Porazil nás Jindřich Novotný. Devatenáctiletý mladík, autor 3 branek. Soupeře jsme si nechali utéct v 1. poločase.

Porazil nás Jindřich Novotný. Devatenáctiletý mladík, autor  3 branek. Soupeře jsme si nechali utéct v 1. poločase.

FK Meteor Praha VIII – SK Štětí

4:1(2:0)   29.8.2021   5. kolo

Ukončit smutnou sérii porážek na hřišti Meteoru posledních let v divizní soutěži jsme chtěli ukončit poslední srpnovou neděli. Kádr byl kompletní, žádná zranění a dobrá forma z posledního domácího zápasu proti Ostrovu, který jsme přestříleli 6:2. V úvodu utkání si obě mužstva vyzkoušela rohové kopy,  ale vždy to skončilo, jako lahůdka pro brankáře. V 6. minutě už to pro nás před brankou domácích vypadalo mnohem nadějněji, ale kopnout do míče se ani jednomu z našich hráčů v dobré pozici pořádně nepodařilo. V 17.  minutě byl nepříjemně faulován Jakub Janovský a nakonec museli hřiště opustit. V 19. minutě zkoušel míč kopem přes hlavu trefit Tomáš Belák, ale vyšel naprázdno. Krizové chvilky jsme prožili ve 22. minutě. Na hranici velkého vápna jsme nedokázali pokrýt Jindřicha Novotného, který si šikovně našel prostor k zakončení a střelou k pravé tyči zajistil domácím vedení 2:0. Ve 32. minutě se po osobním souboji objevila na obličeji Michala Obrtlíka krev a musel být ošetřován mimo hřiště. Ve 38. minutě byl do obličeje Jindřichem Novotným zasažen Rudolf Slanička a vyfasoval žlutou kartu. Touž se ale blížil konec poločasu, když měli domácí výhodu volného přímého kopu. Odražený míč se dostal k Vojtěchu Kostkovi, který dostal ke zpracování míče mnohem více času a místa než bylo zdrávo. Míč nakonec proletěl skrze hradbu těl a pod rukavicemi Václava Sailera došel až do sítě. Do kabin jsme odcházeli s dvoubrankovým mankem. Do druhého poločasu jsme vyběhli se dvěma změnami v sestavě a od původního hvizdu jsme se do soupeře pustili a chtěli obrátit nepříznivý vývoj utkání.  V 50. minutě se do míče opřel Marek Polák, ale branku vysoko přestřelil. Domácí si na šanci počkali do 54. minuty. Jindřich Novotný proklouzl mezi 2 obránci a naštěstí pro nás branku minul, i když se Meteor dožadoval penalty. Odměnou za zlepšený výkon ve 2. poločase byla branka na 1:2 v 58. minutě. Jiří Vacek v ten správný moment poslal do úniku číhajícího Jiřího Vokouna a rázem jsme  se vrátili do boje o mistrovské body. Vstřelená branka nás ještě více nakopla k větší aktivitě a snaze vyrovnat.   V 63. minutě neprostřelil v dobré střelecké pozici hradbu těl před sebou Marek Polák. V 66. minutě Jiří Vacek stejně jako při naší první brance vyzval k úniku Jiřího Vokouna. Štěstěna nás ale bohužel opustila. Jirka trefil břevno. Vyrovnání viselo i nadále na vlásku. Byl to opět Jiří Vokoun kdo hned 2x za sebou střílel z hranice šestnáctky. Jednou vedle a podruhé musel ukázat své umění Michal Toma v brance. Srovnání skóre stále nepřicházelo a pak přišla 83. minuta, kdy jsme stále věřili ve vyrovnání. Ve středu hřiště přišel o míč Marek Polák, dožadoval se při tom faulu, ale rozhodčí nechal pokračovat a       do naší nekonsolidované obrany se vrhli domácí. Na konci akce byl Jindřich Novotný a prohrávali jsme 3:1.  Rázem bylo všechno jinak a ještě 4 minuty před koncem jsme kapitulovali počtvrté, kdy střed naší obrany zůstal otevřený a Jindřich Novotný pečetil výhru Meteoru 4:1 svojí třetí brankou. 2 minuty před koncem chtěl ještě korigovat výsledek Ondřej Černý, ale střelu levačkou zlikvidoval brankář.

Před utkáním bylo z kabiny slyšet, že si na dobrý výsledek věříme, ale hra v 1. poločase tomu neodpovídala. Nevypracovali jsme žádnou velkou šanci, ve středu hřiště vázla rozehrávka a nechali si vnutit hru soupeře, který nám v první pětačtyřiceti minutovce vystavil 2 tresty. Ve 22. minutě  resp. 43. minutě. Po změně stran se obraz hry změnil a při troše štěstí a vzpomínce na břevno Jiřího Vokouna, jsme mohli získat aspoň bod. Šance jsme měli, ale bohužel koncovka byla naší největší slabinou. Ukončit nepříznivou sérii bez bodů ze hřiště Meteoru se nám přerušit nepodařilo a tak nezbývá než říci „Příště“. Před tím nás ale čekají další zápasy o mistrovské body a tím prvním je v sobotu 4. září utkání proti FK SEKO Louny s výkopem v 10:15.

Branky: Jiří Vokoun

Sestava: Václav Sailer-David Čada, Michal Obrtlík, Rudolf Slanička, Jiří Vacek-Jakub