Sepap Štětí

Stará garda rozhodla o svém vítězství v závěru zápasu.

Sepap Štětí – SK Bezděkov

2:1(1:0)  15.kolo   22.4.2022

Před týdnem stará garda ve Střížovicích úlohu favorita po vítězství 9:0 bezezbytku splnila. Dnešní utkání už ale jednoznačného favorita nemělo. Do Štětí přijel 20 bodový Bezděkov na 4. místě, a pokud by bodoval naplno, tak by bodově naší starou gardu počtem bodů dostihl. To jsme samozřejmě ale připustit nechtěli. Jako první zahrozilo naše mužstvo. Po faulu na Miloše Válu zahrával volný přímý kop Jan Čermák, ale hlavička Jaroslava Ličáka nebezpečná nebyla. Do vedení jsme se dostali v 10. minutě. Autorem branky byl Pavel Čermák, který krásně obstřelil obránce a umístil míč na zadní tyč. V 19. minutě zahrávali hosté rohový kop, ale dokázali jsme si v obranné činnosti poradit.  Hosté se také několikrát pokoušeli přečíslit naší obranu rychlými útoky, ale všem jsme odolali. Na hřišti, ale i na lavičce to také několikrát zajiskřilo a rozhodčí měl hodně práce, aby hru uklidnil. Ve 35. minutě to  byl opět Pavel Čermák, kde se dostal do šance, ale po jeho pohotové střele míč v brance tentokrát neskončil. Vyrovnání na 1:1 se Bezděkov dočkal hned 2 minuty po změně stran.  Po volném přímém kopu došlo k podběhnutí míče a Jiří Šeba toho využil k vyrovnání. Hned ve 49. minutě jsme mohli jít opět do vedení, ale střela Vladimíra Junga levačkou si cestu do sítě nenašla. V 53. minutě po faulu na Miloše Válu zahrával volný přímý kop Jan Čermák, ale centr až moc přetáhl a nic z toho nebylo. V 60. minutě jsme měli další obrovskou příležitost, konkrétně Jaroslav Ličák, který dostal krásnou přihrávku do běhu před branku, ale míč trefil tak nějak divně a skončil mimo 3 tyče. V 65. minutě zahrávali volný přímý kop hosté, ale naštěstí pro nás v posledním okamžiku zalehl míč Martin Flór v brance. V 73. minutě pěkně vystřelil Miloš Vála levou nohou, ale bylo to vedle branky. To už se pomalu blížil konec zápasu. Do konce zbývalo 6 minut, když  ve vlastním pokutovém území zahrál rukou jeden z hráčů a nemohlo následovat nic jiného než penalta. Nikdo ani moc neprotestoval. Na jedničku se ji zhostil Jakub Červinka a šli jsme do vedení 2:1.  Rozhodnuto ale ještě nebylo. 2 minuty před koncem musel ještě předvést jednou své umění v brance Martin Flór. V 1. minutě nastavení hosté zahrávali také rohový kop, ale vyrovnání už se nedočkali. Vítězství si stará garda upevnila 2. místo v tabulce s 26 body. Za týden 29.4.2022 hraje stará garda opět doma v pátek v 17:30 přivítá další celek z popředí tabulky Slavoj Bohušovice.

Branky: Pavel Čermák 1, Jakub Červinka 1(z penalty)

Sestava: Martin Flór-Josef Jonák, Jan Tyle, Daniel Jerman, Roman Páviš, Pavel Čermák,