Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Po 2 venkovních utkáních se mužstvo dospělých opět představilo doma. Velké drama v závěru s vítězným koncem a čtvrtou výhrou na domácím trávníku.

Po 2 venkovních utkáních se mužstvo dospělých opět představilo doma.  Velké drama v závěru s vítězným koncem a čtvrtou výhrou na domácím trávníku.

SK Štětí - FK Olympie Březová

2:1(0:0)   9. kolo   25.9.2021

Po 2 venkovních zápasech na hřišti soupeře v řadě, jsme doma přivítali třetí tým tabulky,   FK Olympii Březovou. V předchozích 2 kolech jsme získali bod za remízu ve Slaném bod a rozšířit 11 bodovou sbírku jsem chtěl rozšířit domácí výhrou nad dosavadním překvapením soutěže, ke svými výsledky v podzimní části Březová patří. Na našem trávníku začala také s chutí a v úvodních 15 minutách se hrálo hlavně na polovině Štětí. Hosté z toho ale vytěžili jen volný přímý kop, který velké starosti obraně domácích nezpůsobil. Po několikeré výměně míče na jeden dotek si za obranu Březové zaběhl David Čada a po kontaktu s bránícím hráčem branku netrefil, ale vybojoval roh.  Ve 14. minutě si pustil pusu na špacír Jiří Neuman a v rukách hlavního arbitra Pavla Štrincla  viděl žlutou kartu žlutou kartu. Ve 20. minutě svedl souboj Rudlof Slanička s Františkem Rusňákem a byl z toho roh soupeře. (20:50) Ve 21. minutě našel Jiří Vacek z volného přímého kopu na zadní tyči hlavu Tomáše Beláka, ale brankář Tomáš Martinec byl připraven a míč srazil na roh. (25:04) Pak jsme byli diváci svědky nepříjemného zranění, když na trávníku skončil Jiří Poupě a dokonce pro něj musela přijet záchranka. Půlhodinu hry zakončil střelou s téměř nulového úhlu Roman Body a pro Václava Sailera v naší v brance to těžká práce nebyla. O minutu později si dálnici ve Štětské obraně našel Daniel Dema a v rozhodujícím okamžiku ho míč neposlechl, jak měl a odkopávalo se od štětstké branky. Gólovou příležitost nachystalo i naše mužstvo o pár okamžiků později. David Čada, který dělal na pravé straně útoku hostující obraně velké starosti, obešel i gólmana, ale už se dostal do tak velkého střeleckého úhlů, že to chtělo i trocha toho štěstí, aby míč skončil za brankovou čárou. Poslední 5 minutovka první půle patřila našemu mužstvu. Nejprve zakončoval Ondřej Černý střelou opět z hodně těžkého úhlu. Brankář byl připraven. Na centr Davida Čady si naskočil Tomáš Belák ve 42. minutě, ale ani po jeho hlavičce míč neskončil, kde si přáli všichni štětští fanoušci. Pak jsme ještě kopali roh a volný přímý kop, ale ani tyto standardní situace ke gólu nevedly. Druhý poločas začal hráč hosté se známým jménem Dominik Hašek, ale hlavička jednoho z našich obránců nebezpečí odvrátila. Skoré se poprvé měnilo v 59. minutě. Matěj Kravar si řekl proč to nezkusit z dálky. Opřel se do míče z dobrých 25 metrů a ten se zastavil až ve štětské brance. V 64. minutě fauloval Patrik Škoda a šanci volného přímého kopu dosatl Pavel veselý. Vzal to na sebe, ale Václav Sjeho úmysl přímo vystřelit zlikvidoval za cenu rohu. To už běžela 2. polovina 2. poločasu, když se po levé straně jako štír protáhl Davoid Mencl, ale centr z jeho kopačky byla spíše raketa než přesná přihrávka. Volný přímý kop v 71. minutě zahrával Muamer Mešič, ale byla z toho střela sražená na roh. To už se pomalu se začínala blížit poslední čtvrthodinka utkání, když zakřičel Jiří Vacek na Jiřího Neumana „pusť!, ale střela, která by znamenala vyrovnání, z toho nebyla. Vyrovnat se nám podařilo konečně 8 minut před koncem. Tomáš Belák poslal po centru Muamera Mešiče hlavou míč před branku, kde už se zdálo, že ho má brankář pod kontrolou, ale střídající Lukáš Janovský byl rychlejší a srovnal na 1:1. Situace vyvolala hodně diskuzí, zda už měl či neměl brankář míč ve své moci. Chtěli jsme ale ještě více než jen vyrovnání a odměmě jsme byli brankou3 minuty před koncem. David Mencl poslal balón na nabíhajícího Jiřího Neumana a obrat v utkání byl dokonán. 2:1 a hosté začali spěchat. Kopali volný přímý, hráli se i  3 minuty nastavení, ale vítězství 2:1 jsme udrželi až do konce.

Těžké utkání, které mělo rozuzlení až v úplném závěru. Hosté jako 3. tým tabulky přijeli do Štětí dobře připraveni a naše mužstvo v úvodu zápasu do velkých brankových příležitostí nepouštěli. Vypracovali jsme si sice několik nadějných šancí, ale důrazná koncovka z toho nebyla. Když se pak hostům brankou Matěje Kravara v 59. minutě podařilo dostat do vedení, tak to s námi dobře nevypadalo. Marně jsme hledali cestu aspoň k vyrovnání. S blížící koncem jsme ale zvyšovali obrátky a v minutě 82. nastartovali obrat. Josef Jarolím poslal na hřiště Lukáše Janovského a ten se mu odměnil vyrovnávací brankou na 1:1. Chtěli jsme ale víc a 3 minuty před koncem řádné hrací doby jsme se také dočkali. David Mencl vyzval ke skórování Jiřího Neumana a ten neodmítl. Vítězství 2:1 a 3 body v tabiulce jsou hodně důležité. Za 3 dny nás čeká další domácí utkání, kdy se v den státního svátku utkáme v předehrávce 15. kola v 10:15 s týmen SK Kladno.

Branky: Lukáš Janovský, Jiří Neuman

Sestava: Václav Sailer-David Čada, Michal Obrtlík, Rudolf Slanička, Jiří Vacek-Tomáš Belák

(90. Pavel Fary), Ondřej Černý (61. Petr Kovařík), Muamer Mešič, Patrik Škoda (71.