Do vedení jsme se dostali v závěru zápasu, ale na vítězství to nestačilo.

1:1 (0:0)    17. 7. 2021  přípravný zápas

Sestava: Václav Sailer-Tomáš Belák (46. Petr Kovařík), Michal Obrtlík (75. Pavel Fary,

Janovský, Marek Polák (46. Jakub Pícha), Muamer Mešič (46. AdamBrůža),

Ondřej Černý (46. Jiří Vacek) David Čada-Miroslav Müller (46. Jiří Neuman)

Připraveni: Michal Vondrka

Trenér: Josef Jarolím

Začátek divizní soutěže se pomalu blíží a v sobotu 17. července nás čekal předposlední přípravný zápas. V nohách jsme měli středeční zápas v Hradci Králové proti nováčkovi 1. ligy domácímu FC s prohrou 6:1. Na odpočinek moc času nezbylo a už nás čekal další soupeř, kterým byla rezerva pražské Admiry. Účastník Pražského přeboru, kde mu v uplynulém ročníku po předčasném ukončení soutěže patřilo 1. místo. Trenéři měli  dostatečný počet hráčů a síly mohli rozvrhnout pomalu na 2 jedenáctky. Nepříjemností bylo, že z důvodu zranění nemohl nastoupit Jiří Vokoun.

Hosté zahájili nebojácně a hned v 1. minutě před štětskou brankou zazlobili. Rozvlnit síť hned v úvodu chtělo i naše mužstvo, ale Miroslav Müller ani Marek Polák hradbu těl před sebou neprostřelili. V 7. minutě jsme zkusili pálit k bližší tyči, ale ani v tomto případě nám růže nekvetly. Hosté se nezakopali na svou polovinu a v první čtvrthodince  stihli několikrát nebezpečně zaútočit. Z naší levé strany kopali volný přímý kop, ale centr byl až moc dlouhý. Bleskovou akce s pohotovým zakončením v 13. minutě likvidoval Václav Sailer. Vrcholilo to únikem Filipa Horváta a jen díky luxusnímu zákroku Václava Sailera se výsledek neměnil. V polovině poločasu nadějný volný přímý kop rozehrál Marek Polák, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal. Na opačné straně hřiště napnul nervy diváků nepřesnou rozehrávkou Václav Sailer a Rudolf Slanička zachraňoval jen za cenu faulu. Střela Filipa Horváta z volného přímého kopu skončila vysoko nad brankou. Nepříjemností ve 26. minutě bylo zranění Rudolfa Slaničky, kterého nahradil Lukáš Janovský. Penalty jsme se dožadovali po pádu Jakuba Janovského ve vápně Admiry, ale rozhodčí byl jiného názoru. Za zmínku v 1. poločase stojí ještě pokus Marka Poláka z volného přímého kopu, při kterém se hostující brankář Jan Šrámek musel hodně natahovat, aby míč vytěsnil na roh. Do 2. poločasu jsme nastoupili s velkými změnami v sestavě a začalo se ve svižném tempu. Útoky se střídaly na obou stranách a jediné co chybělo, byly branky. Ty nepadaly ani v dalším průběhu zápasu, i když střela Jakuba Janovského z pohotové otočky lízala tyč z venku. Průvan v obraně hostů dělaly volné přímé kopy Jakuba Píchy, ale gól stále nepřicházel. Příliš nebezpečná nebyla ani střela Adama Brůži z velké dálky v 68. minutě.  Bez branek však utkání neskončilo. Běžela 72. minuta, když si do ulice na přihrávku Petra Kovaříka zaběhl Jakub Pícha a přes padajícího brankáře dostal naše mužstvo svojí slabší pravou nohou do vedení 1:0. Udržovali jsme si i nadále územní převahu, kopali i hodně volných přímých kopů a rohů. Chyběla však větší agresivita a důraz v zakončení. Správný prostor ke střele si nikdo nenašel a tak v poslední minutě přišel trest. Admira zahrávala roh, po kterém se k hlavičce dostal v uvozovkách největší hráč na hřišti Valentin Nikolenko a srovnal na konečných 1:1.

Herně se nám v utkání moc nedařilo. Střel na branku soupeře za celých 90 minut bylo jako šafránu. Příležitost zahrát si v tomto utkání dostalo 19 hráčů a výkon z Hradce nezopakovali. Soupeře je třeba pochválit. Mladý tým svým výkonem ukázal, že jeho prvenstvím v Pražském přeboru v loňském ročníku nebylo náhodné. Letní příprava pokračuje a v sobotu 24. 7. 2021 nás čeká doma generálka na 1. mistrovské utkání v Mostě 31. 8. 2021 pro FK Litoměřicku s výkopem v 18:00.