16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

4 branky, 4 střelci mužstva dospělých v přátelském zápase. Rozhodující náskok jsme získali v 1. poločase.

SK Štětí

SK Skalice u České Lípy

4:2(3:1) 13.6.2020  přátelské utkání

Potvrdit dobrý výkon z minulého týdne v Doksech a v téměř tropickém vedru potěšit předvedenou hrou skoro stovku domácích fanoušků mělo v plánu mužstvo dospělých v utkání proti účastníkovi Libereckého přeboru. SK Skalice před týdnem doma prohrála s Velkými Hamry 3:0, zahodila penaltu i několik slibných šancí a nakonec prohrála. Ve Štětí ale začala velmi aktivně a nestačili jsme se divit, jak nebezpečný soupeř do Štětí přijel. Zaútočili jsme sice jako první, ale nechali jsme se chytit do ofsajdové pavučiny a pak už se hra přesunula na naši polovinu. Ve 2. a hned i v 5. minutě musel v brance zachraňovat Václav Sailer. V prvním případě vyrazil míč na roh a ve druhém zmenšil střelecký úhel a míč za svá záda nepustil. V 9. minutě to byla opět Skalice, která zahrávala roh, a do třetice byl na svém místě Václav Sailer.  Hned vzápětí kopal soupeř další roh a pak už se konečně diváci dočkali i trocha toho nebezpečí před brankou našeho soupeře. Nejdříve jsme zahrávali roh a v 16. minutě to přišlo. Jiří Vokoun vybojoval balón na polovině soupeře a před opuštěnou brankou našel Jakuba Slavíčka, který otevřel skóre na 1:0. V 19. minutě už jsme si mysleli, že vedeme 2:0, ale branka Adama Brůži pro postavení mimo hru nemohla platit. Ve 26. minutě se hostům podařilo vyrovnat na 1:1. Míč překvapil všechny, kteří měli bránit pokutové území, a skončil za brankovou čarou. Ve 32. minutě byl hodně blizoučko naší vedoucí brance Miroslav Müller, ale brankář Skalice se postavil proti a skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. Ve 35. minutě orazítkoval tyč Marek Polák, míč se stačil ještě odrazit od brankáře a kopal se roh.  Po něm už se se Miroslav Müller dočkal. Hlavičkoval přesně a vedli jsme 2:1. Blížil se konec poločasu a kromě toho, že atmosféra na hřišti, ale na i lavičce nebyla zrovna přátelská, tak byly k vidění i brankové příležitosti. Ve 40. minutě kopal volný přímý kop Jiří Vokoun, míč přistrčil krátce na Jakuba Píchu, ale k úspěchu to nevedlo.  Stejnou výhodu standardní situace o minutu později měla i Skalice, ale také se neujala. Ve 42. minutě to byl Jiří Vokoun, kde se po přihrávce od Jakuba Slavíčka dostal do nebezpečné šance, ale brankáři byli v tomto utkání oporami svého týmu na obou stranách. Ve 45. minutě se autorem hattricku, pokud tak můžeme nazvat třetí asistenci na gól, stal Jiří Vokoun. Tentokrát poslal do gólovky Jakuba Píchu a ten se nemýlil. 3:1 v poločase byl pro druhou část nadějný výsledek. Jeho začátek jsme však nestačili zachytit a přeneslo se to do výkonu na celý druhý poločas. Do 50. minuty jsme mohli po zaváhání a ztrátách míče ve středu hřiště 2x inkasovat, ale naštěstí se tak nestalo. Naopak v 59. minutě obešel Jiří Vokoun brankáře, míč už mířil mezi 3 tyče, ale z brankové čáry odkopl do bezpečí obránce. V 63. minutě se po pravé straně probil před branku Vít Kala a po jeho přihrávce zvýšil už na 4:1 Adam Brůža. Vyhráno však ale zdaleka nebylo, protože soupeř využíval každé akce, aby korigoval výsledek. Navíc naše hra v podobě zdlouhavé rozehrávky a chyb v přihrávkách k tomu nabízely. V 70. minutě se to nakonec nevyplatilo a Skalice snížila na 2:4. Měla i další šance, ale střelecká muška   vázla a kombinace často končila i postavením mimo hru, což hostující lavička těžce nesla a přenášelo se to i na  hřiště. Gól do konce utkání už nepadl. Oba týmy kopaly několik volných přímých kopů, zahrávaly se i rohy, ale žádná z těchto situací už konečný výsledek 4:2 pro Štětí nezměnila.

Zápas moc fotbalové krásy nepřinesl. Střelecké hody z Doks jsme nezopakovali a hlavně po změně stran jsme moc přesvědčivý výkon nepodali. K rychlým útokům na polovinu soupeře jsme se moc často nevydávali, a když už, tak jsme  zase brzy končili nepřesnou přihrávkou. Soupeř nehrál vůbec špatně, vypracoval si šance, ale využít dokázal jen 2. Trochu mrzí nervózní atmosféra, která panovala, jak na hřišti, tak i hráčských lavičkách. Obě mužstva v posledních letech spolu často hrají přátelská utkání a věříme, že kamarádské vztahy mezi oběma oddíly budou pokračovat i nadále. Hlavní rozhodčí Michal Hamšík i jeho asistenti podali dobrý výkon a uklidňovat horké hlavy v přátelském utkání pro ně nebylo vůbec lehké. Za týden 20. 6. 2020 čeká mužstvo dospělých poslední utkání ročníku 2019/2020. V 10:30 se doma utkáme s vedoucím celkem I. B Třídy Libereckého kraje Lokomotivou Česká Lípa.

Branky: J.Slavíček 1, M.Müller 1, J.Pícha 1, A.Brůža

Sestava: V.Sailer-V.Kala, Jiří Neuman(46.D.Beruška), D.Mencl-J.Slavíček, J.Pícha(45.