. Při složité rozehrávce ve středu hřiště jsme přišli v 65. minutě  o balón, následoval bleskurychlý kontr a Michal Obrtlík ve snaze odkopnout míč do bezpečí se stal autorem vlastence znamenající vedení domácích 2:1. Proč se autorem branky v zápise stal domácí Jiří Junek, je záhadou, ale není to až tak důležité. Důležité ale bylo, že jsme prohrávali 2:1. Začali jsme hrát na 3 útočníky, ale dostat se se do šance pro nás bylo těžké. Naopak obrana zůstávala otevřená a několikrát se hráči Aritmy řítili na naši branku ve velké početní převaze. V 68. minutě zachraňoval na hranici šestnáctky Lukáš Janovský. Velkou příležitost měl i Jan Štěpánek, ale ke gólu to nevedlo. 4 minuty před koncem jsme ještě věřili, že by mohl vést k úspěchu volný přímý kop zahrávaný Jiřím Vokounem, ale míč proletěl hradbou těl až na zadní tyč, kde byl David Čada, ale v těžké pozici se k míči nedostal. Nepomohlo ani 4 minutové nastavení, na šanci natož na branku jsme nedosáhli a zápas tak skončil výhrou domácích 2:1.

Zápas opět potvrdil, že na hřišti soupeře jsme poloviční. Těžko se dostáváme do zakončení a počet střel na branku je minimální. Rozehrávka je zdlouhavá, která často končí na polovině hřiště a hrozí nebezpečné protiútoky. Dnes se navíc hráči hostů až příliš snadno dostávali za naši obranu. Domácí šli do vedení 1:0 po jedné z takových situací již v 16. minutě. Dokázali jsme sice rychle odpovědět, z penalty vyrovnal na 1:1 Jiří Vokoun, ale v dalších minutách 1. poločasu jsme do toho správného herního rytmu nedostali. Škoda průniku Jiřího Vokouna za obranu ve 42. minutě, který rozhodčí posoudili, tak jak posoudili. Po změně stran fotbal moc fotbalové krásy nenabídl. Chudá střídačka na naší straně oživení hry nedovolila, a když jsme si pak v 65. minutě vstřelil vlastní branku, tak už jsme pak sílu aspoň vyrovnat nenašli. Nutno podotknout, že Michal Obrtlík, který si vstřelil vlastní gól, až tak za branku nemůže. Dělal, co mohl, aby míč odkopl do bezpečí, ale nestalo se.  Ještě by jsme chtěli upozornit, že poločas skončil 1:1 a ne jak je uvedeno v zápise o utkání.

Do konce soutěže zbývají ještě 4. kola. V dalším utkání nás doma čeká v sobotu 28.5.2022 Fotbalový klub Brandýs n.L., který v tomto kole doma porazil Slaný 2:0. Výkop 10:15

Branky: Jiří Vokoun 1

Sestava: Václav Sailer-Pavel Fary, Michal Obrtlík, Marek Polák, Lukáš Janovský (83. Filip