Sepap Štětí

Sepap na jaře válí. Přemožitel staré gardy v roce 2022 se ještě nenašel.

Sepap Štětí – Slavoj Bohušovice n.O.

3:1(1:1)    16. kolo    29.4.2022

Stará garda na jaře kráčí od vítězství k vítězství a prodloužit tuto sérii chtěla i v druhém domácím zápase v řadě za sebou proti čtvrtému celku tabulky Slavoji Bohušovice. Na lavičce zůstaly některé zkušené opory, jako třeba Jan Tyle nebo Daniel Jerman. Příležitost dostali další borci a těm se hned v úvodu, konkrétně v 5. minutě, podařilo vstřelit vedoucí branku utkání. Konkrétně to byl Jan Arazim, ke kterému se z hranice malého vápna podařilo dostat míč do sítě. O krok napřed jsme se však dlouho držet nedokázali a v 11. minutě bylo z penalty zahrávané Jakubíčkem po faulu Petra Kindla srovnáno na 1:1. V dalším průběhu 1. poločasu už diváci mnoho zajímavých situací neviděli. Párkrát to na obou stranách zajiskřilo, ale všechny náznaky šancí vyšuměly do prázdna. Diváci, kteří vydrželi i do 2. půle, a to byli skoro všichni, nelitovali. Po změně stran naše mužstvo přepnulo do vyšších otáček. Začali jsme si vytvářet střelecké příležitosti a bylo otázkou, kdo prolomí  střeleckou    neefektivitu. Už ve 43. minutě hezky vystřelil Vladimír Jung, balón se odrazil k Josefovi Jonákovi, který sice vyslal pěkný projektil na branku Bohušovic, ale terč v podobě branky minul o hodně. Hned o 2. minuty se obranou soupeře hezky protáhl Miloš Vála, ale v posledním okamžiku mu míč z nohy ukopl na roh jeden z obránců. Rohový kop dostal na starost Pavel Čermák a spolu s Josefem Jonákem, který si krásně naskočil a hlavou rozvlnil síť na 2:1 pro Sepap. V tlaku jsme pokračovali a chtěli ještě vedení pojistit jedním kouskem. V 54. minutě tomu byl blízko Miloš Vála, který postupoval sám na brankáře, ale překonat ho nedokázal. Pak jsme po hodině hry zahrávali  v rozmezí 3 minut 2 volné přímé kopy z velmi dobré pozice 17 metrů od branky, ale Jan Arazim a pak Vladimír Líbal přesnou mušku neměli. V 69. minutě mohlo být všechno jinak. Jedinou velkou šanci, kterou si soupeř po změně stran vypracoval, měl Jiří Vrzal. Sám postupoval na brankáře, ale zakončení bylo takové polovičaté a Milan Mazanec v brance gólovku zlikvidoval. Konečné rozhodnutí přišlo v poslední desetiminutovce utkání. V 73. minutě jeden z paličů našeho mužstva v tomto utkání, Vladimír Jung, šel sám na branku, trefil gólmana a ani z dorážky podél bezmocného strážce 3 tyčí nedokázal dostat balón za brankovou čáru. Kopali jsme ale roh a jak se má kopat ukázal Vladimír Líbal. Posadil ho na hlavu Josefa Jonáka a ten svojí druhou brankou utrkání upravil na 3:1 a to byl také konečný výsledek zápasu.

Zasloužená výhra našeho mužstva, které si ziskem 3 bodů a pátou jarní výhrou v řadě upevnilo s 29 body 2. příčku v tabulce okresní soutěže skupiny B. Za týden 6. května hrajeme v 18:00 s Podřipskem, kterému po 16. kole patří 6. místo z 10 účastníků.

Branky: Josef Jonák 1, Jan Arazim 1

Sestava: Milan Mazanec- Jan Arazim, Zdeněk Beran, Pavel Božík, Jan Čermák, Pavel