FK Lounky Chodouny, z...5

B tým dospělých má za sebou druhý přátelák

TJ Slavoj Dubá – SK Štětí B

6:2(3:0)  29.5.2021  přátelské utkání

Ke 2. přátelskému zápasu po uvolnění koronavirových opatřeních vyjelo B mužstvo dospělých do sousedního Českolipského okresu na hřiště účastníka okresního přeboru Slavoje Dubá. Sestava nabyla tak nabitá jako před týdnem  ve Střížovicích. Trenér Pavel Minárik měl dispozici pouze 11 borců, ale ani to neměnilo nic na věci, že se jedeme poprat o dobrý výsledek. Dění na hřišti ale vypadalo trochu jinak. Už v 8. minutě jsme se dopustili nedovoleného hraní rukou ve vlastním pokutovém území a Duba šla z penalty do vedení 1:0. Odpovědí byl ve 13. minutě přímý volný kop Daniela Lisce z 20 metrů, který gólmanovi ale velké starosti nenadělal. Domácí si se zakončením věděli rady lépe a hořící obranu Štětí potrestali v 16. minutě brankou na 2:0. Když vzápětí podcenil koncovku na opačné straně hřiště Jindřich a v 100% příležitosti branku domácích minul, tak nám domácí po nedůrazném bránění ve 22. minutě uštědřili další dárek v podobě branky na 3:0. Tímto výsledkem také skončila první půlka zápasu. Druhou jsme začali rohem, ale stejně tak jako o chvilku později domácí, z toho žádný velký poplach před oběma brankami nebyl. V 58. minutě vysvitla nad Dubským hřištěm pro naše mužstvo jiskřička naděje na obrat v zápase. Rychlonožka Daniel Lisec pláchnul domácí bekům a nekompromisně poslal míč pod břevno na1:3. Radost trvala přesně jen 2 minuty. První šanci domácí hned po rozehrávce ze středového kruhu ještě nedali, ale při dalším útoku a váhání štětské obrany se jim už dopravit míč do sítě na 4:1 podařilo. Brankový festival domácích ale neskončil. Nevydařená malá domů Jakuba Pilaře byla potrestána brankou na 5:1. Jak by to mělo vypadat, předvedla dvojice Danielů v naší sestavě v 82. minutě. Ivanič krásně do ulice poslal Lisce do zakončení a ten bravurně snížil na 2:5. Domácí ale nezůstali pozadu. Jindřich nezvládl souboj jeden na jednoho a skončilo to brankou na 6:2 pro Dubou. V závěru měl ještě 2 velké šance Daniel Lisec, ale bohužel pro nás vyšel naprázdno a tak to skončilo jasným vítězstvím domácích 6:2.

Největší rozdíl mezi oběma mužstvy byl ve hře před brankou. Ve středu hřiště a hře mezi oběma šestnáctkami jsme měli míč i více na kopačkách, ale rozehrávka směrem dopředu vázla, byla zdlouhavá a moc starostí domácí obraně nedělala. Dubá, ta naopak dokázala důrazem i rychlostí naší obranu přivést do úzkých a využít to i ke vstřelení branky.

Branky: Daniel Lisec 2

Sestava: Minárik-Jakub Tichý, Tomáš Danč, Jakub Pilař, Daniel Ivanič, Jakub Daniluk,