26. kolo, Ne 12.05 17:00

6 střelců se zasloužilo o výhru mužstva dospělých v Bílině

FK Bílina – SK Štětí

1:7(0:2)   6. 6. 2021  přátelské utkání

Ani ne po 48 hodinách nastupovalo mužstvo dospělých k dalšímu přípravnému zápasu. Čekal je podle zařazení do soutěže slabší soupeř, účastník I. A Třídy Ústeckého přeboru FK Bílina. Chtěli jsme navázat na dobrý páteční výkon proti Teplickému dorostu a hned po zahájení jsme se přestěhovali na polovinu soupeře. V prvních 15 minutách jsme domácí zmáčkli a vypracovali si 3 velké šance, které volaly po gólu.          Volný přímý kop v 5.  minutě po faulu na Davida Čadu ještě velké nebezpečí pro domácí neznamenal, ale výměna míče mezi Davidem Menclem a Miroslav Müller už byla parádní. Druhý jmenovaný trefil pravou tyčku, která zvoní ještě teď. V 11.  minutě se do vápna soupeře protlačil David Čada a střela, která byla i lehce tečována se zastavila na tyči. No, a do třetice to byl Miroslav Müller, který se ocitl sám před brankářem, který skvělým zákrokem míč za svá záda nepustil.  Když se to nepodařilo zblízka, tak si postavil ve 26. minutě míč k exekuci volného přímého kopu Rudolf Slanička a z dobrých 25 metrů nachytal domácího brankáře na švestkách, když uklidil míč k jeho pravé tyči na1:0. Další velkou možnost měl Muamer Mešič ve 33. minutě. Prošel až před brankáře, ale trefil jen prostředek branky, kde stál gólman. Dočkali jsme se ve 35.minutě, když už se konečně trefil Miroslav Müller, který zakončil svojí slabší levou nohou na 2:0. Jedinou větší šanci dostat se před naši branku měla Bílina v 1. poločase při volném přímém kopu v 43. minutě, ale míč do bezpečí dostala hlavička Davida Mencla.  Úplný závěr 1. půle patřil Jiřímu Vokounovi. Prošel z vlastní poloviny až před branku Bíliny, kde předložil nabídku Muameru Mešičovi, ale tak jako spousta dalších brankových možností v 1. poločase to gólem neskončilo. Krásnou branku viděli diváci hned po změně stran. Muamer Mešič se vymotal z klubka těl hráčů Bíliny a nádhernou střelou vymetl pavučinu mezi spojnicí tyče a břevna. Vedení 3:0 jsme ale dlouho nedrželi. Hned po rozehrávce ze středu hřiště utekl domácí útočník a pohotově snížil na 1:3. Obraz hry to ale moc nezměnilo a herní převaha našeho týmu pokračovala. Před brankou Bíliny to bouřilo po trestném volném přímém kopu v 56. minutě, ale brankou to nakonec neskončilo. V 59. minutě nabídl gól Miroslavu Müllerovi Jiří Vokoun. Brankář domácích míč vyrazil nohama. V 63. minutě se branky dočkal Jiří Vokoun. Na hranici šestnáctky si našel místo k zakončení a upravil na 4:1. Krásnou individuální šanci předvedl Miroslav Müller v 72. minutě. Prošel z vlastní poloviny přes 3 obránce a jeho střela skončila na tyči. Akce si zasloužila branku. Na 5:1 se skóre měnilo v 76. minutě. Zasloužil se o to Jiří Vokoun, který přihrál před prázdnou branku Jakubovi Píchovi a bylo hotovo. Podobný průnik do vápna jako při předcházející brance předvedl Jiří Vokoun v 81. minutě a těžil z toho gólem na 6:1 Petr Kovařík. Poslední branku zápasu viděli diváci 3 minuty před koncem. Opět Jiří Vokoun po samostatném úniku obešel brankáře a tentokrát už nebylo komu přihrávat a stanovil konečný výsledek 7:1.

Pohodový zápas, který jsme okořenili 7 brankami. Domácí si moc možností ke vstřelení branky nepřipravili a tu jedinou šanci co měli využili. To se ale  o nás říci nedá, protože těch gólovek, co jsme zahodili, bylo hodně. Nemění to ale nic na věci, že jsme podali solidní výkon a vysokou výhru jsme potvrdili v závěrečné čtvrthodince 3 brankami. Za týden v sobotu  12. června přijede do Štětí FK Turnov. Výkop přátelského utkání je v 10:30.

Branky: Jiří Vokoun 2, Rudolf Slanička 1, Miroslav Müller 1, Muamer Mešič 1, Petr Kovařík 1,

Jakub Pícha 1

Sestava: Michal Vondrka- Petr Kovařík, Michal Obrtlík, Jiří vacek, Lukáš Janovský-David