23. kolo, Dnes 10:15

Brzo po změně stran mužstvo dospělých vyrovnalo, ale pak se dopouštělo individuálních chyb a domácí trestali.

FK Olympie Březová – SK Štětí

3:1(1:0)  7.5.2022  24. kolo Fortuna divize

Domácí v předchozích 5 kolech nevyhráli a naše mužstvo zase v předchozích 6 kolech neprohrálo. Už před zápasem místní hlasatel oznamoval, že by bylo dobré už zvítězit a přiblížit se na bod našemu mužstvu, kterých jsme na 6. místě měli 35. Březová začala také lépe a už ve 2. minutě hlavička Dominika Haška minula branku. Ještě větší šanci měl Dominik Hašek v 5. minutě, když využil naší špatné rozehrávky a jen díky dobrému zákroku  Michala Vondrky v brance jsme uhájili čisté konto. A do třetice příležitost domácích ve 13. minutě, když po centru z naší levé strany hlavičkoval těsně nad branku Pavel Veselý. Úvod utkání nán nevyšel a i v dalších minutách naše hra postrádala správnou kvalitu.  Ve 13. minutě vyfasoval žlutou kartu Jiří Vokoun a na první šanci v podání Štětí se stále čekalo. Běžela 21. minuta, když se domácí se po dvou nahrávkách ocitl za obranou Dominik Hašek a s přehledem zajistil domácím vedení 1:0. První střelou na branku soupeře jsme se představili po půlhodině hry, skončila nad břevnem  a jejím autorem byl Jiří Vokoun. Před týdnem musel odstoupit pro zranění Tomáš Belák a v tomto utkání ho po 32. minutách napodobil Jiří Vacek. Ve 40. minutě zahrával autor branky domácích Dominik Hašek první roh Březové, ale míč byl až moc dlouhý. V samotném závěru 1. poločasu měli nejprve brankovou příležitost domácí. Zlikvidoval ji Michal Vondrka v brance, následoval rychlý protiútok, ale Jiří Vokoun míč střelou k bližší tyči dostat nedokázal. Do 2. části jsme vstoupili báječně a po 39 vteřinách bylo srovnáno na 1:1. Ostrý centr před branku poslal Davida Čada. Před brankou sice nebyl nikdo z našich hráčů, ale míč z pohledu domácích nešťastně zasáhl David Peterka, že skončil za zády vlastního gólmana na 1:1. I v dalších minutách jsme oproti 1. poločasu hráli mnohem aktivněji ve hře dopředu a zdálo se, že přebíráme otěže zápasu na své kopačky. Do zakončení se tlačil Rudolf Slanička, roh kopal Jiří Vokoun, ale našel jen ruce brankáře. Trvalo to do 58. minuty, pak stačila jedna nic neřešící přihrávka Marka Poláka, ztráta míče a než se obrana stačila zformovat, tak Dominik Hašek vstřelil svojí druhou branku v utkání a domácí vedli 2:1.  O chvilku později jsme po falu na Rudolfa Slaničku zahrávali volný přímý kop, po kterém zkoušel střelou přes hlavu skórovat Jiří Vokoun, ale míč mu na nohu nejlépe nesedl. V 63. minutě se za nás přimluvili všichni svatí, když nás před inkasováním branky uchránili hned 2 tyče v provedení Dominika Haška a Matyáše Dubnického. Už to ale neplatilo v 65. minutě. Až příliš snadno prošel od poloviny hřiště do zakončení Daniel Kovář a střelou k bližší tyč zvýšil na 3:1. Dobrý úvod 2. poločasu našeho mužstva se rozplynul jak pára nad hrncem. Zlepšit náladu našeho mužstva mohl Jiří Vokoun v 69. minutě, kterému hezky přenechal míč David Čada, ale trefil jen brankáře. Kopali jsme také 2 rohy za sebou, ale ani po jednom, míč neskončil, kde jsme si přáli. V 77. minutě už jsme se po hlavičce Jakuba Janovského z branky radovali, ale bylo to předčasné, protože zazněla píšťalka rozhodčího, který viděl faul našeho hráče, i když si dovolíme nesouhlasit a kontaktní branka měla platit. To už se rozeběhla poslední desetiminutovka a v ní měli šanci domácí, ale Michal Vondrka v brance byl opět na svém místě.  Na druhé straně se po centru Ondřeje Černého dostal do dobré střelecké pozice Rudolf Slanička, ale míč mu na nohu nejlépe nesedl. Pak ještě zahrával volný přímý kop Muamer Mešič, ale hlavička Pavla Faryho nebezpečná nebyla.

Nevydařené utkání, které jen potvrdilo, že na hřištích soupeřů se nám nedaří. V 1. poločase jsme předvedenou hrou zůstali hodně za očekáváním. Ve hře dopředu jsme toho moc nepředvedli a jedinou šanci jsme si vypracovali až v závěru poločasu. Jiří Vokoun ji ale neproměnil. Do 2. části jsme vstoupili ve změně v rozestavění zálohy a za minutu jsme se dočkali po vlastní brance vyrovnání na 1:1. Kombinačně se nám začalo dařit a domácí byli naší hrou zaskočeni. Pak však přišly individuální chyby a domácí jsme pustili zpět do zápasu. Střelecky se nám vůbec nedaří a dávat branky je naší největší slabinou.  V tabulce jsme s 35 body klesli na 8. místo. Nyní nás doma 14. května čeká celek FK Neratovic-Byškovic, který je na 2. místě tabulky a bojuje o postup do vyšší soutěže.

Branky: David Peterka (vlastní)

Sestava: Michal Vondrka-Petr Kovařík, Michal Obrtlík, Marek Polák, Jiří Vacek (32. Pavel Fary-

Muamer Mešič, Patrik Škoda (46. Ondřej Černý), Rudolf Slanička, Jiří Vokoun (73. Jakub