FK Libochovice, z.s.2

Sepap Štětí

1. kolo, Pá 27.8.2021 18:00

Sokol Pokratice0

Druhá porážka staré gardy v řadě. Kleneč během 1. půle získala vedení 3:0.Boj o 2. místo v podzimní tabulce, ale SG nevzdává. Ve hře je 6 bodů. Nyní hraje v Hoštce 29.10. a 5.11. doma proti Žitenicím.

Sepap Štětí – SK Viktorie Kleneč

3:4(0:3)    22.10.2021  9. kolo okresní soutěž

Branky: Josef Jonák 1, Miloš Vála, Jakub Červinka

Sestava: Martin Flór-Jan Tyle, Pavel Božík, Roman Páviš, Jakub Červinka, Tomáš Burda, Radek Flór,

Tomáš Burda, Petr Kindl, Pavel Kratochvíl, Pavel Čermák, Miloš Vála, Josef Jonák, Daniel

Jerman, Roman Morávek

Manager: Milan Šťastný

Rozhodčí:  Jiří Kučera

Nečekaný výsledek se urodil v páteční večer na hřišti ve Štětí. Kleneč měla před tímto zápasem 8 bodů. Naše mužstvo o 6 více, tedy 14 a brousilo si zuby na další, i když před týdnem poprvé v soutěži v Lovečkovicích prohrálo a poslední výkony výběru štětské gardy dobrou formu nevěštily. Začátek zápasu nenapovídal, že by mělo dojít k překvapení, ale postupně se ukázalo, že mít míč více na svých kopačkách ještě neznamená, že budu střílet branky. Již v průběhu 1. půle se všechno otočilo a hosté si po zásluze vypracovali poločasový 3 brankový náskok s výsledkem 3:0.  Jednu branku jsme inkasovali z penalty. Ve 2. poločase se nám ještě v čase, kdy se dalo uvažovat o obrat ve vývoji utkání, podařilo po celkem sporné brance Josefa Jonáka, která v řadách soupeře vyvolala velmi hlasitý nesouhlas, snížit na 1:3.  Kleneč ale zareagovala okamžitě a po rychlém útoku si po 2 minutách vzala 3 brankové vedení gólem na 4:1 zpět a snaha dotáhnout zápas aspoň na remízu se nám hodně zkomplikovala. Naděje se zvýšila po brance Miloše Vály na 2:4. Naše ambice vystoupily ještě výše po gólu Jakuba Červinky z volného přímého kopu na 3:4, když krásně umístil míč přes zeď k levé tyči a dal vzpomenout na léta, kdy taká válel v sestavě mužstva dospělých SK Štětí v Ústeckém přeboru.  Vraťme se ale ke staré gardě. Té zbývalo 12 minut na to, aby aspoň vyrovnala. Bohužel už ale brankáře soupeře překonat nedokázala a museli jsme zaznamenat druhou porážku v řadě. V tabulce jsme se propadli na 14. místo, i když na 2. Pokratice ztrácíme jen 2 body. Na podzim jsou před námi ještě 2 zápasy. Každý je proti mužstvu z úplně opačného konce tabulky. Nejprve v pátek 29. října hrajeme derby proti poslední Hoštce na jejím hřišti a tečkou za podzimem bude domácí zápas v pátek 5. listopadu proti vedoucímu celku tabulky Žitenicím 2021.