23. kolo, Dnes 10:15

Soupeř z Litoměřic 2x vyrovnal a mužstvo dospělých rozhodlo v přátelském zápase o svém vítězství až v závěru.

SK Štětí – FK Litoměřicko

4:2(2:1) 24. 7. 2021  přátelský zápas

Generálkou na nový ročník divizní soutěže, kterou zahajujeme za týden venku proti FK Baníku Most-Souš, bylo utkání proti okresnímu rivalovi hrajícímu Ústecký přebor. K dispozici jsme neměli některé klíčové hráče, jak na hrotu útoku, tak i v obraně, ale i tak nás bylo hodně a trenéři měli z čeho vybírat. První vážnou příležitost, kterou stojí zato zaznamenat, se odehrála před naší brankou po rohu v 7. minutě, kdy se u zadní tyče objevil nikým nehlídán a nepozorován hráč Litoměřicka a štěstí pro nás, že přesnou mušku neměl a branku minul. Hned o minutu později hostující gólman Václav Mikoláš míč nerozehrál podle vlastních představ, Jiří Vokoun toho ještě nevyužil, ale odražený míč se dostal k Muameru Mešičovi, který ho i s pomocí teče hostujícího hráče za záda brankáře na 1:0 dostal. V dalších minutách jsme měli několik příležitostí náskok ještě navýšit. Protlačit míč do sítě po nepřehledné situaci se snažil ve 13. minutě Jiří Vokoun, ale nic toho nebylo. Opuštěná branka se nabídla Tomáši Belákovi, ale dostal se do velmi těžkého střeleckého úhlu a cíl minul. Z volného přímého kopu to zkoušel v 18. minutě Jiří Vokoun, ale našel jen připraveného brankáře. Sérii neproměněných příležitostí jsme zakončili ve 26. minutě. Po centru Tomáše Beláka podrobil zkoušce hostujícího brankáře David Mencl s výsledkem jednička pro brankáře. Šanci dostalo i Litoměřicko a to ji hned využilo. Po centru z volného přímého kopu jsme si nepohlídali Tomáše Matějku, který ve 28. minutě srovnal na 1:1. Než se však soupeř stačil doradovat, tak už zase prohrával. Hned po rozehrávce zatáhl míč po pravé straně Jakub Janovský, před brankou našel nabíhajícího Ondřeje Černého a vedli jsme 2:1. Druhý poločas začali lépe hosté, ale svoji šanci v 50. minutě nevyužili. Hezké střele Marka Poláka, kterou brankář Litoměřicka vyrazil, tleskali diváci v 55. minutě. Pak se zase v dobré střelecké příležitosti ocitli hosté, ale zakončovatel trefil jen vlastního hráče. Po hodině hry se v obrovské šanci ocitl Jiří Neuman, ale levou nohou, která je jeho slabší, branku vysoko přestřelil. Lépe se svojí příležitostí o minutu později naložili hosté. Rychlý útok střelou do prázdné branky na 2:2 zakončil David Šraga. Do konce zbývala necelá půlhodina a času dostat vedení na naši stranu bylo ještě dostat. Kopali jsme spoustu volných přímých kopů zleva, zprava, ale žádný k úspěchu nevedl. To už zápas směřoval k remíze, když v 86. minutě pronikl do pokutového území Litoměřicka David Čada, kde ho k zemi poslal Matěj Vrzák. Hlavní rozhodčí po chvilce váhání ukázal na značku pokutového   kopu. I když se to hostům moc nelíbilo, tak po penaltě zahrávané Muemerem Mešičem prohrávali 3:2.  V 88. minutě do otevřené obrany zaútočil Jiří Vokoun, nejprve obešel brankáře, pak ještě vracejícího se obránce a za aplausu diváků zvýšil na 4:2. Mohlo být ještě lépe. V 89. minutě zívala úplně prázdné branka na Jakuba Píchu, ale míč mu tak nějak divně před nohou odskočil a 5:2 to nebylo. Když jsme pak ještě v 1. minutě nastavení hlavou jen těsně minuli branku Litoměřicka, tak zápas skončil 4:2.

Po většinu zápasu jsme měli míč na vlastních kopačkách. Hosté trpělivě v bloku bránili a taktika jim také dlouho vycházela. Téměř až do konce zápasu,  který nakonec rozhodl. Měli jsme stálou převahu, vypracovali si šance, ale chyběl větší klid a rozvaha v zakončení. Vedení jsme na svou stranu strhli až v samotném závěru, kdy jsme měli i další obrovské možnosti skórovat. Za týden 31. 7. 2021 nejedeme k 1. kolu divizní soutěže na hřiště jednoho  z favoritů nového ročníku do Mostu, jako favorit, ale určitě budeme bojovat a pokusíme se překvapit.

Branky: Muamer Mešič 2 (1 z penalty), Ondřej Černý 1, Jiří Vokoun 1

Sestava: Václav Sailer (46. Michal Vondrka)-David Čada, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský,