SK Strupčice

Volný los

1. kolo, So 07.11 00:00

Volný los

Na horké půdě ve Straškově šli dorostenci rychle do vedení. Ve 2. poločase ještě zvýšili obrátky a zaslouženě vyhráli.

TJ Sokol Straškov-Vodochody

– SK Štěté

1:6(1:3)

21.6.2020   4.kolo turnaj O pohár OFS

Dorostenci měli minulý týden volný los a tak v turnaji O pohár OFS hráli jen soupeři. Náš dnešní  Straškov rozdrtil před týdnem Hoštku na domácím hřišti 9:2, a tak z něj šel tak trochu strach. Uklidnění měla přinést do týmu 5. minuta, kdy jsme se zásluhou Oldřicha Malechy rychle ujali vedení 1:0. Místo toho jsme však znervózněli a akcím chyběla jednoduchost a míč jsme velmi rychle přicházeli. Domácí hodně běhavá jedenáctka dlouhými nákopy přenášela míč na naši polovinu hřiště a využívala každé naše zaváhání v rozehrávce. Nakonec jsme ale použili stejnou zbraň  v 15. minutě. Byl u toho Michael Miga, který ještě před zakončením obešel brankáře, a pak už to byla lahůdka na 2:0. Domácí se s tím ale nesmířili a důrazným napadáním štětských hráčů se dostávali stále častěji před branku stráženou Vojtěchem Budkou. Ten byl také klíčovou postavou v 18. minutě, kdy zasahoval proti volnému přímému kopu domácích. Míč vyrazil na roh. Na konci první půlhodinky nás domácí zmáčkli a zahrávali hned 3 rohy za sebou. 2x zasahoval vyboxováním míče Vojtěch Budka a v jednom případě balón uklidil míč do bezpečí jeden z nejlepších hráčů na hřišti Jakub Pilař. I tak jsme ale za pasivitu ve hře byli ve 28. minutě potrestáni. O míč snadno přišel Mikuláš Vaszi, byl z toho rychlý brejk a nakonec i branka Tadeáše Korouse na 1:2. Rychlá odpověď mohla přijít o 3 minuty později, když zcela sám postupoval na brankáře Oldřich Malecha, ale střela jeho slabší levou nohou byla tak trochu ušmudlaná a Vojtěch Soukup mezi 3 tyčemi si s ní snadno poradil. Ve 38. minutě velmi hezky a fotbalově dostat do zakončení na hrotu hrající Lukáš Šrotýř, ale i tohoto souboje vyšel vítězně gólman. Vzít si zpět dvoubrankové vedení se nám podařilo ještě před změnou stran ve 38. minutě. Přesvědčili jsme se, že hra přes křídelní prostory se vyplácí, a když se po ní před brankou dostal k míči Ladislav Kuča, tak už stačilo jen rozvlnit síť znamenající vedení 3:1. Budeme-li hodnotit výkon týmu ve 2. poločase, tak hned na jeho začátku musíme říci, že oproti tomu 1. byl mnohem lepší. 70% čase se hrálo na polovině soupeře, kterého jsme do vážnějších situací před naší už nepouštěli. V úvodu 2. půle jsme kopali hned 3 rohy za sebou, domácí obranu jsme zmáčkli v její šestnáctce a jediné co chybělo, i když to bylo to nejdůležitější, byla pořádná střela na branku domácích. Oldřich Malecha v 56. minutě orazítkoval břevno a vzápětí stejný hráč postupoval sám na brankáře, ale bohužel střelný prach ztratil už v 5. minutě při první brance. Přeci jenom jsme se zaslouženého zvýšení náskoku na 4:1 dočkali v 63. minutě. Zasloužil se o to místní odchovanec František Keltner, který do města papíru přestoupil právě ze Straškova. Z dobrých 14 metrů se opřel do míče a brankář se natahoval zbytečně. V 71. minutě jsme to zkusili stejnou zbraní. Z hranice šestnáctky vypálil Jakub Daniluk a na ukazateli skóre se objevil výsledek 5:1 pro hosty. Sporný moment se odehrál v 82. minutě. Dalekonosná střela se od břevna odrazila zpět do hřiště, kde před branku dobíhal Ladislav Kuča a upravil na 6:1. Vyvolalo to velké dohady, zda v době střely nebyl autor branky v postavení mimo hru. Domácí to těžce nesli a nervozita se přenesla i do pozápasového dohadování některých Straškova. Rozhodčí totiž branku na 6:1 uznal. Ale ať už by to skončilo 5:1 nebo 6:1, tak byla naše výhra zasloužená a předvedená hra našeho týmu zaslouží pochvalu a to hlavně ve 2. poločase. Rezervy tam ale ještě jsou a to hlavně v tréninkové docházce, která není zdaleka stoprocentní, a kde jinde se naučit přesně zakončovat, neztrácet míč a umět obejít jeden na jednoho, když ne při tréninku.  Ve středu 24. 6. 2020 hrajeme doma v 17:00 derby zápas v rámci turnaje O pohár OFS proti TJ Sokolu Hoštka.

Branky: Ladislav Kuča 2, Michael Miga 1, Oldřich Malecha 1, František Keltner 1, Jakub

Daniluk 1

Sestava: V.Budka-V.Volák, F.Keltner, T.Kabelka, D.Ivanič, M.Vaszi, J.Daniluk, J.Pilař,