23. kolo, So 20.04 10:15

Do Slaného jsme odjížděli s odhodláním přivést nějaké ty body. Domů jsme přijeli bez nich a zklamáni z toho, že se naplnily naše obavy z toho jak bude hlavní rozhodčí utkání řídit.

SK Slaný

2:1(2:0)

3.10.2020   7. kolo

V minulém kole se nám podařilo poprvé v letošním ročníku zvítězit a na hřiště do Slaného jsme odjížděli zkusit vybojovat další body. Domácí měli v minulém kole volno, když byl jejich zápas v Chomutově odložen,   ale hřála je 2 vítězství z předchozích 2 kol.  Hned úvodu byl surově poslán k zemi Jiří Vokoun. Faul za který by měla přijít žlutá karta a pokud by jsme se mohli řídit TVCOMEM , tak třeba i červená. Hlavní rozhodčí ale žádnou kartičku nevytáhl. V dalších minutách to byli domácí, kteří využívali každé příležitosti dostat se před naši branku. Napadali nás hned při rozehrávce a po necelých 5 minutách měl obrovskou šanci Bohumil Nádeníček, který zůstal zapomenutý před Václavem Sailerem a po jeho střele nás zachránila tyč. Do slibné příležitosti se hned z protiútoku dostalo i naše mužstvo, kdy v záklonu zakončoval Miroslav Müller a branku minul. Na konci 10 minuty unikal mezi obránci Jiří Vokoun, zezadu byl za dres stažen k zemi a rozhodčí opět domácímu hráči jasnou žlutou kartu neudělil. Na konci 14 minuty se o dlouhé přihrávce dostal za obranu hráč domácích a těsně před hranicí velkého vápna byl Lukášem Janovským poslán k zemi. Rozhodčí to však vyhodnotil s pomocí asistenta jinak. Nařídil penaltu a udělil žlutou kartu. Jan Šmidrkal ji proměnil a zajistil domácím vedení 1:0. Ve 22 minutě to z poměrně velké dálky zkoušel Jiří Vokoun, brankář sice míč napoprvé pod kontrolu nedostal, ale nikdo nedobíhal a tak jsme z toho vyšli naprázdno. Ve 24. minutě zahrávali domácí volný přímý kop a míč do bezpečí odhlavičkoval Lukáš Janovský. Ve 27. minutě zahrával rohový kop Jakub Pícha, ale Miroslav Müller se k míči nedostal. Smutek v našich řadách zavládl po rohu ve 33. minutě. Volní hráči domácích si vyměnili míč a tím posledním, kdo zvýšil na 2:0, byl Michal Obrtlík. Ve 38. minutě zahrávali domácí další standardní situaci, tentokrát volný přímý kop, ale Václav Sailer v brance byl na svém místě. V nastaveném čase 1. poločasu se těsně před brankářem dostal k míči  Jiří Vokoun, ale branku netrefil. Do 2. půle jsme vyběhli se 2 změnami v sestavě a obraz hry se oproti 1. části, kdy byli domácím lepším týmem, výrazně změnil. Už jsme  nepůsobili, tak zakřiknutě a ve hře dopředu jsme domácím začínali dělat starosti. I když nutno přiznat, že hned v úvodu se domácím naskytla obrovská možnost náskok navýšit. Ve 49. minutě  pálil z velké dálky na branku Slaného Marek Polák. Netrefil, ale proč to nezkusit.  Domácí hrozili z volných přímých kopů, kterých kopali nepřeberné množství. V 52. minutě chytil brankář a v 58. minutě jsme zachraňovali za cenu rohu. Zpátky do zápasu jsme se dostali v 62. minutě. Na volný přímý kop blízko od středového kruhu zahrávaného Jiřím Vokounem si krásně naskočil Miroslav Müller a hlavou míč prodloužil za záda bezmocného brankáře na 1:2. Po hodině hry jsme byli zpátky v utkání a byli zvědaví, co nás čeká. V 67. minutě únik Ondřeje Hamady po pravé straně a centr před branku, kde ale Adam Brůža míč do branky nedostal. Ono by to ale stejně neplatilo, protože asistent držel praporek nad hlavou pro postavení mimo hru. V 68. minutě  viděl  žlutou kartu Petr Steskal a navíc Slané zahrávalo volný přímý kop z hodně nebezpečné vzdálenosti. Ano žlutá karta to byla, ale proč neuděloval žluté karty rozhodčí Petr Talpáš za stejné přestupky domácím? Václav Sailer v brance volný přímý kop chytil. V 75. minutě 100% gólovka domácích, ale nevyužitá. Hraničilo to i s ofsajdem, ale asistent Melničuk nesignalizoval. Pomalu začínalo být jasné, že naše předzápasové obavy z výkonu rozhodčího se začínají naplňovat měrou vrchovatou. Další nepříjemnost nastala v 76. minutě, kdy po 2. žluté kartě musel hřiště opustit Petr Stejskal. Ale ani v 10 jsme to nezabalili a tlačili se do zakončení. Přísnému volnému přímému kopu jsme čelili v 80. minutě, ale domácí hráč branku vysoko přestřelil. To už ale utkání začínalo vrcholit a domácí stále drželi jednobrankové vedení 2:1. V 83. minutě se k vápnu domácích blížil Jiří Neuman, zezadu byl poslán k zemi, ale hlavní rozhodčí, který byl několik metrů od přestupku, nechal ve hře pokračovat.  Bojovat nejenom se soupeřem, ale i s rozhodčím  a ještě k tomu udržet  nervy na uzdě a dělat, že se nic neděje, to nejde. V 1. minutě údajného nastavení unikl po pravé straně domácímu obránci Ondřej Hamada, ale velmi rychle ho stavil praporek Jaroslava Coufala, který viděl faul. Pak už tu byl konec zápasu a výhra Slaného 2:1. Konec to však ještě úplný nebyl. Rozhodčí po zápase ještě udělil červenou kartu našemu brankáři, který když šel kolem jejich kabin, tak je údajně urážel.

Zápas dvou poločasů. V tom prvním tahali za delší provoz domácí. Měli poměrně dost brankových příležitostí a náskok mohl být i větší. Často jsme přicházeli o míč už na vlastní polovině a rozehrávka směrem dopředu vázla. Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném. Začali jsme se prosazovat i ve hře dopředu a po hodině hry Miroslav Müller snížil hlavou na 1:2. Zápas tím dostal novou podobu a zdaleka nebylo rozhodnuto. Šance měly obě mužstva, ale skóre už se do úplného konce nezměnilo. Cítíme zklamání, ale hlavně velké naštvání a to na výkon hlavního rozhodčího Petra Talpáše. Před rokem nás doma poškodil s Rakovníkem. Když byl nedávno po roce opět delegován na náš domácí zápas proti Rakovníku, kde mimo jiné neodmával 2 metrový ofsajd, a  po kterém jsme inkasovali, tak jsme chtěli věřit, že delegace byla náhodná.  Po dnešním utkání proti dalšímu středočeskému celku už tomu ale nevěříme.  Celých 90 minut rozhodoval neférově. Ať už se to týká například udělování žlutých karet nebo posuzování faulů, výhod a mohli by jsme pokračovat. Všechno to vrcholilo v závěru, kdy nás nechtěl pustit do šance. Kopeme roh. „Hele dávej pozor, teď pískne faul hráče Štětí“. Není těžké uhádnout, jak to dopadlo. Za týden nás v sobotu 10. října čeká druhý zápas venku v řadě, tentokrát v Chomutově, který v tomto kole prohrál na Kladně 3:1.

Branky: Miroslav Müller 1

Sestava: Václav Sailer-Lukáš Vávra, Rudolf Slanička, Lukáš Janovský, David Mencl-David               Čada, Petr Stejskal, Marek Polák, Jiří Vokoun, Jakub Pícha- Miroslav Müller

Připraveni: Jiří Vacek, Pavel Fary

Trenér: Josef Jarolím  Vedoucí: Milan Plíšek

Rozhodčí: Petr Talpáš-Vladimír Melničuk, Jaroslav Coufal