V sedmém domácím utkání podzimní části mužstvo dospělých vyrovnalo až v úplném závěru.

V sedmém domácím utkání podzimní části  mužstvo dospělých   vyrovnalo až  v úplném závěru.

SK Štětí – FK Arsenal Česká Lípa

1:1(0:0)    14. hrané kolo  23.10.2021

Posledním vystoupením mužstva dospělých v podzimní části sezóny bylo utkání proti Aresenalu Časká Lípa, 3. týmu tabulky, který se netají cílem postoupit do vyšší soutěže. Zápas sliboval zajímavou podívanou. Hosté přijeli s početnou diváckou kulisou, která byla hodně slyšet. Soupeř začal také velmi aktivně. V 5. minutě kopal volný přímý kop, ale se střelou Martina Bulejka z velké dálky si Michal Vondrka v brance lehce poradil. Blízko brance byli hosté ve 12. minutě. Nabito měl David Halbich po zpětné přihrávce, ale branku vysoko přestřelil. Postupně se do zápasu dostávalo i naše mužstvo a hned při prvním rohu jsme mohli jít do vedení. Od rohového praporku poslal před branku míč Jiří Vokoun a David Čada byl ze všech nejvýše. Bohužel hlavou orazítkoval jen tyč. V 18. minutě si zase Jiří Vokoun hezky zaběhl za obránce do volného prostoru, ale střela mířila přesně doprostřed branky, kde byl gólman Tomáš Plechatý připravený. Ve 25. minutě zahrával zprava volný přímý kop Jiří Vacek, z těžkého úhlu to zkusil k bližší tyči, kde byl ale připravené Jan Blažek a hlavou míč na roh. Hezky se po levé straně protáhl Patrik Škoda a střelou podél brankáře zkusil poslat míč do sítě, ale výsledek zůstával 0:0. Hosté až na jednu polo šanci, kdy Jiří Štajner zkusil uvolnit spoluhráče ve velkém vápně, ale David Čada byl u míče dříve, žádnou brankovou příležitost neměli. V poslední pětiminutovce 1. půle jsme kopali ještě 2 rohy, ale žádný z nich k úspěchu nevedl. Druhý poločas zahájili hosté postavením mimo hru. Na největší šanci si po změně stran počkal Arsenal 12 minut. Na milimetr přesný centr po rychlém útoku si počkal před brankou Petr Petr a jen díky zázračnému zákroku Michala Vondrky v brance jsme uhájili čisté konto. Hosté ve snaze otevřít skóre nepolevovali a byl to v 59. minutě opět Petr Petr, kdo k tomu byl blízko. Sám před brankářem, ale cíl minul. V 69. minutě se připomnělo i naše mužstvo, když po volném přímém kopu hlavičkoval Rudolf Slanička vedle. Pak chtěl pádem v naší šestnáctce nafilmovat penaltu Jiří Štajner, ale hlavní arbitr Petr Talpáš se nechytat nenechal. V 75. minutě už mu to ale vyšlo. Při volném přímém kopu jsme ho nechali úplně, ale úplně bez dozoru, nepozorován dostal míč a pak přesným centrem našel volného Miroslava Dvořáka, který hlavou zajistil hostům vedení 1:0. Úkol pokusit se aspoň vyrovnat odstartoval v 76. minutě Jiří Vacek, který z volného přímého kopu mířil k bližší tyči, ale brankář míč vyrazil. V 81. minutě měl vyrovnání po centru Tomáše Beláka na hlavě střídající Jiří Neuman, ale po míči se natahoval marně. Následoval rohu, po kterém Lukáš Janovský trefil spojnici tyče a břevna. Definitivu o osudu utkání měl na kopačce v 84. minutě kapitán hostů Ondřej Vacek, ale branku z gólového postavení netrefil. Nakonec to dopadlo přesně opačně. 2 minuty před koncem zahrával Jiří Vokoun volný přímý kop, míč poslal do mlýnice těl ve velkém vápně, od které se míč odrazil do branky, a bylo srovnáno na 1:1. Hráči děkovali Davidu Čadovi, ale v zápise o utkání se jako střelec objevil Jan Blažek a branka označena jako vlastní. Ať už David Čada nebo vlastní bylo nakonec jedno, ale důležité bylo, že tento gól znamenal vyrovnání na konečných 1:1

Hosté vstoupili do zápasu lépe a úvodních 12 minut patřilo České Lípě. Postupně jsme ale iniciativu aspoň, co se brankových příležitostí týče, přebírali my. Velké šance měli David Čada, který hlavou trefil tyč, sám na brankáře postupoval Jiří Vokoun a nadějně vypadala i příležitost Patrika Škody. Po změně stran byli zase o něco aktivnější hosté, kterým se po volném přímém kopu 15 minut před koncem podařilo dostat do vedení 1:0 po brance Miroslava Dvořáka. Ve zbývajících minutách jsme zabrali, začali více útočit a 4 minuty před závěrečným hvizdem po volném přímém kopu jsme vyrovnali na konečných 1:1. Branka byla označena jako vlastní. Jan Blažek. Remíza je spravedlivým vyjádřením sil na hřišti. S 22 body držíme 7. místo a před námi je 30. října poslední podzimní zápas na hřišti MFK Dobříš.

Branky: vlastní Jan Blažek 1

Sestava: Michal Vondrka-David Čada, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, Jiří Vacek-Patrik