Neuvěřitelný obrat v zápase. 15 minut před koncem už asi moc diváků nevěřilo , že domácí SAHARA dokáže vyrovnat

Neuvěřitelný obrat v zápase. 15 minut před koncem už asi moc diváků nevěřilo , že domácí SAHARA  dokáže vyrovnat

SK SAHARA Vědomice

SK Štětí "B"

4:3 (0:2)  4:1 PK

30.8.2020   2. kolo III. Třída

Výsledky 1. kola III. Třídy týden před tímto utkáním byly pro obě mužstva zcela rozdílné. My jsme doma prohráli celkem jasně se Straškovem 4:0, to domácí Vědomice se činily a z Břízy přivezly výhru 6:2.   Sestava našeho týmu byla hodně pestrá, v základu se objevili 4 hráči kádru A mužstva, 2 dorostenci a na lavičce měl hlavní trenér Pavel Minárik ještě připravených 7 borců. Jen co hlavní rozhodčí utkání zahájil, tak se bylo na co dívat. Obě mužstva nasadila vysoké tempo a na to, že se jednalo o zápas III. Třídy, tak se hrálo na velmi dobré úrovni. Domácí se snažili rychle přenášet hru do našeho pokutového území a prosazovat se jeden na jednoho.  Naše jedenáctka se velmi rychle přizpůsobila a již ve 12. minutě udeřila. Navrátilec na hřiště, po dlouhém zranění  Adam Brůža, poslal balón na Tomáše Danče za obranu a ten po krásné   těžko chytatelné střele rozvlnil síť za zády Tomáše Ortbauera. V 19. minutě po rohu hlavičkoval nebezpečně hráč domácích těsně nad naší branku. O 10. minut později zahrávalo roh i naše mužstvo, konkrétně Rudolf Slanička, pro kterého to po dlouhé době bylo také první utkání, před brankou se z čista jasna mezi všemi objevil David Čada a zvýšil na 2:0. V prvních 45 minutách už branka nepadla, i když nutno podotknout, že šancí měl domácí výběr celkem dost, ale v brance stál neprůstřelný Josef Horáček, jehož excelentní výkon měl pokračování i po změně stran.   V 53. minutě předvedl fantastický zákrok proti střele domácího borce přímo z první.  Uklidnění do našich přinesla 59. minuta. Skoro z půlky hřiště zahrával volný přímý kop Slanička a míč po dlouhém nákopu překvapil všechny, ale nejvíce brankáře, když dopadl za jeho záda na 3:0. Domácí ale ani po této inkasované brance nesložili zbraně. Zakládali jeden útok za druhým a naše obrana měla hodně práce. Když už to nezvládla, tak byl zase připraven brankář Josef Horáček. Teda až do 73. minuty. Obrana nestačila odkopnout míč kam patří, teda do bezpečí, toho se zmocnil Jan Pokorný a snížil na1:3. Lavička Štětí si začala uvědomovat, že vyhráno ještě zdaleka není. O to více , když Rudolf Slanička z volného přímého kopu trefil jen zeď. Další zásah do naší stále více rozhozené obrany přišel v 82. minutě, kdy Jan Chládek snížil už jen na 2:3. Rázem z toho bylo velké drama se smutným koncem pro Štětí. Běžela 1. minuta nastavení, kdy se v naší šestnáctce dostal k míči Jan Schovanec a nezadržitelně vyrovnal na 3:3. V nastavených 6 minutách se ještě obě mužstva snažila dokonce strhnout vítězství na svou stranu a šance nato měla. Skóre už se nezměnilo a šlo se na penalty.

V prvních 3 sériích domácí proměnili 3, za naše mužstvo nedal Tomáš Danč a Daniel Lisec a pak už jenom stačilo, aby hráč domácích ve 4. sérii skóroval a bylo rozhodnuto. Do tabulky nám zůstal jen bod.

Divácky velmi hezké a zajímavé utkání, ve kterém padala spousta branek a po celých 90 minut se bylo na co dívat. Šťastnější byli pochopitelně domácí, kteří 16 minut před koncem prohrávali ještě 3:0, aby nakonec vyhráli na penalty. Z tohoto pohledu nám ale moc radosti nezbylo. 75. minut jsme hráli dobře, kontrolovali průběh zápasu a to i díky skvělým zákrokům Josefa Horáčka.  V závěru jsme ale úplně vyhořeli. Míč jsme vepředu neudrželi na noze, přicházeli o něj a s nájezdy domácích jsme si nevěděli rady. Je to škoda, protože přijít o vedení 3:0 mrzí ještě teď. Na druhou stranu, ale oproti výkonu z 1. kola byla předvedená hra výborná a věřme, že se to přenese i do dalšího zápasu v neděli 6.9.2020  od 17:00 doma proti FK Liběšicím B.

Branky: Tomáš Danč 1, David Čada 1, Rudolf Slanička 1

Sestava: Josef Horáček-Jakub Pilař, David Čada, Martin Koráň, Lukáš Jakl(69. Ladislav Kůča), Šimon Vála(86.Mikuláš Vaszi), Rudolf

Slanička, Adam Brůža, Tomáš Danč, Daniel Lisec, Jakub Daniluk(64.Jakub Tichý)

Připraveni: Milan Semenďák, Václav Bláha, Petr Minařík, Daniel Ivanič

Trenér: PavelMinárik  Vedoucí: Václav Švancar

Rozhodčí: Milan Blažek-Martin Folk, Martin Houdek