Mužstvo dospělých si na závěr podzimní části sezóny přivezlo bod z Dobříše.

Mužstvo dospělých si na závěr  podzimní části sezóny přivezlo bod z Dobříše.

MFK Dobříš – SK Štětí

0:0   14. kolo 15. hrané  30.10.2021

Rozlučka s letošní podzimní Fortuna divizní soutěží. Před 2 lety 9. listopadu jsme si ze zdejšího stadionu v Dobříši přivezli pěkný příděl branek a vysokou porážku 7:2 moc nezmírnily ani 2 branky Jiřího Vokouna, který ale do tohoto utkání nemohl z důvodu zranění nastoupit a tak mu byla přidělena funkce trenéra brankářů. Začali jsme zostra a už po 30 vteřinách jsme mohli jít do vedení. V pokutovém území domácích jsme zatopili, ale nenašel se nikdo, kdo by míč dopravil do sítě. V 6. minutě jsme museli čelit volnému přímému kopu, který zahrával Patrik Junek. Václav Sailer si s centrem poradil a míč vyrazil do bezpečí. Mezi 7. a 9. minutou jsme 3 rohy, ale ani jeden k úspěchu nevedl. Do té doby nejzajímavější momnet utkání se odehrál na konci 20. minuty. David Mencl byl faulován, Muamer Mešič rozehrál volný přímý kop a z hlavičky Rudolfa Slaničky putoval míč do branky.   Bohužel pro nás, ale ve stejný okamžik jeden z 2 asistentů rozhodčího ženského pohlaví Zuzana Špindlerová signalizovala postavení mimo hru a branka platit nemohla. Ve 26. minutě musel pro zranění opustit hřiště David Čada a nahradil ho Petr Kovařík. Slibně vypadal i další volný přímý kop v našem podání, kterém nedokázal Rudolf Slanička pomalu z brankové čáry propasírovat míč do branky. V dalších minutách 1. půle to bylo hlavně o osobních soubojích a utkání moc fotbalové krásy nemělo. Kopaly se rohy a to především naše mužstvo. Velkou výhodou to ale tak jako v předchozích zápasech pro naše mužstvo nebylo. Prosadit se nedokázala prosadit ani Dobříš, která až na jeden volný přímý kop a roh, velké starosti naší obraně nenadělala a tak se šlo do kabin na poločasovou přestávku bez branek. Do 2. poločasu nastoupili v naší sestavě 2 nové tváře po dlouhé době Marek Poláka a Ondřej Černý. Stejně jako v 1. poločase jsme hned při 1. útoku nadělali obraně domácích starosti, ale Pavlu Farymu v rozhodujícím okamžiku míč utekl od nohy. V 51. minutě našel před brankou volného Ondřeje Černého Tomáš Belák, ale střela z první na nohu ideálně nesedla. Obrovskou příležitost měl v 54. minutě Jakub Janovský, který postupoval sám na brankáře domácích, ale nepřekonal ho. V 56. minutě jsme museli zatahovat za záchrannou brzdu při rychlém útoku domácích. Do jedné z mála střeleckých příležitostí se domácí dostali v 63. minutě, při které Ondřej Puchmajer levačkou pálil vysoko nad. V 65. minutě zahrávali domácí volný přímý kop a moc nechybělo, aby míč zapadl k zadní tyči. S blížícím koncem bylo jasné, že každá chyba může být tím okamžikem.  V 75. zahrávala Dobříš dlouhý aut, ale nic z toho nebylo. V 77. minutě zahrával Jiří Vacek volný přímý kop, ale byl z toho nakonec rychlý protiútok soupeře. V 79. zkoušel domácího brankáře z volného přímého kopu překonat Rudolf Slanička, ale střela to moc prudká ani přesná nebyla. V samotném závěru jsme se ještě museli bránit tlaku domácích v podobě rohu, ale zvládli jsme to a tak se v posledním podzimním mistrovském utkání urodila bezbranková remíza 0:0.

Pro 250 diváků, kteří se přišli v Dobříši podívat na poslední podzimní utkání, to moc hezká podívaná nebyla. Zápas doprovázela velká spousta osobních soubojů a branek se nedočkali. Většinu utkání jsme byli aktivnější než domácí, vypracovali si i více brankových příležitostí, ale žádnou z nich jsme do úspěšného konce nedotáhli. Za zmínku stojí šance Rudolfa Slaničky, který pod tělem brankáře z 2 metrů míč do sítě nedostal. Po změně stran to byl zase Jakub Janovský, který postupoval sám na brankáře, ale míč tím správným směrem nezacílil. Domácí to zkoušeli hlavně rychlými brejky, ale žádný z nich do konce nedotáhli. Zisk bodů nás v tabulce s 23 body řadí na 9. místo v podzimní části soutěže. Zimní zápasová přestávka, ale ještě nezačíná. Před námi jsou letos ještě 3 přátelská utkání a to první v pátek 12. listopadu od 18:00 s Velvary na jeho hřišti.

Sestava: Václav Sailer-David Čada (26. Petr Kovařík), Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, Jiří