23. kolo, Dnes 10:15

Mužstvo dospělých přivezlo druhý bod ze hřiště soupeře, i když po 1. poločase jsme si ve Slaném brousili zuby na všechny 3.

SK Slaný – SK Štětí

1:1(0:1)    7.kolo   11.9.2021

Před 7.  kolem po poslední výhře před týdnem doma proti Lounům 2:0 jsme stáli před 2 skutečnosti,  které jsme letos ještě neokusili. K dispozici nebyl nejlepší střelec týmu Jiří Vokoun, který odjel reprezentovat na futsalové mistrovství světa, a druhou nepříjemností bylo, že nás potkala zranění a nemoci. Dle dostupných informací na tom byl soupeř podobně. Začali jsme lépe a domácí jsme naší polovinu ař tak moc nepouštěli. Až teda na 7. minuty, když zahráli volný přímý kop, ale centr Marka Vašáka nebezpečný nebyl. Útoky našeho týmu byly mnohem nebezpečnější a vrcholily v 11. minutě střelou Miroslava Müller, která směřovala doprostřed branky. V 15. minutě si stejný hráč dokázal místo ke střele najít znova. Ozvala se tyčka a odražený míč poslal do branky Patrik Škoda. Na naše vedení 1:0 odpovědělo Slaný volným přímým kopem a rohem Jana Maroušek, který byl zakončen střelou 2 metry nad branku.  To bylo ze strany domácích v prvním poločase všechno. Přebrali jsme úlohu řídícího  a snažili se náskok navýšit. Ve 28. minutě jsme kopali první roh, ale Muamer Mešiš volného spoluhráče nenašel. Ve 31. minutě utekl po pravé straně Tomáš Belák, ale najít nabíhající spoluhráče už nedokázal. Ve 35. minutě si na míč z volného přímého kopu naskočil Rudolf Slanička, ale hlavou usměrnit do sítě už nedokázal. Ve stejné minutě se za hlavu chytal Muamer Mešič. Míč mu na nohu nesedl a z brankové pozice skončila střela vedle. Vypracovali jsme si i několik dalších přečíslení, které jsme nedokázali dotáhnout až do konce. V tom rozhodujícím momentu chyběla finální přihrávka a teda i koncovka. K úspěchu nevedl ani roh ve 44. minutě.  Nyní se nabízí napsat, jen abychom ve 2. poločase nelitovali, protože neuběhlo ani 30 vteřin 2. půle, když domácí vyrovnali na 1:1, i když to zase až tak domácí nebyli. Po centru na zadní tyč vrátil míč před branku jeden z hráčů domácích a Rudolf Slanička ve snaze odvrátit hrozící nebezpečí ho trefil tak nešťastně, že málem přetrhl síť vlastní branky. Brzy jsme se mohli vrátit k vedení. V 50. minutě si hezkou kličku udělal Miroslav Müller, ale radost po střele mu překazil zákrok Michala Sedláka v brance. V 59. minutě jsme byli znova v dobré šanci, ale střídající Jiří Neuman se po rychlém přesunu před branku soupeře do listiny střelců nedostal. V 65. minutě jsme odvraceli volný přímý kop domácích, který skončil za brankou. Největší brankovou příležitost ve 2. poločase si domácí přichystali na 72. minutu. Branka Štětí se ocitla v těžké palbě. Míč se odrážel od obránců po střelách domácích v jednom momentu jeden za druhým a odkopnout do bezpečí se nám ho povedlo snad až na potřetí. V 82. minutě to bylo zase naše mužstvo, které mohlo strhnout vedení na vlastní stranu. Pak jsme ještě zahrávali roh v 87. minutě, ale skončil ofsajdem Muamera Mešiče. Pak jsme se ještě strachovali minutu před koncem  po volném přímém kopu domácích, který ale naštěstí skončil jen rohem. Pak už se ozvala píšťalka rozhodčího Michala Milnera a zápas skončil remízou 1:1.

Po 1. poločase jsme si brousili zuby na 3 body. V prvních 45 minutách se nabízelo mnoho příležitostí, které kdyby se využili, tak jsme do kabin nemuseli odcházet jen s jednobrankovým vedením. Několikrát jsme na branku soupeře postupovali v přečíslení ať už 5 na 3 nebo 4 na 2, ale  dotáhnout až do konce se nám to nepovedlo, až na branku v 15. minutě, ani jednou. Když jsme pak 30 vteřin po začátku 2. poločasu inkasovali branku na 1:1, tak se z utkání stalo velké drama. I po změně stran jsme byli nebezpečnější než domácí, ale koncovka byla nulová. Čtyřgólový Jiří Vokoun chyběl.  Za týden hrajeme opět venku. 18. 9. 2021 jedeme do Chomutova, odkud  v posledních letech body vozíme. Stojíme však před úkolem s ohledem na již zmiňovaná zranění připravit se co nejlépe a pokusit se získat další body na hřišti soupeře.

Sestava: Michal Vondrka-David Čada, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, David Mencl-Tomáš