Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Prohrávali jsme 3:0, vyrovnali jsme na 3:3 a prohráli 6:3. Poslední 3 branky jsme inkasovali v závěrečných 18 minutách.

TJ Sokol Libiš – SK Štětí

6:3(3:2)  19. 6. 2021 přátelské utkání

Čtvrtý přátelský zápas po koronavirové přestávce jsme odehráli na hřišti divizní Libiše. Předchozí 3 prokázali dobrou formu a potvrdit jsme to chtěli i na horké půdě blízko Neratovic. Na lavičce jsme měli připravené 3 hráče. Ostatní jsou na dovolených nebo řeší zdravotní problémy. K nim přibyl v 10. minutě tohoto utkání i brankář Michal Vondrka, který odstoupil pro poranění nohy.  Naopak poprvé vyběhli k zápasu Marek Polák a Lukáš Vávra. Jeho začátek ale optimistický nebyl. Už v 1. minutě zůstal na 2 hráče Libiše jenom jeden obránce a míč jsme museli lovit ze sítě. V 16. minutě, to už nebyl v brance zmiňovaný Michal Vondrka, jsme marně zvedali ruce a křičeli ofsajd. Hra pokračovala a skončilo to gólem na 2:0 pro domácí. První slibnou možnost jsme si připravili až ve 22. minutě, ale hlavičce Miroslava Müllera po centru Jiřího Vokouna chybělo více přesnosti. Velkou příležitost navýšit náskok dostali domácí ve 28. minutě po velkých zmatcích v naší obraně, ale nakonec z toho byl jen roh. Po půlhodině jsme ale stejně inkasovali. Dva hráči zůstali za naší obranou, domníváme se, že v jasném postavení mimo hru, ale domněnky jsou jedna věc a praporek asistenta druhá.    Ten zůstal dole a prohrávali jsme už 3:0. Z potápějící lodi jsme se dostali velmi rychle. Ve 32. minutě dostal míč ke střele zpoza šestnáctky přichystán Jiří Vokoun a podařilo se mu snížit na 1:3. Za další minutu to byl stejný hráč, kterého poslal do uličky Muamer Mešič. Jirka obešel brankáře a střelou do prázdné  branky snížil na 2:3. Na závěr 2. půle měli domácí k dispozici ještě 2 volné přímé kopy, ale ani v jednom případě se branky nedočkali. První odvrátil do bezpečí Miroslav Müller a při tom druhém se postavila proti zeď štětských hráčů. Druhý poločas aspoň teda jeho 25 minut patřilo našemu týmu. Velkou příležitost srovnat skóre měl Miroslav Müller, ale dnes mu to tam z hlavy, jako teď ve 49. minutě,  nepadalo. V 50. minutě jsme kopali 2 rohy za sebou, za další minutu utekl všem Jiří Vokoun a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se nám podaří vyrovnat. Šance přibývaly.  Miroslav Müller se dostal za obranu, ale míč ideálně netrefil. Muamer Mešič tlačil míč ke vzdálenější tyči i očima, ale ten skončil těsně vedle levé tyče. Když jsme si nedokázali poradit sami, tam nám pomohl domácí brankář, který při výběhu z branky ztratil stabilitu, upadl a toho využil Jakub Pícha, který se zmocnil míče a do prázdně branky vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že máme našlápnuto k dokonalému obratu v zápase.  Dění na hřišti ve zbývajících minutách bylo ale jiné. V 72. minutě podběhl roh Václav Sailer a domácí šli do vedení 4:3. Naděje aspoň na remízu byla utlumena v 80. minutě. Rychlou akci soupeře jsme nedokázali ve středu hřiště přerušit a skončilo to brankou na 5:3 pro domácí. Když se minutu před závěrečným hvizdem neujala hlavička Miroslava Müllera a  při následující akci si s naší obranou pohrál hráč Libiše a upravil na konečných 6:3, tak se urodila možná až příliš krutá porážka.

První prohra po 3 výhrách. Libiš jsme si nechali do 30. minuty utéct o 3 branky, a když se nám v 65. minutě podařilo vyrovnat na 3:3 a měli dokonce našlápnuto na výhru, tak jsme začali hořet v obranné činnosti, která už začínala na polovině soupeře nepřesnou rozehrávkou. Domácí mladící vyráželi do  rozhozené obrany a trestali. Je to příprava a jak se říká, o výsledky až tak nejde a utkání má spíše ukázat, kde se zlepšit a na co se v tréninkové činnosti soustředit. V dalších 2 víkendech máme  volno a další přátelské utkání nás čeká doma ve středu 7. 7.2021 od 17:30 proti třetiligovému Vyšehradu.

Branky: Jiří Vokoun 2, Jakub Pícha 1

Sestava: Michal Vondrka(10. Václav Sailer)-Petr Kovařík, Michal Obrtlík, Jiří Vacek, David Čada-Tomáš