26. kolo, So 11.05 14:00

Anglický týden zakončilo B mužstvo vítězstvím v Rovném

Podřipan Rovné  B – SK Mondi Štětí B

0:10(0:5)     5.5.2013     20.kolo

Oslavy vítězství v okresním poháru skončily a již o 4 dny později nastupovalo B mužstvo dospělých  na úpatí Řípu, proti papírově hodně slabšímu soupeři, domácímu Podřipanu Rovné B.  Brankové hody odstartovala  branka Malého ve 2.minutě přímo z rohu.  V 7.minutě si do české uličky naběhl Peterka kam mu míč ala Masopust přistrčil Malý  a pak už stačilo jen lehce balon podebrat a vedli jsme 2:0. Po čtvrthodině hry měl možnost exekuce trestného kopu Malý, ale naložil s ní snad metrovým přestřelením branky.  Lépe rozehrál roh, po kterém Mencl hlavou poslal míč za záda brankáře potřetí. (3:0).  Pilař si zakřičel, Peterka mu poslal nabídku, ale ten ji ke vstřelení branky nepřetavil. V polovině poločasu se nerozpakoval napřáhnout ke střele z uctihodné vzdálenosti Peterka a prudká střela znamenala už výsledek 4:0.  Jen tak pro zajímavost den před tímto zápasem naše A mužstvo vedlo nad Blšany v tuto dobu už 5:0.  Nejvážnější starosti měla naše obrana v prvém poločase ve 27. minutě, ale Bánovčin včasným vyběhnutím a zalehnutím míče nebezpečí zažehnal.  6 minut před přestávkou načechral míč před branku Mencl, ale Jung se mohl jenom chytat za hlavu, ze které mu těsně před tím míč v jasné gólovce odletěl nad branku.  Napravit to stihl ještě do poločasu Pilař, kterého ke skórování oslovil zleva Mencl. Rohy. Téměř každý z kopaček hráčů Štětí byl nebezpečný. Hned po změně stran po jednom takovém trefil hlavou břevno Peterka a ani dorážka Vodičky cestu do sítě nenašla.   V 52. minutě postupoval sám na branku Malý, ale brankář domácích tentokrát bravurně zasáhl.  V 54. min se po střele Peterky natahoval brankář, ale nakonec nemusel vůbec zasahovat, když míč skončil vedle.  Na první branku druhého poločasu se čekalo do 57.minuty. Pilař nejprve trefil tyč a při následující akci už se nemýlil,  když  vymetl pavučinku rovenské branky.  V 62. min.zahráli domácí nedovolenou malou domů a propasírovat míč do sítě ze vzdálenosti  3 metrů z nepřímého volného kopu nebyl pro Pilaře žádný problém. (7:0).  Pak byla slušná divácká kulisa svědkem 2 přímých kopů. Domácí, ale trefili zeď a střelu Malého naopak vyrazil brankář.  Podle vývoje zápasu docela velká pauza mezi 7. a 8. brankou skončila v 76. minutě. To se na úrovni značky pokutového ocitl střídající Malák a dělovkou natáhl síť domácí branky (8:0). Stejný hráč měl na hlavě o minutu později další branku, ale oslavy se nekonaly.  10. minut před koncem byl v pokutovém území Rovného nedovoleně zastaven Gernat.  Penalty se zhostil Malý, ale provedení bylo trestuhodné.  Míč vysoko přeletěl konstrukci branky. Diváci už se pomalu chystali domů, když jako ostrý nůž prošel obranou Peterka a bylo to 9:0. Podobu dvouciferného výsledku dal zápasu Pilař v 86. minutě.  Obešel brankáře a do opuštěné svatyně dal výsledku konečnou podobu 10:0.

Branky: Pilař 4, Peterka 3, Mencl 1, Malý 1 , Malák 1

Sestava: Bánovčin-Vodička(59.Krejza), Poráč, Gernat, Uřidil-Malý, Peterka, Horyna(45.Horyna),