Začátek špatný, konec dobrý. Mužstvo dospělých se vrátilo na vítěznou vlnu domácích zápasů. S 18 body nám patří 10. místo.

SK Štětí – SK Aritma Praha

3:1(2:1)   11.kolo 12. hrané  9.10.2021

Za krásného slunečného počasí jsme ve 12. hraném kole přivítali Aritmu Praha. V posledních 4 kolech jsme získali 5 bodů, celkem jsme jich před tímto kolem měli 15 a s blížícím se koncem podzimu jsme měli v plánu přidat další, nejlépe všechny 3. Začali jsme také nebezpečným útokem po pravé straně a Jiřímu Vokounovi chyběl metr, aby na přihrávku Ondřeje Černého dosáhl. Naše rychle vstřelit vedoucí branku, ale vzaly brzy za své. V 6. minutě jsme špatným odkopem nabídli Aritmě bleskový přechod na naší polovinu, který pohotově po přihrávce Jana Štohanzla dokončil brankou na 1:0 Tomáš Kalina. Místo vedení jsme museli dotahovat. V 9. minutě jsme kopali první roh a o minutu později zkusil překvapit hostujícího gólmana Michal Obrtlík zpoza šestnáctky, ale přesnou mušku neměl.  V 15. minutě prošel po levé straně až před branku Jiří Vokoun, odražený míč se dostal k Muameru Mešičovi, který nemířil špatně, ale výborný zákrok brankáře vyrovnání nepřipustil. Dramatickou dvouminutovku odstartoval Jiří Vacek v minutě 20. Chtěl zahrát malou domů, ale provedl to tak nešťastně, že namazal Tomášovi Kalinovi, který zamířil na Václava Sailera. Ten ale vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a podržel nás nad vodou. A o to více, že hned z protiútoku se do nedovoleného presu 2 bránících hráčů na opačné straně hřiště dostal Rudolf Slanička a byla z toho penalta. Tu měl na starosti Jiří Vokoun a míč poslal na opačnou stranu branky, než se vydal brankář. 1:1 a začínalo se znova. Hosté kopali poměrně dost volných přímých kopu a po jednom z nich a hlavičce musel zasahovat Václav Sailer. Hostující lavičce zatrnulo ve 26. minutě. Tomáš Belák viděl velmi dobře nabíhajícího Jiřího Vokouna, ale těsně před ním míč odkopl Adam Novotný. Vyhráno ale Aritma ještě neměla. Míč mířil směrem na branku, ale pro hosty to dopadlo dobře. Míč skončil těsně vedle. Ve 27. minutě se chytal za hlavu po rohu Rudolf Slanička, když zcela sám 2 metry před brankou míč hlavou mezi 3 tyče neumístil. Do zakončení na opačné straně hřiště se dostal David Baran, ale střele chyběla větší přesnost. Skóre se měnilo ve 36. minutě. Jiří Vacek kopnul roh a Michal Obrtlík hlavou míč nasměroval za brankovou čáru. Z původního 0:1 jsme šli do vedení 2:1. Když už jsme se hráči pomalu chystali na přestávku a diváci na klobásu, tak jsme si moc nevšímali Jiřího Junka. Ještě štěstí, že trefil jen David Čadu. Druhý poločas začali hosté útokem po levé straně a míč před nabíhajícím Davidem Novotným musel odvracet na roh Lukáš Janovský. V 52. minutě už jsme se radovali z branky, když míč z volného přímého kopu poslal do vápna Jiří Vokoun a David Čada ho hlavou prodloužil do sítě. Asistentem rozhodčí byl ale odhalen v postavení mimo a výsledek se neměnilo. Hosté postupně zvyšovali svoji aktivitu směrem dopředu a hledali cestu k vyrovnání. Tutovka ale nepřicházela. I když? V 54. minutě zahrávali volný přímý kop z postavení, které lepší být nemohlo. Adam Novotný se standardkou dobře nenaložil a vysoko branku překopl.  V 73. minutě se hosté tlačili do koncovky, ale k míči se nedostali, i když kopali aspoň roh. Druhou velkou šanci po změně stran měla Aritma 15 minut před koncem a opět to byl volný přímý kop, který tentokrát zahrával Jiří Junek, ale výsledek byl stejný jako při první. Míč skončil vysoko nad brankou. V 77. minutě jsme se dostali do jedné z mála nadějných příležitostí. Jiří Vokoun si balón navedl na prostředek velkého vápna, ale střela moc přesná nebyla. To už se začal blížit konec a naděje na udržení jednobrankového vedení se zvyšovala. V 83. minutě zahrávala Aritma další volný přímý kop, který hlavou do bezpečí odvrátil David Mencl. 2 minuty před koncem zahrával roh opět Jiří Vacek a dostal za něj jedničku. Míč si před bránícím Janem Štohanzlem našel Rudolf Slanička a brankou na 3:1 definitivně rozhodl o našem vítězství. V nastaveném čase si každé z mužstev ještě koplo jeden volný přímý kop.  Jiří Neuman hlavou branku Aritmy netrefil a stejně tak dopadl Jiří Junek v dresu hostí.

V posledním domácím utkání jsme doma remizovali s Kladnem a před týdnem prohráli v Neratovicích 2:1.  Vítězství 3:1 nad Aritmou, která měla před zápasem o 2 body více, je pro nás velmi důležité a do zbývajících 3 podzimních zápasů nám dává chuť do dalších soubojů a určitý klid. Nezačali jsme dobře a už od 6. minuty prohrávali1:0. Ještě do poločasu se nám podařilo vývoj utkání otočit 2:1. Vyrovnání přišlo z penalty a ještě 10 minut před přestávkou se stačil hlavou na 2:1 prosadit ten nejzkušenější Michal Obrtlík. Po změně stran jsme vsadili spíše na obranu a branku Aritmy už mockrát neohrozili. Hosté měli sice míč více na svých kopačkách, ale šancí si až na 2 standardky také moc nevypracovali. Klid do našich řad přinesla až branku Rudolfa Slaničky po rohu minutu před koncem řádné hrací doby. Teď míříme za týden 16.9.2021 do Brandýsu n.L. a rozlučku s domácími diváky v letošním roce chystáme na sobotu 23. října, kdy do Štětí přijede Arsenal Česká Lípa.

Branky:  Jiří Vokoun 1 z penalty, Michal Obrtlík 1, Rudolf Slanička 1

Sestava:  Václav Sailer-David Čada, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, Jiří Vacek-Ondřej