23. kolo, So 20.04 10:15

Cenná výhra mužstva dospělých nad celkem Neratovic-Byškovic. Skóre otevřel nejmladší hráč v naší základní sestavě v závěru 1. poločasu. Po změně stran se přidali i ti zkušení.

SK Štětí – FK Neratovice-Byškovice

3:0(1:0)

25. kolo 14.5.2022  Fortuna Divize

Před týdnem jsme po 6 zápasech prohráli. V Březové jsme dobrý výkon nepodali, i když se zde hra ve 2. poločase z naší strany zlepšila, tak jsme nakonec ze hřiště odešli poraženě. Nyní před námi stále výzva proti 2 celku tabulky, který stále pomýšlí na 1. místo a se kterým jsme na jeho hřišti na podzim prohráli 2:1, když branku vstřelil Jiří Vokoun v 90. minutě a rozhodčí zápas ihned ukončil. Neratovice jsme naposledy porazili v roce 2017, ale bylo to na jeho hřišti 3:0. Doma jsme naposledy vyhráli, bereme-li v úvahu, že Neratovice-Byškovice jsou nástupcem Spolany Neratovice, 2. dubna 1988 1:0. Bylo to ve 3. lize a gól vstřelil Jiří Kroupa.

Pojďme ale k dnešnímu utkání. Po rozlosování si mužstva vyměnila strany, rozhodčí zapískal a už jsme mohli jít do vedení. Před brankou Patrika Maliny se objevil David Čada a škoda, že neměl kopačky o něco přesnější. Ve 4. minutě jsme zahrávali roh, ale Muamer Mešič našel jen prvního obránce hostů. V 6. minutě byl v šanci opět David Čada. Místo střely tentokrát nahrával, ale žádného adresáta nenašel. Pak se na naší straně žlutilo. Kartu viděl Michal Obrtlík, který v rozhodujícím okamžiku zastavil unikajícího protihráče. David Radosta zahrával volný přímý kop, ale trefil jen dobře postavenou zeď. Byl z toho roh Martina Rejmana, ale skončilo to faulem na našeho hráče. Stejnou výhodu volného přímého kopu mělo i naše mužstvo o 5 minut později, ale střelu si Muamer Mešič mezi povedené nezařadí. V dalších minutách zahrávali hosté několik rohů hned po sobě, ale žádný z nich k úspěchu nevedl. Ve 33. minutě jsme provedli bleskurychlý útok po pravé, na jeho konci byl centr Pavla Faryho před branku, ale míč oslovil jen praporek na druhé straně. Ve 37. minutě pláchnul obraně soupeře po levé straně David Čada, levačkou zkusil překvapit brankáře u bližší tyče, ale byl z toho jen roh. Ve 38. minutě byl v další velké šanci Štětí po pěkné kombinaci David Mencl, ale pravou nohou sy vystřelit netroufnul a jeho levačka zatočila míč mimo 3 tyče. Pak už to ale přišlo a stálo to zato. Míč zleva poslal před branku David Mencl. Dostal se k nohám Ondřeje Černého a ten nezadržitelně rozvlnil síť na 1:0. V závěru poločasu se hosté ještě snažili vyrovnat, kopali roh, ale do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas nemohl začít lépe, konkrétně v 51. minutě jsme si chvilku dávali přednost, kdo bude zakončovat, ale nakonec vystřelil Jiří Vokoun a hostující Štěpán Janíček zabránil míči v cestě do sítě rukou. Červená karta a navíc penalta. Ty v posledních zápasech kope v našem mužstvu Muamer Mešič a nemýlil se. 2:0. V 68. minutě jsme vystřídali, místo Davida Mencla přišel Patrik Škoda a hned v 71. minutě zase hřiště opustil, když za nevhodné chování obdržel červenou kartu. Výhodu jednoho muže v poli jsme ztratili. Do konce utkání zbývalo ještě dost času a klid mohl do zápasu vnést Ondřej Černý v 74. minutě, když vystihl malou domů, ale hlavou míč do branky neposunul.  Klid do našich řad přinesla až 81. minuta. Míč přistrčil Jiřímu Vokounovi Rudolf Slanička a Jirka se konečně po dlouhé době trefil. Vedeme 3:0. Kdo by si myslel, že je rozhodnuto a žádné šance už nepřijdou, tak se mýlil. V posledních 10 minutách obě mužstva v útočení nepolevovala a k vidění byly další brankové příležitosti. Nejprve Pavel Fary, ale trefil jen brankáře a v úplném závěru to byly ještě 2x hosté, ale ani jednou jim vstřelení gólu přáno nebylo. Zápas skončil 3:0 a radost na hřišti i v hledišti ze zaslouženého vítězství mohla propuknout.

Výhra 3:0 nad 2. celkem tabulky udělala fanouškům ve Štětí velkou radost. Mužstvo podalo kvalitní práci a po zásluze zvítězilo 3:0, a kdyby využilo i další šance, tak jsme mohli vyhrát více. Vstupu do zápasu chyběly jen branky. Šance jsme měli. David Čada hned 2.  Gólu jsme se konečně dočkali po pěkné akci 5 minut před změnou stran. Ondřej Černý se trefil parádně. Hosté měli šanci až v závěru poločasu. Ve 2. časti jsme rychle přidali z penalty pojistku a navíc byl vyloučen Štěpán Janíček. Nezlomilo nás ani vyloučení Patrika Škody, která srovnalo počet hráčů na hřišti. 10 minut před koncem se na 3:0 trefil Jiří Vokoun, kterému jsme vstřelení branky po dlouhé době hodně přáli.  Hosté měli znova šanci až v závěru 2. půle, ale nakonec se branky nedočkali. Za týden v sobotu 21.5.2022 v 10:15 hrajeme v Praze s Aritmou a doma nás čeká zápas 28.5.2022 v 10:15 proti FK Brandýs n.L.

Branky: Ondřej Černý 1, Muamer Mešič 1 ( z penalty), Jiří Vokoun 1

Sestava: Michal Vondrka-Pavel Fary, Michal Obrtlík, Marek Polák, Petr Kovařík-Ondřej