23. kolo, So 20.04 10:15

2 branky Jiřího Vokouna vedly ke třeí výhře mužstva dospělých na domácím trávníku v letošním ročníku divizní soutěže. výhře

SK Štětí –FK SEKO Louny

2:0(1:0)    4.9.2021  6. kolo divize

Louny v dosavadním průběhu soutěže prohráli jen v úvodním kole v Českém Brodě a v minulém zápase doma přestříleli zatím překvapení podzimu Slaný 4:0. I na našem hřišti začali s chutí a pouštěli se do odvážných útoků. V 10. minutě směřoval centr před branku, kde raději odvracel míč na roh pro Louny Muamer Mešič.  Ve 13. minutě zaběhl za obranu hostů Patrik Škoda a škoda, že se ocitl v postavení mimo hru. V 17.  minutě fauloval Rudolf Slanička a hosté zahrávali volný přímý kop zprava. Místo ohrožení branky, ale ve vápně faulovali jednoho z domácích a rozhodčí jejich snahu o vedoucí branku zastavil.  Z dálky vyzkoušel připravenost hostujícího gólmana Marek Polák, ale chtělo to více mířit k tyči, protože takhle Jakub Pokorný vyrazil míč do bezpečí. Hosté byli v první půl hodince aktivnější než naše mužstvo a vypracovali si nepřeberné množství rohových kopů. Žádný z nich ale k šanci nevedl. Václav Sailer v brance stál na svém místě nebo jsme míč většinou hlavou odvrátili mimo pokutového území. To už na ukazateli skóre svítila 25. minutu, když se po našem zaváhání ve středu hřiště řítil jeden z útočníků z Loun. Místo samostatného úniku ale raději zpomalil a hledal spolupráce, což nás asi zachránilo od pohromy. Hosté i nadále kopali rohy a i hlavička ve 28. minutě zaváněla brankou v naší síti. Udeřit se našemu týmu podařilo po půlhodině hry. Po pěkné výměně míče a kombinační akci se balón dostal až na kopačky Jiřího Vokouna, ale s  jeho střelou si brankář zázračně poradil za cenu rohového kopu. Jirka se rychle oklepal a  za 3 minuty utekl všemu, co stálo v cestě včetně brankáře, a do opuštěné branky zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. Ve zbytku prvního poločasu se hosté ještě snažili srovnat skóre. Kopali 2 volné přímé kopy, ale žádný z nich nebyl takový, aby mohli slavit. Do druhé poločasu vystřídal David Mencl Ondřeje Černého a ve 47. minutě musel nebezpečný útok Loun Zastavovat za cenu žluté karty Michal Obrtlík. Hosté byli nadále aktivnější a zbytek zápasu sliboval ještě hodně dramatických momentů. Kromě rohů a volných přímých kopů, které příliš nebezpečné nebyly, si ale Louny žádnou větší brankovou příležitost nevypracovaly. V našem podání  to bylo podobné a tak snad jen snaha Jiřího Vokouna v 67. minutě poslat míč do sítě, po které to skončilo rohem, stojí za zmínku. Největší příležitost na vyrovnání měli hosté v 72. minutě. Střelu z výborného střeleckého postavení vyrazil Václav Sailer v brance na roh a i po něm jsme se ubránili. Slibně vypadal útok hostů i 8 minut před koncem, ale nadvakrát se míči do cesty postavili štětští obránci a naše konto zůstalo čisté. Na šanci zakončenou brankou jsme si počkali do 85. minuty. Střídající Tomáš Belák pronikl do pokutové ho území, přihrál Jiřímu Vokounovi na druhou branku a bylo to 2:0. Hosté pak ještě zahrávali volný přímý kop z 18 metrů, ale trefili jen dobře postavenou zeď.  Třetí domácí výhra v letošním ročníku a bod z Mostu znamená 10 bodů a postavení v horní polovině tabulky. Nyní hrajeme 2x venku. 11. 9. 2021 v 16:00 ve Slaném a 18. 9. 2021 v 10:30 v Chomutově.

Vyrovnané utkání, ve kterém bylo naše mužstvo tím šťastnějším. Prvních 30 minut byli hosté aktivnější, vypracovali si převahu, ale k brance to nevedlo. Naopak to byl Jiřího Vokoun, kterého nedokázal nikdo zastavit a ve 33. minutě jsme šli do vedení 1:0. Po změně stran bylo utkání hodně dlouho otevřené, ale ani ve 2. části až na 2 větší možnosti Louny žádnou velkou šanci neměly. Rozhodnutí přišlo 5 minut před koncem po úniku Tomáše Beláka a druhé brance Jiřího Vokouna. Fotbal to moc pohledný nebyl a jak řekl po zápas kapitán Štětí Michal Obrtlík „Ukopali jsme to“.

Branky: Jiří Vokoun 2

Sestava: Václa Sailer-David Čada,MichalObrtlík, Rudolf Slanička, Lukáš Janovský-Michal